Літо — пора канікул, відпочинку, засмаглої шкіри, яскравого одягу та свіжих ягід, фруктів. А ще літо — чудова пора, щоб відправитись хоч у невелику подорож та відкрити для себе щось нове. Якщо у вас не вистачає часу для мандрівки, то пропоную стати учасником турпоходу на сторінках газети.
Волинський край славиться великою кількістю озер, різноманітних за своїм походженням, одним з яких є озеро Поворське. Воно знаходиться за 4 км від центру села з такою ж назвою на території, яку обслуговує Ковельське спеціалізоване лісогосподарське товариство "Тур".
До Поворська можна дістатися рейсовими автобусами та потягами, а також вирушити на відпочинок власним транспортом чи автостопом. Варто зазначити, що до озера веде ґрунтова дорога.
За зовнішнім виглядом озеро нагадує великий прозорий овал. Загальна площа водойми — 19,8 га, довжина — 470 м, ширина — 430 м, максимальна глибина — 17, 5 м, середня — 7, 66 м, посередині озера є два великих джерела.
Найкращі умови підходу до озера — лише зі східної, південно-західної та західної сторін. Там же відпочивальники й облаштували пляжі. Кілька років тому територія навколо озера була очищена від великих дерев. Завдяки цьому водойма стала чистішою, а вода у ній швидше прогрівається. Проте за кілька метрів — все ж ліс, тому сонячних опіків можна уникнути, зручно розташувавшись на відпочинок у затінку.
Молодь облаштувала тут також пляжний майданчик для гри у волейбол. Зведено кілька дерев'яних альтанок, є місця для збору сміття.
Люди, які не вперше вирушають відпочивати на озеро Поворське, знають, що тут немає ні магазинів, ні зручних будиночків, тому заздалегідь запасаються потрібною кількістю питних напоїв та харчів, на ночівлю встановлюють палатки, розпалюють вогнища.
Багатьох природолюбів на цю водойму вабить можливість порибалити, адже в озері водяться карасі, лини, щуки, окуні. Є багато раків, а це — ознака того, що озеро "живе", оскільки раки — природний індикатор екологічної чистоти водойм. А краєвиди тут — так і просяться на полотно художника! Нині можна помилуватися тендітними ліліями на озерному плесі.
Як з'ясувалося, на Поворському озері бувають люди з усіх куточків України: Києва, Харкова, Тернополя, Львова, Краматорська, Луцька, Володимира-Волинського, інших міст і сіл. Приїздили й гості з Білорусі та Польщі.
Мені вдалось поспілкуватись з відпочивальниками із Ковеля. Вони охоче розповіли, що приїжджають сюди уже 20 років. Їх захоплення викликає чиста озерна вода, навіть брали її на вранішню каву. "Поворське озеро — на рівні із озером Соминим", — вважають любителі дозвілля на природі. Це приємно чути, адже Сомин — популярний "курорт" серед волинян, облаштований сучасними базами відпочинку. Проте кажуть, що Сомине навіть програє Поворському озеру, бо доглянуте воно лише з боку баз відпочинку, а усі інші пляжі уже "заселив" очерет.
Ковельські гості наостанок дали усім дружню пораду: любити, берегти і доглядати за своїми маленькими перлинами, адже мальовничі ландшафти, чисті плеса озер, предковічні ліси, заквітчані луки, таємничі урочища і їхні мешканці вимагають бережливого ставлення до себе. Багатства природи не безмежні. Зберегти їх і примножити — значить зберегти людину.
Літо — у розпалі. Тому якщо є можливість, сміливо вирушайте на відпочинок по чудових місцинах Волині.
До речі, у сусідньому від Поворська селі Пісочному на озері поселилися… чаплі! Минулого ж літа його облюбували лебеді.
Такі візити дуже тішать селян, адже озеро знаходиться майже у центрі Пісочного, тому побачити птахів можна без усіляких труднощів, а от зробити знімок — це вже справа для фотомисливців.
Лілія БУСЕЛ,
студентка Східноєвропейського
університету ім. Лесі Українки.
НА ЗНІМКУ: красою первозданної природи манить озеро Поворське.
Фото автора.
Залишити коментар