За вікном січень. Цьогоріч зима поступово вступає у свої права. Все навколо вкривається снігом; на ставках та річках з'являється крига. Ночі взимку довгі, холодні, а дні короткі. На пошуки їжі у птахів зовсім мало часу. Голод примушує їх підлітати ближче до людських домівок, щоб підживитися.
Доля зимуючих птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості і милосердя людини, адже саме взимку птахи дуже страждають від холоду і голоду. Добре ж відомо: хто ситий — тому голод не страшний. Саме тому ми повинні допомагати нашим пернатим друзям. Їм багато не треба, лише трохи зерняток, ягід, хлібних крихт. Також можна зробити годівнички, розвісити їх на деревах у дворі, в саду, на балконі і насипати в них поживи.
В природі птахи споживають безліч найрізноманітніших кормів. Одні птахи — всеїдні, інші — лише комахоїдні, треті живляться переважно рослинною їжею. Значна частина комахоїдних птахів взимку переходить на живлення більш калорійною їжею — насінням рослин. Чим би вони не живились, взимку птахам кормів не вистачає.
Улюблена іжа більшості пернатих — гарбузове, соняшникове, кавунове насіння, що є для них важливим джерелом енергії. Для підгодівлі підійдуть також просо, овес, різноманітні сухофрукти, ягоди, насіння багатьох бур'янів (кропиви, лопуха, лободи, кінського щавлю), крихти сухого білого хліба. Залюбки птахи скльовують шматочки сала, але цей продукт повинен бути не соленими. Сіль для птахів — отрута!
Усі юннати станції юних натуралістів добре знають, як живеться птахам взимку і активно їм допомагають.
У листопаді вихованці гуртка "Юні друзі природи", які займаються на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12, завітали на СЮН з гостинцями. Вони принесли змайстровані вдома годівнички та їжу для птахів і стали учасниками акції "Допоможемо зимуючим птахам". Юннати з допомогою педагогів прилаштували годівнички на деревах, насипали туди корм і через деякий час вже спостерігали за першими горобчиками, які прилетіли на розвідку. Відтоді всі юннати активно слідкують за наявністю їжі в годівничках, бо знають, що корм потрібно класти щодня і бажано в однаковий час. Це допоможе врятувати пташок від загибелі і сконцентрувати їх в одному місці.
Є надія, що за доброту птахи щедро віддячать чарівним співом і винищенням шкідливих комах навесні та влітку. Адже птахи — санітари саду, лісу та городу.
Зробивши хоча б одну годівницю, ви допоможете декільком пташкам протриматися в холодні місяці. Щоб така важлива справа не перетворилась на тимчасову акцію, запам'ятайте: корм до годівниці потрібно класти щодня, бо інакше птахи перестануть вам довіряти.
Не будьте байдужими! Допомагайте нашим пернатим друзям взимку! Бережіть пташок!
Ольга КОТ,
керівник гуртків станції юних натуралістів.
НА ЗНІМКУ: вихованці станції юних натуралістів.
Фото автора.
Залишити коментар