В умовах сьогодення і на перспективу головну роль у вирішенні продовольчої проблеми відіграє сільське господарство. Збільшення виробництва сільськогосподарської продукції є важливою проблемою аграрного сектора. Зокрема, актуальним є не тільки зростання урожайності, але й якості вирощеного.
Надзвичайно важливим є забезпечення аграрного сектора пестицидами вітчизняного виробництва. Використання сільгоспвиробниками пестицидів майже повністю залежить від його імпорту, що значно впливає на собівартість продукції рослинництва, тому значної актуальності набуває питання відновлення вітчизняного виробництва хімічних і біологічних засобів захисту рослин.
Науковими співробітниками Інституту захисту рослин НААНУ розроблені технології вирощування сільгоспкультур, в основі яких є також використання пестицидів та рістрегулюючих препаратів вітчизняного виробництва, які гарантують зменшення витрат на вирощування та зниження собівартості готової продукції.
На сьогодні асортимент вітчизняного виробництва препаратів представлений 14 видами.
Рістрегулюючі препарати «Гроус-1» та «Гроус-2» забезпечують багатофункціональність та комплексність дій, які дозволяють виконувати одночасно декілька функцій, а саме: підвищують польову схожість насіння залежно від культури та потенціалу сорту (гібриду); захищають сходи від інфекції; компенсують дефіцит мікроелементів; підвищують стійкість зернових культур до шкідників і хвороб; сприяють стійкості рослин.
Насиченість агроценозів збудниками хвороб несе загрозу значних втрат урожаю та погіршення його якості. Важливе значення в боротьбі з шкідливими організмами сільгоспкультур має знезаражування насіння методом протруєння. Це обов’язковий профілактичний прийом, оскільки збудники хвороб завжди містяться на поверхні або всередині насіння.
Обробка насіння зернових колосових та зернобобових культур бінарним системно-фунгіцидним протруйником «Стиракс-Зоря» та протруйником (системний фунгіцид) «Дезар-Зоря» забезпечує захист від комплексу збудників хвороб (сажкові хвороби, кореневі гнилі, пліснява насіння, гельмінтоспоріоз, септоріоз, борошниста роса та ін.), стимулюючи проростання насіння та забезпечуючи покращене формування стебла і здоровий розвиток кореневої системи.
Наталія СВИЩ,
провідний спеціаліст фітосанітарного контролю і діагностики Ковельського району.
(Закінчення буде).
Залишити коментар