На Волині перебував Блаженніший Любомир Гузар, який був главою УГКЦ з 2005 до 2011 року, користується великою шаною у всієї української громади. Кардинал Вселенської католицької церкви розглядався як один із можливих наступників Папи Римського Івана – Павла II.
Візит Блаженнішого в область приурочено вшануванню на державному рівні 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого, який відіграв велику роль у державотворенні України та формуванні національної ідентичності українського народу.
Під час щирої зустрічі із представниками засобів масової інформації, яка відбулась в облдержадміністрації, Блаженніший згадав величні події з життя славетного церковника, державотворця і політика Патріарха Йосипа Сліпого. Одним із запланованих заходів з вшанування його пам’яті буде піша проща, яка розпочнеться за 18 км від Володимира-Волинського. Кожен кілометр символізуватиме рік відбування заслання Йосипа Сліпого у таборах Сибіру та Мордовії.
Журналісти цікавилися думкою Любомира Гузара щодо проголосованого парламентарями законопроекту «Про засади державної мовної політики», духовності української нації, діяльності влади, розрізнення українського та російського православ’я в нашій державі, а також поховання українців та поляків, які загинули внаслідок українсько-польського конфлікту 1943-1945 років на території обох країн. Зокрема, він зауважив, що впорядкування кладовищ – це справа не держави загалом, а кожної людини зокрема.
На завершення зустрічі Його Високопреосвященство кардинал Любомир Гузар поблагословив волинян на добрі справи, а всі присутні заспівали Блаженнішому «Многая літа».
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук зустрівся із Його Високопреосвященством кардиналом Любомиром Гузаром та єпископом екзархату Луцького УГКЦ Йосафатом (на знімку).
Борис Клімчук розповів Його Високопреосвященству про втілення низки соціальних проектів на Волині.
Окремо йшлося про українсько-польські взаємовідносини. Як зазначив голова облдержадміністрації, вздовж берегів річки Західний Буг, що протікає територіями обох держав, волинські історики відшуковують поховання, а будівельники та студенти облаштовують кладовища.
Любомир Гузар відзначив роботи волинян у цьому напрямку та підкреслив, що «такі проекти надзвичайно важливі для української історії та майбутніх відносин обох країн». Окрім цього, він вважає, що Волинь є тим краєм, якому вдається зберігати свою культурну ідентичність.
Прес-служба голови ОДА.
Залишити коментар