Нещодавно на центральній площі міста встановили пам’ятний знак партнерів Ковеля, що символізує дружбу з містами, з якими офіційно укладено угоди про співпрацю.
Це – кована конструкція, на якій разом із ліхтарями та назвами міст зазначено відстані від Ковеля до кожного з цих населених пунктів. Тож мала архітектурна форма має практичне призначення і є одним з елементів декоративного оформлення парку. Найближче від міста залізничників знаходиться Холм (Польща) – 95 км, а найдалі – Барзігхаузен (Німеччина) – 1260 км.
На сьогодні у Ковеля 11 міст-партнерів у 5 країнах Європи та в Україні. Зокрема, дружні стосунки пов’язують наше місто з Бжегом Дольним, Легіоновом, Ленчною та Холмом (Польща), Ржевом (Росія), Пінськом (Білорусь), Утеною (Литва), Вальсроде та Барзінгхаузеном (Німеччина), українськими містами Смілою та Бучею.
Першим містом-партнером став Холм, угоду про співпрацю з яким було підписано у 1995 році. Статус міста-партнера дає можливість «лобіювати» різні інтереси: економічні, культурні, освітні, спортивні, соціальні. У ковельчан є можливість активніше брати участь у різних міжнародних програмах та проектах.
Нагадаємо, що у 2009 році інформаційний вказівник із зазначенням назв міст-партнерів уже встановлювався на центральній площі, проте в іншому місці – поблизу стіни у парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, на якій розміщені інформаційні банери міст-партнерів. Того ж таки 2009 року відбулося і його офіційне відкриття.
Але, на жаль, пам’ятний знак був зруйнований. Нинішня міська влада прийняла рішення відновити своєрідний символ партнерства і дружніх стосунків, виготовивши нову конструкцію, яка гармонійно доповнила архітектурний ансамбль центральної площі міста Ковеля (на знімку).
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА
У Португалії відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юнаків і дівчат до 23-х років.
Змагання, у яких взяли участь 620 спортсменів з 38 країн, проходили з 10 по 17 липня. До складу національної збірної України ввійшло троє ковельських спортсменів – вихованців державного тренера України Федора Семенюка та тренера Василя Прохорука.
Українська збірна завоювала шість золотих медалей. З перших фіналів українська команда почала виступати дуже вдало.
У змаганнях каное-двійок на дистанціях 500 і 1000 метрів чемпіонами стали ковельчани Андрій Рибачок і Юрій Вандюк. В змаганнях четвірок до них приєдналися ковельчанин Яків Дудка та Михайло Мандзюк з Івано–Франківська. Разом вони також завоювали золото.
Українські каноїсти завоювали усі золоті медалі на дистанція 1000 і 500 метрів серед юніорів. За підсумками змагань збірна команда України посіла почесне перше місце у змаганнях серед юніорів, шосте – серед молоді та третє загальнокомандне місце, поступившись збірним командам з Угорщини та Німеччини.
За матеріалами офіційного сайту Ковельської міської ради.
Залишити коментар