Прийшла пора впорядкування присадибних територій та садово-городніх ділянок, а відповідно – і санітарної очистки територій, згрібання та ліквідації залишків трав'яної рослинності і опалого минулорічного листя.
Проте непоодинокі випадки, коли купи сміття спалюють безпосередньо на місці, забруднюючи цим атмосферне повітря та навколишнє середовище. Наведення ладу на своїй ділянці обертається вогняним хаосом. При цьому грубо порушуються правила пожежної безпеки, внаслідок чого поривами вітру вогонь розповсюджується на житлові будинки та господарські споруди.
Щороку рятувальники змушені бути особливо пильними і готовими до раптових пожеж. Попередження й оперативне інформування про небезпечні ситуації зазвичай не дають бажаного результату.
Півбіди, якщо залишене напризволяще полум'я попсує кілька сараїв і городній інвентар, але в гіршому випадку вогонь може перекинутися на житлові будинки.
Власникам земельних ділянок рекомендуємо подумати про доцільність спалювання побутового сміття, рослинних решток та листя, адже при спалюванні, крім викидів в атмосферу, в грунті ще накопичуються важкі метали, токсичні сполуки та інші хімічні елементи.
Крім цього, громадяни повинні пам'ятати, що відповідно до ст.77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сергій КУРИШЕВ,
старший майстер виробничого навчання Ковельських міських курсів цивільного захисту.
Залишити коментар