1 грудня у світі проголошено Днем боротьби зі СНІДОМ. З інформацією щодо проблеми захворювання на СНІД ми часто стикаємось в друкованих виданнях, у розмовах із друзями. Нами оволодівають різноманітні почуття, починаючи від повної байдужості до цієї проблеми і закінчуючи занепокоєнням про власне здоров'я.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в світі з ВІЛ-СНІД офіційно зафіксовано 40 мільйонів чоловік. Але експерти вважають, що реальна кількість хворих у 5-10 разів більша. Понад 20 мільйонів людей померло від цієї недуги.
За експертними оцінками, на початок року в Україні проживало 600 000 ВІЛ-інфікованих людей. Україна займає перше місце в Європі та одне з перших місць у світі за швидкістю поширення вірусу ВІЛ. Найбільш уражені Донецька, Одеська, Харківська, Миколаївська, Дніпропетровська, Херсонська, Луганська області та Республіка Крим.
Більшість ВІЛ-інфікованих – це молодь віком 15-29 років. Якщо темпи росту не зупинити, то у 2015 році їх кількість може досягти 1,5 мільйона, а через 20 років нам загрожує така ж ситуація, як в Африці, де у деяких країнах ВІЛ-інфіковано 30% населення.
Товариство Червоного Хреста України, як і Ковельська районна організація ТЧХУ, працює в рамках американської програми "Попередження ВІЛ-СНІДУ серед молоді". Проводяться лекції, бесіди, тренінги, інтерактивні ігри в навчальних закладах, на підприємствах та установах. Чимала робота в цьому напрямку здійснюється спільно із міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Тетяна Мєдвєдєва).
Так, у Ковелі було проведено "Свічкову ходу". В марші боротьби зі СНІДом взяли активну участь студенти медичного коледжу (директор І. Холейко), промислово-економічного коледжу ЛНТУ (Т. Селівончик), професійного ліцею (С. Антонюк).
Зі всією відповідальністю до відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом поставилося й керівництво міського управління освіти в особі начальника управління Віктора Бичковського та методиста з виховної роботи Жанни Колеснікової. До заходу було залучено шкільну молодь.
Досить активно відбувався конкурс малюнка "Скажи СНІДУ-ні", переможців якого відзначено грамотами та призами.
На центральній площі міста молодь, на грудях якої червоніла символічна стрічка, виклали на асфальті із лампадок стрічку-символ боротьби зі СНІДом. В руках вони тримали власноруч виготовлені плакати на дану тематику.
В Палаці учнівської молоді відбулась зустріч молоді із лікарем-інфекціоністом Валентиною Дятел, яка за допомогою слайд-шоу розповіла про СНІД, шляхи передачі віруса, способи захисту та профілактики.
Людмила СТАХОРСЬКА,
голова Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста.
Залишити коментар