ДП "Ковельське лісове господарство" в цьому році активно включилося у посадку лісу. З перших весняних днів в лісництвах було заготовлено достатню кількість саджанців. Зокрема, це – сосна, яка посідає провідне місце серед зелених насаджень.
Організовано взяли участь у посадці лісу працівники контори держлісгоспу. За день вони посадили 1,9 гектара лісу у "Велицькій дачі" Кашівського лісництва, яке очолює лісничий Олександр Кропива.
Цьогоріч вже висаджено 90 гектарів лісу на зрубах минулого року, де проведено заготівлю деревини.
У посадці дерев беруть участь учні, педагоги, жителі окремих сіл. З ентузіазмом працюють на цих роботах учні шкільного лісництва Скулинської загальноосвітньої школи, які не лише садять, а й постійно доглядають за молодими деревцями.
Активно допомагають лісівникам у посадці лісу й педагоги та учні Білинської загальноосвітньої школи. Підтримують їх починання й жителі села.
В держлісгоспі підготовлено площі ще на 15 гектарах, які будуть незабаром засаджені лісом.
Щороку ДП "Ковельське лісове господарство" проводить заготівлю березового соку, який користується попитом не лише у місцевого населення, а й за кордоном.
– Люди цінують напій за цілющі властивості, – розповідає головний лісничий Віктор Савчук. – Найбільше березового соку ми відправляємо в Польщу.
Отож, аби не втратити момент отримання цілющого напою, в держлісгоспі з перших весняних днів почали майже у всіх лісництвах добувати березовий сік. Так, зокрема, в урочищі "Калдуби" працювала бригада помічника лісничого Василя Стана. Вже з цієї бригади у консервний цех надійшло 15 тонн напою.
Безперебійно березовий сік до місця призначення доставляв водій Микола Рацько.
Крім Ковельського лісництва, яке очолює Микола Мельник, заготівлю березового соку проводили у Скулинському, Білинському, Зеленівському та Радовичівському лісництвах.
Звісно, березовий сік, як засвідчує народна медицина, помічний від багатьох хвороб. Тож його популярність із року в рік зростає. Березовий сік, як нам розповіли у держлісгоспі, крім поляків, відправляють у будинки для людей похилого віку, магазини, їдальні, дитячі садочки.
В цьому році в Польщу буде відправлено до 75 тонн. А всього наразі перероблено до 90 тонн цілющого напою.
Степан СКОКЛЮК.
Залишити коментар