Початок осені – це розмаїття овочів, фруктів та ягід, якими ми ласуємо щоденно. Наприклад, ніхто не відмовиться від хрусткого і соковитого кавуна. Він не тільки добре втамовує спрагу, освіжає і наповнює організм енергією, але й дуже корисний для вашого здоров'я.
Проте в деяких випадках, особливо при порушеннях умов зберігання, кавун здатний і нашкодити.
Отже, спершу про користь. Ароматні кавунові скибки – неперевершений природний десерт.
Вживання кавуна допомагає нашому організму запобігти різноманітним захворюванням, покращує процеси травлення і допомагає скинути вагу.
Кавун вважається природним антибіотиком. Щоденне вживання цієї гігантської ягоди допомагає зменшувати запальні процеси в організмі. Тому особливо корисний при таких захворюваннях, як астма, артрит, атеросклероз, діабет, рак товстої кишки, проблеми з нирками. Вчені довели, що кавунова дієта здатна зменшувати камені у нирках.
Яскраво-червона цукриста м'якоть кавуна багата клітковиною і водою. На 100 грамів кавуна припадає: 90% води, 7% вуглеводів і лише 46 калорій.
Саме тому вживання кавуна так рекомендують при схудненні. Існують навіть спеціальні кавунові експрес-дієти, розраховані на 2-3 дні. Вони очищають організм від токсинів і допомагають активізувати обмінні процеси.
Вода в кавуні містить безліч розчинених поживних речовин, ферментів, корисних для травлення. Він містить велику кількість калію, необхідного для нормального функціонування м'язів і який допомагає знизити кров'яний тиск.
Кавун багатий вітамінами С і А, провітаміном В6, завдяки чому допомагає зберегти хороший зір, зміцнити імунітет, активізує роботу мозку.
Однак любителів кавунів підстерігають і певні небезпеки: пестициди, нітрати, солі важких металів, мікроби.
Шкідливі речовини є у будь-якому кавуні. Головне, щоб їх кількість була у межах норми – 60 мг / кг. В основному вони сконцентровані у кірці і зеленій м'якоті. Тому краще вживати тільки ту частину, яка розташована ближче до серцевини.
Хоча вміст нітратів залежить і від багатьох інших факторів. Зокрема, таких, як поливання, догляд, умови і місце зростання. Чим довше зберігається кавун, тим більше в ньому нітратів.
Щоб зменшити ризик, пов'язаний із вживанням кавунів, не купуйте їх на відкритих вуличних лотках, особливо біля трас, тому що кавун легко вбирає з повітря вихлопні гази й різноманітні токсини.
Алла СЕМІНОВИЧ,
завідувач обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення науково-методичного центру здоров’я та безпеки життєдіяльності Волинської області.
Залишити коментар