Сьогодні, коли життя стало надзвичайно складним, коли світом керують лише гроші, коли немає системи цінностей, яка могла б тримати людину, алкоголь стає їй ніби порятунком. Чим раніше людина починає вживати алкоголь, тим швидше відбувається руйнація її як особистості. Наша біда в тому, що алкоголізм в Україні “молодшає” з кожним роком. Сьогодні він уже – з дитячим обличчям.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, наша країна стала лідером за кількістю підлітків, що вживають алкоголь. Як наслідок, збільшується злочинність в країні, знижується рівень здоров'я населення, працездатності, розвиваються психологічні і фізіологічні дефекти дитини й деградує суспільство в цілому.
У європейських країнах особам до двадцяти одного року заборонено реалізовувати алкоголь, і там цього закону чітко дотримуються. Молодій особі в такій країні проблемно дістати алкоголь. У нас же усім керують гроші. А де гроші, там відсутні будь-які моральні принципи та норми. Дістати випивку не становить проблеми для 70% наших підлітків. Попри заборону, алкоголь вільно можна придбати в багатьох кіосках чи магазинах.
А ще доволі легко зробити це в сільській місцевості, де постійно здійснюється незаконний продаж самогону та спирту. Законодавство України досить лояльне стосовно осіб, котрі займаються виготовленням самогону та реалізацією спиртних напоїв. Та й адміністративна відповідальність за це правопорушення також є мізерною. Тому така незаконна діяльність є прогресуючою, і щорічно збільшується кількість як тих, хто вживає, так і тих, хто реалізовує спиртогорілчаний фальсифікат.
Не оминула ця соціальна проблема і Ковельщину, адже місто Ковель неофіційно називають спиртовою столицею Волині. Однак, попри всі відомі факти та звернення до правоохоронних органів, канали постачання алкогольного фальсифікату залишаються “відкритими”.
Також великою проблемою є існування в населених пунктах району так званих "точок" збуту самогону та розведеного спирту, які функціонують і вдень, і вночі, без перерви та вихідних.
Питання профілактики та протидії фактам пияцтва і алкоголізму, вчиненню правопорушень, пов'язаних із виготовленням та реалізацією самогону й інших фальсифікованих спиртних напоїв, щорічно розглядається на пленарних засіданнях Ковельської районної ради. Задля посилення такої профілактичної роботи в Ковельському районі працює тимчасова контрольна комісія райради, створена відповідно до рішення ради від 27.12.2013 року, №28/9, до складу якої увійшли депутати – представники усіх депутатських груп та депутатських фракцій.
Нещодавно представник цієї комісії – депутат Юрій Мельник з громадськими активістами Людмилою Строковою та Оленою Місюрою, головою постійної комісії з питань розвитку суб'єктів підприємництва, торгівлі та побуту, інвестиційної і інтеграційної діяльності, зовнішньоекономічних зв’язків району Андрієм Броїлом та дільничним інспектором міліції Русланом Марчуком побували в населених пунктах Облапської сільської ради.
Варто зазначити, що комісія здійснила візити як у приватні оселі, так і в торговельні заклади Облапської сільської ради, де, за оперативною інформацією, постійно здійснюєть незаконний продаж алкогольних напоїв. З "горе-продавцями" була проведена роз'яснювальна робота, яка полягала у висвітленні аморальної сторони цього явища. З адміністративними наслідками такої діяльності ознайомлював дільничний інспектор міліції, який вручав відповідне попередження і брав запевнення, що особа не буде надалі займатись антизаконною торгівлею сурогатом.
Слід зауважити, що серед людей, з якими проведені бесіди, були такі, що щиро розкаювались та запевняли, що на слизький шлях заробляння легких грошей уже не вернуться, адже вони несуть біду у сім'ї своїх односельчан, сусідів, а інколи й навіть родичів. Окремі розуміють, що треба остерігатись брудних грошей, які руйнують сім'ї, завдають страшного болю дітям, змінюють свідомість молоді і зрештою знищують наше майбутнє.
Разом з тим, прикро зазначити той факт, що на території Облапської сільської ради не всі підприємці здійснюють торговельну діяльність у відповідності до чинного законодавства. Так, у працівників магазину продтоварів (підприємець Людмила Дацюк) в селі Облапах були відсутні документи, які регулюють торгівлю спиртогорілчаними напоями, а у підсобному приміщенні сторонні особи розпивали ці ж напої.
Звісно, про результати проведеної комісією роботи можна буде судити лише тоді, коли кількість так званих "точок" в Облапах та Мислині зменшиться.
Комісія звертається до тих осіб, які не припиняють антизаконну торгівлю із застереженням: "Через таких, як ви, щорічно в нашій країні помирає понад 40 тисяч людей, а це ж чиїсь діти та батьки… Не будьте байдужими до чужого горя і нашого з вами майбутнього".
Виконавчий апарат Ковельської районної ради.
Залишити коментар