Завдяки тому, що у кавуні містяться магній, залізо та фолієва кислота, він є ефективним засобом від недокрів’я і корисний для тих, кому призначають антибіотики. І м’якуш кавуна можна споживати в необмеженій кількості, бо у ньому є органічне залізо, що легко засвоюється людським організмом. Тому кавун рекомендують споживати вагітним жінкам, під час лактації, а також за нестачі в організмі заліза.
Кавун також допомагає організму звільнитися від надлишкової рідини. Але найкраще виводить надлишок води не червоний м’якуш, а відвар сушеної шкіри. М’якуш же – чудовий сечогінний засіб при набряках, викликаних серцево-судинними захворюваннями, і при хворобах нирок.
Немає кращої їжі хворим на склероз, подагру, артрити, діабет, ніж кавун.
Персики дуже корисні тим, у кого низький гемоглобін, анемія. В них багато вітаміну Е, який затримує розвиток процесу старіння, тому персики – справжній еліксир молодості. До того ж, вони мають м’яку послаблюючу дію: це найніжніший проносний засіб для дітей та літніх людей. Зернятка ж кісточок персика – один із найкращих засобів для лікування діатезу, алергії.
Однак персиків не треба переїдати, бо може виникнути алергія. Вони також протипоказані при захворюванні на діабет.
Патисони – один із різновидів гарбуза – стають дедалі популярнішою їжею та ліками.
Їх споживають лише молодими: відварюють, тушкують, смажать, фарширують, солять, маринують. У них міститься багато вітамінів, легкозасвоюваних вуглеводів, пектинових речовин, мінеральних солей. Страви з патисонів рекомендують хворим на нирки та печінку, виразку шлунка, атеросклероз.
Підготував Ігор ВИЖОВЕЦЬ.
Залишити коментар