В Ковелі, хоч і рідко, але презентації книг поетів та письменників бувають. І всі ці акції відбуваються винятково з ініціативи самих авторів. Не завжди активність виявляють ті, кому службовий обов’язок велить дбати про культуру і духовність.
Приклад демонструють наші сусіди-поляки. Вони свою мову, пісню, культуру несуть за кордон. А ми, знову ж таки, приймаємо антиукраїнський Закон і в свій дім впускаємо російську мову, а рідну не шануємо.
В поляків – активна позиція позиція України. У великій політиці допомагають українцям рухатись до Євросоюзу. У малій – зміцнювати давню дружбу.
В Ковелі діє Товариство польсько-української дружби. При третій міській школі організовано класи, де навчають ковельчан польської мови. Ці класи відвідують і молоді, і дорослі. Всім уміло керує голова Товариства польської культури в Ковелі Вацлав Герка.
Інтелігентний, симпатичний, рухливий, він не обмежується лишень навчанням, а успішно реалізує на теренах України просвітницько-літературні проекти.
1 грудня ц. р. в Палаці учнівської молоді імені Івана Франка відбувся конкурс співаної поезії Агнєшки Осецької. 15 років минуло, як відома польська поетеса пішла з життя. Залишила для нас більше 2 тисяч текстів, покладених на музику.
Пам’ятають і співають їх Краків і Варшава, де проживала поетеса. Цінує, шанує і не забуває поетесу вся Польща. Завдяки зусиллям Вацлава Герки тепер і ковельчани мали змогу почути чарівні поезії-пісні про кохання, любов і добро.
В конкурсі взяли участь юні аматори з Ковеля, Сарн, Здолбунова, Корця та інших міст.
І – залунало, заспівало, заграло! Бурхливими оплесками «зірвались» глядачі. Були і «Браво!», і «Біс!». Це - глядацька нагорода за чистий, мелодійний спів Лариси Савицької. Мов цілюща вода, пісня вливалася в душу, а звуки гітари, як ясні зорі, падали і падали у серця присутніх.
Як член журі, ставлю велику «п’ятірку» з великим плюсом. І не помиляюся. Співачка одностайним рішенням членів журі удостоюється найвищої нагороди і першого місця в конкурсі.
Зворушив глядачів спів Насті Мірковець, який супроводжувався чарівним, немов весняний вітер, вальсом. Задушевно, ніжно розливалась тихоплинною рікою мелодія Вікторії Тич. Настя і Вікторія заслужено вибороли почесні другі місця.
Сподобалась глядачам і журі Аня Лук’янова. Вона співала без супроводу, але так голосисто, дзвінко й проникливо, що зворушила не одне серце в залі.
Професійно лунав супровід гітари Олександра Хмілевського, а за нею – зворушливі звуки пісні. Владислав Кучинський зацікавив глядачів посвятою поетесі від Булата Окуджави.
Заслужену похвалу отримала професійна співачка із Здолбунова Оксана Крук від голови журі Сергія Оніщука. І справедливо. Літала птахом в просторах залу польська пісня під неповторні зоряні звуки української бандури.
У конкурсі взяли участь гурт «Ковель-бенд» і гурт при осередку культури м. Здолбунова. Беззаперечно, кращими були здолбунівці.
- Конкурс вдався? – запитую Вацлава Герки.
- То була велика радість!
- Участь у конкурсі взяли представники «Великої Волині». Вони поїдуть в польські міста-побратими?
- Звичайно. Це є в наших планах.
- А чого чекати в майбутньому ковельчанам?
- В квітні-травні 2013 р. у Ковелі проведемо великий концерт-конкурс співаної поезії польської…
- Що ж, нехай щастить!
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар