За статистикою, в теплу пору року люди отримують більш небезпечні травми, ніж взимку. Саме навесні і влітку подовжуються черги до травмпунктів, і побачити в цих чергах можна як дорослих, так і молодь, підлітків і дітей.
Але убезпечити себе й уникнути «весняного травматизму» можна, дотримуючись елементарних правил безпеки.
Найпоширенішими травмами у весняний період і у дорослих, і у дітей, виключаючи банальні забиття, є переломи променевої кістки і різні травми кисті. В основному це пов'язано з невдалими падіннями.
Навесні збільшується кількість аварій на дорогах, і, як кажуть травматологи, травми при дорожньо-транспортних пригодах навесні набагато важчі. Причин тому кілька: по-перше, взимку люди ходять акуратніше, а з настанням теплої погоди — «втрачають голову». По-друге, як тільки на дорогах тане сніг, — збільшується кількість так званих «мотоциклетних» травм.
Саме в теплу пору року на дорогах з'являється молодь, яка без касок та спеціального одягу катається на скутерах і моторолерах — вони й отримують найважчі ушкодження. Тому завдання батьків, дорослих і досвідчених товаришів — одягнути юного гонщика за всіма правилами безпеки, не забуваючи про шолом, який у критичній ситуації може врятувати життя.
Як показує практика, мотоциклісти досить обережні на дорогах, але й вони не уникають як звичайних легких травм, так і серйозних ушкоджень.
Травми при падінні з мотоцикла типові й небезпечні. При перельоті через мотоцикл шкереберть часто відбуваються ушкодження внутрішніх органів, розриви сечового міхура, переломи тазу, нижніх і верхніх кінцівок.
Важливо пам'ятати: коли мотоцикліст падає набік, шанс одержати ушкодження хребта менший. Якщо мотоцикл «вислизає з-під вершника», то людина летить назад, і в цей момент необхідно закрити голову руками. При «правильному» падінні постраждають тільки коліна та лікті.
Дитячі майданчики навесні — основне джерело травм. У дітей під час зміни сезонів і потепління прокидається жага руху, вони дуже активні. Діти мчать на гірки, на гойдалки, заповнюючи дитячі майданчики. Але наші двори та дитячі майданчики небезпечні.
Батькам варто звернути увагу, що багато дитячих споруд у дворах мають низький рівень безпеки, і тому за дітьми треба уважно стежити, а якщо мова йде про малюків, то бажано бути з ним поряд і підстраховувати.
Майя СТЕЦЮК,
майстер виробничого навчання Ковельських міських курсів цивільного захисту.
Залишити коментар