Застуда, грип, ГРВІ не приходять, як грім серед ясного неба. Вони прогнозовані. Але є не менш специфічні зимові проблеми, пов’язані зі здоров’ям. Часом просто фатальний вплив на нас має погода.
Різкі атмосферні коливання, викликані проходженням атмосферних фронтів, порушують роботу механізмів, що регулюють функції нашого організму. За оцінками фахівців, чи не кожен третій українець, старший 30 років, є метеопатом, тобто залежним від зміни погоди (метеорологічних чинників).
Як вважають медики, метеопатія (іншими словами – метеочутливість) – швидше не хвороба, а прояв особливої реакції вегетативної нервової системи на зовнішні прояви. Найчастіше він є ознакою вегетосудинної дистонії чи гіпотонії (пониженого тиску).
Метеочутливість пов’язана і з гіпертонією. Перепади тиску в організмі людини спричиняють втрату еластичності стінок судин, позбавляють їх тонусу. Відповідно, такі судини дуже гостро реагують і на стрибки атмосферного тиску.
Коли взимку морозну суху погоду різко змінюють відлига та навіть дощ, саме гіпертоніки потерпають від підвищення артеріального тиску, болю голови, прискорення пульсу, запаморочення, нудоти, безсоння тощо.
Узимку дуже часто погіршується і стан людей з ішемічною хворобою серця. Річ у тім, що зі зниженням атмосферного тиску “підвіз” кисню до серця стає повільнішим, воно наче задихається.
Як навчитися жити з метеопатією? Головне – вчасно виявити хворобу, яка її провокує, та тримати під контролем. Астматикам та алергікам не варто забувати про призначені лікарем препарати та профілактику недуг. А тим, хто потерпає від перепадів тиску, насамперед важливо придбати прилад для його вимірювання, щоб тримати тиск під контролем.
І ще – не менш важливий наш психоемоційний стан. Зауважено: люди, які частіше усміхаються, менше реагують на примхи погоди чи магнітні бурі. Оптимісти їх просто не помічають.
Зауважено:
– сильний вітер, що поєднується з низькою температурою повітря, високою відносною вологістю, негативно впливає на організм; за такої погоди збуджується центральна нервова система, виникає біль голови, відчуття тривоги;
– різке зниження вологості повітря призводить до великої напруги компенсаторних сил організму, провокує згущення крові, підсилює частоту серцевих скорочень, погіршує кровопостачання.
– напередодні магнітної бурі чи різкого перепаду температури метеопатам слід відмовитися від фізичних навантажень, спиртного, гострої їжі;
– напередодні зміни погоди алергікам слід буди особливо обережними з вибором продуктів.
Ірина КОНТОРСЬКА.
Залишити коментар