Основною причиною теплового удару є дія на організм високої температури в умовах високої вологості довкілля. Також тепловий удар може виникнути в результаті носіння теплого і синтетичного одягу, який заважає тілу виділяти тепло.
Причиною розвитку теплового удару може стати й надмірне вживання алкоголю, оскільки він порушує терморегуляцію.
Серйозним чинником ризику розвитку теплового удару є важке фізичне навантаження під відкритим Сонцем. Якщо ви не звикли до дії на організм високих температур, слід обмежити фізичну активність. Підвищують ризик виникнення теплового удару і деякі лікарські засоби, зокрема сечогінні, антидепресанти і психотропні.
Головною ознакою теплового удару є висока температура тіла (40о С і вище), часто з'являється спрага. Має насторожити й занадто суха або липка шкіра. Часто при тепловому ударі вона червоніє. Прискорене дихання також є частою ознакою теплового удару, може розвинутися пульсуючий головний біль.
Ускладненням при тепловому ударі є шок, перші ознаки якого слабкий пульс (зниження артеріального тиску), посиніння губ та нігтів, втрата свідомості, шкіра стає холодною і вологою. Всі ці зміни в організмі ведуть до розвитку набряку внутрішніх органів і мозку, що, у свою чергу, призводить до безповоротних ушкоджень та смерті.
Перша допомога при тепловому ударі
Якщо ви відчули перші симптоми теплового удару, негайно викличте швидку допомогу за телефоном "103". Коли можливості викликати невідкладну медичну допомогу немає, слід зробити наступне:
Профілактика теплового удару
Сергій КУРИШЕВ,
старший майстер виробничого навчання Ковельських міських курсів цивільного захисту.
Залишити коментар