Працівники ДП «Ковельське лісове господарство» працюють над виконанням своїх основних завдань – це збільшення лісистості району, вирощування високопродуктивних деревостанів та задоволення потреб суспільства у лісових ресурсах. Для цього у звітному році посаджено лісових культур на площі 95 гектарів в держлісфонді, заліснено 20 гектарів непродуктивних земель сільських рад. Стараємось, аби щорічний обсяг з лісовідновлення та лісорозведення перевищував в 1,3 раза обсяг зрубів.
Працівники лісової охорони значну увагу приділяють виконанню завдань з охорони лісових масивів, збереження природо-заповідного фонду, який складає 4254 гектари, або 16,6 відсотка від загальної площі.
Нинішній рік був дуже напруженим, але разом з тим і вдалим у протипожежному відношенні. Позитивного результату досягнуто завдяки роз’яснювальній роботі серед місцевого населення. Облаштовано мінералізовані смуги та місця масового відпочинку населення, придбано і встановлено 3 пожежонаглядові вежі в Скулинському, Замшанському та Кашівському лісництвах. Для вчасного гасіння пожеж придбано дві переносні мотопомпи.
Невід’ємною складовою лісового господарства є використання недеревних ресурсів лісу. В цьому році заготовлено та перероблено у власному цеху 71 тонну березового соку, виготовлено 166 туб цього ж соку на суму 259,6 тис. грн.
Виконання всього комплексу запланованих лісогосподарських робіт відбувається завдяки стабільній роботі держлісгоспу з одержання коштів від реалізації лісу в круглому виді, продукції переробки деревини та побічного користування. Так, із 9856 тис. грн. доходів, отриманих за 8 місяців цього року, 7265 тис. грн. спрямовані на лісогосподарські заходи. Із Держбюджету на ці цілі одержано 158,2 тис. грн., що складає 2,2 відсотка від загальних видатків.
Ведення лісового господарства є комплексним. Працюємо над тим, щоб забезпечити дієву систему ефективного використання лісосировинних ресурсів, матеріального стимулювання раціональної розкряжовки та виходу вартісних сортиментів. За звітний період держлісгоспом заготовлено 24606 кубічних метрів деревини.
Поряд із виконанням об’ємних показників значну увагу приділяємо ефективному використанню лісосировинних ресурсів, питанням раціональної розробки і розкряжуванню деревини, суворому дотриманню сортиментної структури, поділяночному виходу лісопродукції.
З цією метою для працівників, зайнятих на лісозаготівлях, нижнього складу запроваджена, система доплат за вихід цінних сортиментів, яка за окремі види продукції складає понад 100 відсотків зарплати. В результаті за звітний період вихід ділових лісоматеріалів від рубок головного користування становить 95 відсотків.
Створено умови для впровадження інвестиційних проектів з технічного забезпечення матеріальної бази лісопромислового виробництва. Нам потрібно вкрай наростити матеріальну базу автопарку. А тому плануємо придбати два автомобілі марки «Урал», два-три культиватори для догляду за лісокультурами. Чимало в цьому плані зроблено за останні два роки. Придбали механізмів та лісогосподарської техніки на суму більше як 800 тис. грн.
В цьому році підприємство розпочало будівництво лісовозної дороги в селі Кашівці протяжністю 3,6 кілометра з твердим покриттям, кошторисна вартість якої становить приблизно 1,5 млн. грн. Ця дорога має, перш за все, соціальне значення, а саме – сполучення між селами Кашівкою та Соф’янівкою, яку плануємо здати до Дня працівників лісу.
Не залишаються поза увагою благоустрій територій держлісфонду (зокрема, урочища Нечимного), ремонт контор лісництв, складських приміщень та вже наявних лісовозних доріг.
За вісім місяців цього року підприємство реалізувало продукції на 9856 тис. грн., в т. ч. на експорт – 4843,6 тис. грн. Питома вага реалізації продукції на експорт становить 49 відсотків.
В круглому виді реалізовано 16,8 тис. кубічних метрів на суму 5948 тис. грн., відсоток реалізації продукції лісозаготівель на внутрішній ринок складає 65 відсотків, тобто реалізація круглого лісу була першочергово зосереджена на забезпеченні внутрішнього ринку. Це буде не тільки збережено, але й нарощено.
Проведено реорганізацію трьох лісництв (Ковельського, Скулинського та Кашівського) шляхом поділу на два лісництва кожне. Це дасть можливість підвищити ефективність та якість всього комплексу лісогосподарських робіт.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника складає 2560 грн. і зросла в порівнянні з початком року на 305 грн. За вісім місяців цього року сплачено податків до бюджету 634,4 тис. грн., єдиний внесок – 1215,6 тис. грн.
У відповідності до затвердженої Кабінетом Міністрів України Концепції реформування і розвитку лісового господарства держлісгоспом створено передумови ринку послуг суб’єктів підприємницької діяльності, які проводять переробку деревини та освоєння лісосічного фонду.
Усьому цьому передують велика праця, творча думка та ініціатива наших працівників. Найкращими з них є колектив Замшанського лісництва (лісничий першого класу М. А. Михалевич), водії – В’ячеслав Джереджа, Сергій Демчук, трактористи – Юрій Боярчук, Андрій Дячук, вальники лісу – Федір Гочачко, Віталій Веремчук, майстри лісу – Сергій Ковальчук, Володимир Бойко, лісничі Скулинського лісництва Леонід Лисюк, Радовичівського лісництва Олег Самойліч та інші.
Щиро вітаю працівників ДП «Ковельське лісове господарство» із святом. Бажаю всім міцного здоров’я, затишку у родині, здобутків у праці!
Володимир ДАНИЛЮК, директор ДП «Ковельське лісове господарство».
Залишити коментар