Червень – місяць тиші. В цю пору, як ніколи, потрібно зберігати в лісі спокій. Адже необхідно, аби кожна пташка, звірятко почувалися спокійно, щоб їх ніхто не потривожив.
Саме зараз звірі й птахи чекають потомства, і важливо у цей час вберегти і не зруйнувати їх кубельця і гніздечка.
Часто можна помітити, як птахи раз у раз прилітають до густих заростей, де заховане їхнє потомство, аби його погодувати. Подібним чином поводяться й дикі тварини.
Отож, у червні лісівники роблять все можливе, щоб зберегти тишу у лісі, не допустити, аби хтось порушив спокій тутешніх мешканців. Не можна у цей час рубати дерева, заїжджати сюди автомототранспортом тощо.
Дехто у червні без дозволу охорони лісу полюбляє в галасливій компанії проводити дозвілля на лоні природи, в затінку зелених насаджень, там, де "мешкають" птахи і звірі.
У літній час не рідкість випадково у лісі натрапити на пташенятко, яке випало з кубельця чи гніздечка.
Пам'ятайте: не можна маленьких мешканців дібров забирати до себе додому. Можливо, вони стурбовані гучними звуками, гомоном людей і чекають, що їх “батьки” знайдуть, і вони не будуть без догляду. Залишайте їх там, де ви побачили. Адже дикі звірі і птахи рідко кидають своє потомство, не залишають його у біді.
Не можна забувати у червні й про інших мешканців озер, річок, канав, що знаходяться у лісах або прилягають до дібров. Йде мова про жаб, тритонів, плазунів, які населяють водойми. Їх теж не потрібно кривдити. Пам'ятайте, що в природі немає нічого зайвого, непотрібного.
Побачивши у лісі чи біля озера, річки диких мешканців, стримайте своє бажання забрати їх додому. Адже у неволі вони не зможуть жити.
Особливо важливо, щоб лісівники ДП "Ковельське лісове господарство" та СЛАТ "Тур" у червні турбувалися про тишу в лісі, оберігали найменших мешканців дібров.
Степан СКОКЛЮК.
Залишити коментар