На Волині відбувся VІІІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. У ньому взяли участь 105 представників з 19 областей України. На жаль, через трагічні події на Сході не приїхали на форум учні з Луганщини, Донеччини, Миколаївщини, Запоріжжя, Дніпропетровщини і Криму.
Учасників заходу вітали голова Державного агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков, голова Волинської облдержадміністрації Григорій Пустовіт, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Світлана Бут, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Загрева.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих українських патріотів і поклали вінок шани до Стіни "Небесної Сотні". Почесне право покласти квіти від Волині було надано вихованці Скулинського шкільного лісництва Юлії Смаль.
Волинську область на зльоті представляли вихованці учнівського лісництва
Скулинського лісництва Юлія Смаль, Галина Савченко, Олексій Лисковець та Роман Литвин.
Треба відзначити, що природолюби нашої школи ще у 1984 році створили шкільне лісництво, за яким було закріплено 78 гектарів лісу. Головна мета учасників зльоту полягала в тому, щоб гідно представити роботи учнівських лісництв та творче об'єднання на виставці презентації досягнень і захистити науково-дослідницькі пошуки юних. Приємно було, що мені як науковцю присуджено друге місце в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у номінації "Особливості вирощування, розмноження та догляду деревних культур в учнівських лісництвах регіонів України".
Це не перша наша перемога. Олена Ющик стала раніше срібним призером в номінації "Науково-дослідницька робота" на ІV Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв в Чернівцях. Вихованці наші, до речі, постійно беруть участь у різних акціях і конкурсах і отримують нагороди.
У рамках заходу юні лісівники здійснили екскурсії мальовничими куточками Волині. З великим захопленням вони ознайомились з селекційно-насіннєвим центром в смт Гаразджа Луцького району, в якому щорічно вирощують близько 3 млн. сіянців для майбутніх лісів, заготовляють 5,5 тонн насіння різних порід дерев і де створено "банк насіння".
Унікальні технології центру дають можливість зберегти до п'яти тонн жолудів і насіння хвойних порід. Приємно вразила привітність господарів цього закладу.
Працівники розсадника першими в Україні перейшли на європейську технологію вирощування посадкового матеріалу.
У нашому дендропарку теж є деревця із цього селекційно-насіннєвого центру. Тут посаджено форзицію європейську, спірею китайську, рідкісний підвид садового жасмину, а також реліктове дерево гінкто. А всього тут знайшли "прописку" 40 екзотичних рослин двадцяти порід.
Також учасники зльоту відвідали Маневицький держлісгосп, консервний завод, ознайомилися з роботою місцевого учнівського лісництва.
Побували у Шацькому лісовому коледжі ім. В. Сулька, де поспілкувалися із засновником найперших шкільних лісництв в Україні, ветераном лісової галузі Волині Миколою Мосеїнком, який зараз викладає в закладі лісову ботаніку.
Кульмінацією заходу стала екскурсія екологічною стежкою Шацького національного природного парку, який з 2002 року включений в Міжнародну мережу біосферних резерватів ЮНЕСКО, а у 2012 році увійшов у міжнародний трьохсторонній біосферний резерват "Західне Полісся" (Польща-Україна-Білорусь).
Та найбільше захоплення у юних лісівників викликало відвідання озера Світязь, яке визнано одним із семи природних чудес України.
Галина САВЧЕНКО, керівник Скулинського учнівського лісництва.
НА ЗНІМКУ: Галина САВЧЕНКО, Олексій ЛИСКОВЕЦЬ, Юлія СМАЛЬ, Роман ЛИТВИН.
Фото з архіву учнівського лісництва.
Залишити коментар