У світі та в Україні зокрема на сьогоднішній день залишається некерованою велика група гострих респіраторних вірусних захворювань, серед яких далеко не останнє місце посідає грип. Грип відносять до найбільш масових вірусних інфекцій людини, що характеризуються тенденцією до швидкого епідемічного поширення.
При появі перших симптомів захворювання необхідно обов'язково звернутися до лікаря, який призначить хворому відповідне медикаментозне лікування.
Як попередити зараження грипом:
– уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
– обмежити відвідування місць масового скупчення людей;
– часто провітрювати приміщення;
– мити руки з милом;
– намагатися не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
– вживати полівітаміни, харчові продукти з вмістом вітаміну С (квашена капуста, цибуля, часник, цитрусові);
– перед виходом з дому змащувати носові ходи оксоліновою маззю.
Епідемія грипу може створити чимало проблем, особливо для тих, хто хворіє на неї вперше. Також значні проблеми із здоров'ям можуть з'явитися у людей, хворих на цукровий діабет, які мають проблеми із серцево-судинною системою і легенями, адже саме ці органи найбільше потерпають від ускладнень, спричинених грипом.
Найкращою профілактикою захворювання є щеплення. Від самої хвороби в цілому воно може і не врятує, але суттєво зменшить загрозу ускладнень, а найголовніше – повністю виключить смертність від грипу. У групі грипозного ризику також вагітні, пенсіонери та діти. Саме останні найпершими потерпають від епідемії.
Тому батькам не варто затягувати зі щепленням, яке слід робити щонайменше за 20 днів до епідемії, аби виробився імунітет.
Людмила МАЛЯР,
завідувач відділу лабораторних досліджень Державної установи "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України".
Залишити коментар