Холодне осіннє повітря – бр-р-р! Це так реагують на нього наші судини, від нього у них – суцільні спазми. Звідси й головні болі, і загострення хронічних запалень. Так що наше завдання – з самісінького ранку зарядитися енергією!
Щоб організм добре «підлаштувався» під погоду, необхідно більш щільно снідати, бажано з гарячим, в обід обов'язково з'їдати суп, а вечерю можна залишати такою, як ви звикли.
Відмінний ранковий "обігрівач", особливо якщо ви плануєте долати шлях пішки, – чашка вівсяних пластівців із сухофруктами або цукатами і гарячий чорний солодкий чай із женьшенем. Женьшень додасть бадьорості, а вівсянка швидко доставить у кров "пальне" – корисні вуглеводи – глюциди. Важка ж м'ясна їжа – "повільне" джерело тепла, вона довго переварюється.
Виявляється, найбільше шансів підхопити інфекцію у нас о 9-10 ранку. В цей час у крові найнижчий добовий рівень лейкоцитів і макрофагів – кров'яних тілець-захисників. Тому засоби для стимуляції імунітету краще використовувати перед виходом на вулицю.
Непогано підвищує клітинний імунітет екстракт ехінацеї (входить до складу багатьох зборів і лікарських засобів).
Підтримати імунітет допоможуть селен, а також пакетик фісташок, суп з білих грибів, грона винограду, а за вечерею – келих сухого червоного вина.
Від застуди врятує медовий бальзам.
Беремо 500 г товчених волоських горіхів, 300 г меду, 100 г соку алое, додаємо сік 4 лимонів і склянку горілки. Перемішуємо, вживаємо по столовій ложці два рази на день за півгодини перед їжею тижнів три.
Без чого не може бути хорошого імунітету?! Без каротину! Синтезується він з вітамінів А і Е. Вітаміни А і Е – кращі захисники клітин шишкоподібної залози (одного з найважливіших органів імунної системи). Чим вища їхня концентрація, тим краще цей орган бореться зі шкідливими мікроорганізмами.
Селезінка теж виробляє захисні тіла і повинна бути захищеною такими антиокислювачами, як вітаміни А, С і Е.
Регулярне вживання томатного соку підвищує концентрацію каротину у всіх клітинах організму.
Що стосується вітаміну Е, то його дефіцит в організмі легко перебороти, якщо щодня споживати по столовій ложці рослинної олії (у чистому вигляді або в салатах).
Додатково потрібно багато свіжих фруктів (вітамін С). Інші не менш важливі біоречовини для імунної системи – цинк (у неочищеному зерні, пивних дріжджах) і селен (у неочищеному зерні, червоному м'ясі, часнику).
Підготувала
Надія МАКАРЧУК.
Залишити коментар