За словами дієтологів, слід скоригувати свій раціон так, щоб впродовж зими вживати продукти, які зміцнюють імунітет. На період сезонних ГРВІ у щоденне меню слід додати морську рибу, цитрусові, чорний шоколад, цибулю та капусту. Не варто забувати і про три правила здоров'я, які залишаються незмінними: здорова їжа, фізична активність і відмова від шкідливих звичок.
Отже, продукти для імунітету.
Каші — вівсяна, гречана, пшоняна. Річ у тому, що опірність до вірусів підвищує мікроелемент селен. Його слід шукати, передовсім, у кашах. При термічній обробці селен не руйнується, як, наприклад, вітаміни А, С.
Часник, цибуля. На селен багатий і часник. Це натуральний антибіотик, подарований нам природою. Характерний запах часнику дають фітонциди — леткі речовини, які борються з вірусами та хвороботворними бактеріями. Якщо щодня з'їдати по 2-3 зубчики часнику, грип буде не страшний. У цибулі натомість міститься ударна доза вітаміну С. Варто вживати хоча б половину сирої цибулини на день.
Корисна будь-яка зелень. Та особливо — шпинат.
Лимони. Їх потрібно їсти свіжими, а не кидати у горня з гарячим чаєм. Можна перекрутити кілька лимонів через м'ясорубку (разом зі шкіркою) і змішати з медом. Вийде смачна апетитна маса, яку рекомендується приймати для підвищення імунітету два рази на добу по столовій ложці.
Мед. Меду властива бактерицидна дія, він тонізує і знімає запальні процеси, прискорює обмін речовин. Оптимальна доза для дорослої людини — дві столові ложки меду щодня.
Гарбуз містить потужну дозу бета-каротину — у п'ять разів більшу, ніж морква. А також у ньому багато заліза, відтак його рекомендують постійно вживати людям, які страждають від анемії. Найкорисніша страва з гарбуза — салат.
Горіхи. Вони збагачують організм вітаміном Е, цинком, міддю, марганцем — усі ці елементи потрібні для імунітету. Краще вводити в раціон кілька різних видів горіхів. Добова доза — 50 грамів.
Капуста. Особливо квашена, як і квашені помідори та мочені яблука: всі ці продукти — джерело вітаміну С та органічних кислот. А ще не забувайте про буряк, картоплю, корінь селери, квашені огірочки, журавлину, калину, горобину.
Світлана УСИК, Лілія БОГДАНОВИЧ.
Залишити коментар