Кожного дня, ідучи до школи, я спостерігаю сумну картину – сміття валяється просто під ногами. Думаю, така проблема існує в кожному українському містечку.
Саме це спонукало мене до вивчення питання «Проблема утилізації твердих побутових відходів у місті Ковелі» і проведення роз’яснювальної роботи серед однолітків.
Я знайшла багато корисної і цікавої інформації, якою хочу поділитись з вами.
Кожен з нас постійно використовує безліч речей, які, при всіх їхніх корисних властивостях, аж ніяк не такі безневинні, як це може здатися на перший погляд. З багатьма із них слід поводитися дуже обережно, а після використання не розкидати будь-де або робити з них іграшки.
Далеко не всі знають, що велику небезпеку становлять різні елементи живлення, або просто батарейки. В кожному домі їх використовують як джерело енергії у різного виду приладах – від ліхтарика до наручного годинника. Вони містять у собі кілька токсичних компонентів, найнебезпечніший з яких – ртуть.
Небезпечними для нашого здоров’я є медикаменти з простроченим терміном придатності, залишки отрутохімікатів, лаків, антикорозійних засобів. Не слід використовувати для ігор дітей залишки косметичних засобів: тіні для повік, лак для нігтів, рідину для зняття лаку. Слід обережно поводитись із засобами побутової хімії і, передусім, плямовивідниками, розчинниками. Особливої обережності потребують засоби автокосметики.
Дуже небезпечна електротехніка й електроніка, що вже відслужили свій вік. У ній містяться найнебезпечніші отрути зі слабо вивченими властивостями: ртуть, кадмій, селен, мідь, свинець, германій та інші важкі метали.
Цікава електронна іграшка з екранчиком на рідких кристалах буде для вас небезпечною, якщо ви спробуєте відкрити її і з’ясувати, чому вона перестала працювати. Не слід залишати її вдома. Віднесіть іграшку на звалище. Так буде ліпше для вас і для інших членів родини.
Навіть папір, особливо кольоровий, потребує певного поводження, адже він містить у собі не лише шкідливу целюлозу, а й свинець. До складу барвників такого паперу неодмінно входить інший небезпечний метал – кадмій. У ньому містяться найрізноманітніші добавки для глянцю тощо.
Якщо ви погортаєте гарно ілюстрований журнал, ніяких проблем не буде. Та в жодному разі не можна палити такий папір або загортати в нього харчові продукти.
Юлія МАТЧУК, член екологічного загону «Спалах», учениця 10 класу Ковельського НВК №13.
Залишити коментар