Стартувала весна. Але ще й вітер часом досить пронизливий, і взуття промокає від холодного дощу, і хтось поруч в автобусі чхає...
Досвідчені травознавці радять у цей час шукати цілющих чаїв у природи – зірвати кілька гілочок смородини чи малини і – у чайник!
– Наприклад, смачний і корисний чай зі смородинових гілочок. Чудодійні очисні властивості має ця рослина – від гілочок і до ягід. У ній дуже багато мікроелементів, вітамінів, особливо аскорбінової кислоти. А вона, як відомо, підсилює імунітет.
Надзвичайно корисні смородинові чаї діткам, які страждають від алергії. Для них добре заварювати смородинові гілочки з бруньками (краще зі свого саду, щоб знати напевно, що їх не обприскували). Чайну ложку подрібненої сировини залити склянкою води, прокип'ятити і давати, починаючи з кількох крапель і до половини чайної ложки, можна навіть діткам річного віку.
Крім того, таких діток потрібно купати у відварі гілок верби.
Подрібнені гілочки смородини дуже помічні при захворюваннях суглобів, ревматичних, подагричних болях, позаяк виводять солі сечової кислоти. Столову ложку подрібнених гілочок слід залити 1,5 склянки окропу (але не кип'ятити), настоювати годину, процідити і вживати по чверть склянки на день.
Якщо немає часу готувати цілющі настої, відвари, то можна додати суміш гілочок з різних дерев і кущів у звичайний чорний або зелений чай (але перед тим гілочки треба добре помити й обдати окропом).
– Настої і відвари гілочок вишні корисні у разі колітів і атонії кишківника, особливо у старшому віці. Столову ложку подрібнених вишневих гілочок заливають склянкою окропу, тримають на слабкому вогні 10 хвилин, настоюють годину, проціджують і доливають настій до початкового обсягу. Вживають по столовій ложці тричі на день за 15 хвилин до їжі.
А дрібка гілочок вишні чи сливи надасть звичайному чаєві виняткового смаку й аромату, допоможе при застуді з кашлем.
У зрізаних дрібних гілочках малини містяться саліцитати, які знижують підвищену в'язкість крові, допомагають при гарячці та застуді.
У прохолодну пору також можна пити гарячі настої з гілочок ожини та порічки. Додайте трохи меду, м'яти – і матимете такий ароматний напій, з яким жоден цейлонський чай не зрівняється.
Ірина ДЕРЕВ’ЯНКО.
Залишити коментар