Роботи із захисту саду проводять до початку розпускання бруньок.
Насамперед, слід з'ясувати ступінь зараженості дерев шкідниками, ознаки тих чи інших хвороб, а вже потім визначитись із обприскуванням. Його проводять, коли середньодобова температура повітря сягне 5ОС.
До розпукування бруньок у садах можна застосовувати нітрафен, препарат № 30 та його аналоги, олеокупріт, залізний і мідний купорос.
Недосвідчені садівники помилково вважають, що хімічні засоби захисту рослин, рекомендовані для ранньовесняного обприскування, однаково ефективні проти всіх видів зимуючих шкідників. Це далеко не так.
Препарат № 30 (і його аналоги) – 76-відсоткова нафтомасляна емульсія – дуже дієвий проти щитівок, що зимують у стадії личинок, яєць плодових кліщів, але менш помічний при заселенні саду попелицями, медяницями, листокрутками, яблуневою міллю, не дає ефекту і в боротьбі зі збудниками хвороб рослин. Застосовується в концентрації 3% (300 г на 10 л води) для обприскування плодових дерев і ягідних чагарників, а також декоративних рослин.
60-відсоткова паста нітрафену використовується для боротьби із зимуючими щитівками, попелицями, кліщами, листовійками, міллю, а на опалому листі – зі збудниками парші та інших хвороб.
Для обприскування плодових дерев нітрафен застосовується в концентрації 3%, а ягідних чагарників і суниці – 2% (200 г на 10 л води).
Для знищення збудників парші яблуні та груші в опалому листі навесні замість нітрафену згодиться сечовина (700 г на 10 л води), витрата розчину 25 л на 100 кв. м.
Мідний купорос застосовується до розпускання бруньок проти збудників парші, моніліозу, різних плямистостей листя яблуні та груші, клястероспоріозу, кокомікозу та плямистостей кісточкових дерев, антракнозу, септоріозу аґрусу та смородини. Концентрація робочого розчину – 100 г на 10 л води.
Залізний купорос – для обприскування яблунь, груш і ґрунту під ними до початку вегетації, а також для боротьби з хворобами штамбів і гілок, в тому числі і з мохами та лишайниками. Певною мірою стримує розвиток парші, інших плямистостей і моніліозу. Концентрація робочого розчину – 200-300 г на 10 л води.
Увага! Тільки при рясному змочуванні гілок можна знищити шкідників і спори збудників хвороб.
До розпускання бруньок на гілках чорної смородини (рідше порічок) добре помітні ненормально роздуті бруньки. Надалі вони стають дещо схожими на маленькі качанчики і погано розпускаються. Ці бруньки уражені кліщами. Їх потрібно обірвати і знищити, окремі дуже пошкоджені гілки доцільно вирізати і спалити. З кущів, заражених кліщами, не можна заготовлювати живці.
Щоб стримати розвиток грибків, обприскайте дерева розчином нітрафену (200 г на 10 л води ) або препаратом № 30 та його аналогами (300 г на 10 л води), а профілактично від усіх хвороб – мідним (100 г на 10 л води) або залізним (200-300 г на 10 л води) купоросом.
Суничники, малинники можна обробити 3-процентною бордоською рідиною (300 г мідного купоросу і стільки ж вапна на 10 л води).
Залишити коментар