... У XVII столітті біля села гралися пастушки. Серед них була дівчинка Маруся, якій одного разу під час молитви явилася Діва Марія. Маруся розповіла односельчанам і священику про те, що їй явилася Пречиста Діва і повела їх на місце появи. Але не всі повірили. Були і такі, що сміялися з неї та глузували.
Дитина плакала. Але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою небесну гостю. Маруся сказала: "Вона тут, я її бачу". За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело. З того часу і донині місцеві жителі джерело називають "Марусею"...
Щорічно, 13 вересня, в останній день церковного року ми паломницькими групами поспішаємо відвідати Джерело Божої Матері в Заглині, яке огорнуте мальовничими краєвидами та шепотом незвичайної Господньої ласки.
(* Заглина — частина села Монастирок Жовківського району Львівської області. Відоме чудотворним джерелом, де, за легендою, у 17 столітті об'явилася Матір Божа. Є місцем прочанства і паломництва. – авт.).
Цього року із благословення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла прочани Ковельського району відвідали Заглину, де відбувся відпустовий празник «Положення пояса Пречистої Діви Марії».
150 ковельчан, а саме: парафіяни храмів Благовіщення Пресвятої Богородиці та Святого рівноапостольного князя Володимира м. Ковеля; Св. Миколая с. Колодяжного; Святої Трійці с. Уховецька; Вел. Пантелеймона смт Люблинця УПЦ КП із своїми настоятелями відвідали Чудотворне Джерело Божої Матері в урочищі Заглина, на Львівщині.
Святкове Богослужіння очолив Святійший Патріарх Філарет, ієрархи та численне духовенство, зокрема вікарій нашої єпархії Преосвященнійший Владика Матфей, який щороку відвідує і шанує Православну Заглинянську святиню.
"Паломництво, яке ми здійснили сьогодні, в останній день церковного року, духовно оновило кожного із нас. А свята цілюща вода із джерела оздоровила нас, надихаючи ставати кращими, добрішими і вдячнішими Богу та Пресвятій Богородиці за прожитий рік", – наголосили подорожуючі душпастирі своїм прихожанам-паломникам.
По-особливому готувалася парафія Вел. Пантелеймона із Люблинця. Протягом цілого року громада вишивала хоругву із зображенням Заглинянської Божої Матері та на звороті – храм Вел. Пантелеймона. "Віднині – це невід’ємний духовний атрибут і Покров Божої Матері, який супроводжуватиме нас у прощах і паломництвах!" – зазначив настоятель храму.
Дорогою назад паломницькі групи відвідали величний Свято-Володимирський собор у Червонограді та жіночий монастир Різдва Христового УПЦ КП у Володимирі, де духовно пізнали із розповіді матушки ігумені Марії про чернечий подвиг і життя в монастирі. Ввечері повернулись до своїх домівок, дякуючи Богові за плідно прожитий день.
На наступний рік обов’язково відвідаємо цю святиню, щоб знову почерпнути великої духовної сили на прийдешній рік.
Докладніше про життя Ковельського районного деканату, церковні події, паломництва дізнавайтесь на сайті: сеrkvа-коvеl.соm.uа.
о. Матвій ОЛІЙНИК,
настоятель Свято-Пантелеймонівського храму УПЦ КП смт Люблинця.
Залишити коментар