Благословенна наша волинська земля. На ній перебуває благодать Господня, яка не дає загинути у душах наших земляків Вірі, Надії і Любові. Благословенна і Ковельщина. На її теренах будуються церкви та храми різних конфесій, на відправах яких буває багато вірян.
Ось і 30 березня 2013 р. відбулася історична подія у храмі Блаженного Миколи Чарнецького, що у м. Ковелі.
На літургію та зустріч із парафіянами церкви, ковельчанами прибув Глава Української Греко-католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).
Багато людей зійшлося на цю зустріч. Були присутні там і члени "Союзу Українок" Ковельщини – тієї громадської організації, що пропагує і зберігає для нащадків українські культуру та епос.
Представники влади Ковельщини зустріли високого гостя хлібом-сіллю, подарували на згадку про Ковель рушник, який вишила відома на Ковельщині майстриня, член «Союзу Українок» п. Ніна Габрилевич.
Як розповіла сама пані Ніна, рушник вишивала від щирого серця. Вишитий він лівою рукою. На полотні присутній червоний колір – колір життя. Присутні тут також ромб-символ чоловічої енергії, чотири кути –символи-обереги, баранячі роги – символи достатку. На виробі вишита назва "Ковель".
Зустріч "союзянок" із Блаженнішим Святославом відбулася у дорогому і милому серцю місці – літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, що в Колодяжному.
Екскурсія справила на гостя незабутнє враження. В конференц-залі музею Блаженнішого зустріли близько двох десятків жінок-"союзянок" у вишиванках, в основному – старовинних, у гаптованих та тканих спідницях, крайках, намисті та ґерданах.
Зустріч пройшла у задушевній щирій розмові. Голова філії "Союзу Українок" п. Алла Полякова розповіла про створення в 1928 році в Ковелі філії, яку очолила Леся Підгірська. Через історичні події робота її була згорнута, та через 60 літ, а саме – у 2000 році знову відновлена.
Блаженніший розповів, що він неодноразово зустрічався із членами "Союзу Українок" у різних країнах світу, зокрема, в Аргентині та США, і скрізь наші посестри дуже активні, завдяки їхній невтомній праці українцям за межами своєї землі вдається зберегти свою ідентичність.
Так що, як бачимо, нашого цвіту -- по усьому світу.
Від філії було подаровано книгу про життя Лесі Українки та спогади про неї, що теж порадувало Блаженнішого, оскільки він бачив таку книгу у музеї і сподівався десь у книжковій крамниці купити її для себе.
Учасників зустрічі цікавило багато запитань, зокрема, про «Українську хартію вільної людини», створену українськими мудрецями, об’єднаними в ініціативну групу «1 грудня», хвилювало питання, про розповсюдження її положень поміж людей, про об'єднання усіх православних християн України в одну Помісну церкву та ряд інших. Відповіді Блаженійшого Святослава були дуже глибокі, змістовні, зрозумілі кожному.
Розповів він і про свою родину, про те, як він ще малим хлопчиком почав читати молитвослов, про те, як доводилось таємно збиратися на відправи, оскільки церква була заборонена.
Дуже приємно, що ще порівняно молода людина, син вчительки та нженера-механіка, змогла зробити таку стрімку кар'єру, очоливши Греко-католицьку Церкву, і залишитися простим та доступним у спілкуванні з різними категоріями людей.
На відміну від інших ієрархів та державних чиновників, він їздить на скромній машині, без охорони, лише у супроводі кількох священиків. Така скромність приємно вражає.
Ця зустріч надовго залишить незабутній спогад у серцях ковельських "союзянок", за що вони щиро вдячні настоятелю храму Блаженного Миколи Чарнецького отцю Петру Мірчуку.
На завершення духовного спілкування Блаженніший Святослав благословив усіх нас на подальші добрі справи.
Лідія КОЗУЛЯ,
член "Союзу Українок".
НА ЗНІМКУ: глава УГКЦ Святійший Святослав з членкинями «Союзу Українок» і завідуючою музеєм Лесі Українки Вірою Комзюк в с. Колодяжному.
Фото з архіву "Союзу Українок".
Залишити коментар