Прилетіла ластівка в ковельський духовний сад і защебетала: "Спасіння душі – понад усе". А те щебетання – то вірші, проповіді, розповіді про цілителів у "виконанні" ієромонаха Леоніда Григоренка.
Сьогодні, коли вирують пристрасті гріховного світу, книга про спасіння душі українського священика вкрай необхідна. Леонід Григоренко не просто пропонує вірш або нарис – він роздумує, проникає в глибини душі і навчає пізнавати любов у цьому злому й жорстокому світі. Більше того, як екзорцист відкриває таємниці того, як розпізнавати, злий чи життєдайний дух.
"Коли виходимо або виїжджаємо на дорогу, то мусимо зважати на світлофори й інші покажчики, які попереджають нас про небезпеку. Те саме відбувається, коли рухаємося в духовному просторі... Маємо також зважити на знаки – Божі заповіді, за якими стоїть здатність розпізнавання духів".
Отець Леонід як екзорцист-цілитель стверджує, що злий, агресивний дух має на меті знищити розум, волю та душу людини.
Одним із найнебезпечніших злих духів є дух гордині. Тобто дух вивищення над іншими у будь-чому означає, що інша людина менш розумна, менш успішна, менш віруюча тощо. Затьмарений розум, де панує дух Люцифера, хоче принизити Всевишнього. Це – дух егоїста, егоцентриста, який підпорядковується сатанинській заповіді: "Твоїм Богом є твоє Я".
Особливо небезпечно, коли людина хвора, а у неї в душі поселився злий дух. Тоді у хворого медичні обстеження не виявляють хвороби. Тільки священик, читаючи великий екзорцизм, за умови, що хворий висповідався і відрікся від злого духа й підозри до людей, зможе допомогти позбавитись хвороби. 90 відсотків успішності визволення від злого духа залежить від самої людини та її віри.
Борись із спокусами, пристрастями, гріхами, злом, гординею, агресивністю й наповнюй себе любов'ю, покаянням і милосердям, і ти переможеш. Сповідайся і не звертайся до ворожок, знахарів, екстрасенсів – тобто не укладай угоди із сатаною, і Господь тобі прийде на допомогу.
Отець Леонід наголошує, що "людина здорова використовує хвору для бізнесу: лікує як пацієнта, а, насправді, останній стає клієнтом. А, згідно із християнською традицією, діяльність лікаря є справою служіння, а не матеріальних доходів».
Віряни знають о. Леоніда і як поета. Поетичні філософські роздуми присутні у кожному вірші, вони доступні і легко проникають у душу. Автор використовує сильну аргументацію:
"Осанна!" і …"Розіпни!"–
Так привітали й прокляли.
Спочатку пальмові гілки,
А згодом окривавлені думки…
Чи може бути патріотичною місія священика? Отець Леонід Григоренко стверджує: "Так". Він багато днів і ночей був на Майдані. Молитвою зупиняв агресію. Всім серцем відчував біль і героїзм своєї святої жертви в ім'я України. Він навертав зневірених до гідності, правди і віри. Його «Реквієм», який потрібно читати і слухати із музичним супроводом скрипкою, теж унікальний:
Ось згораймо, горім, не гасімо
Того вічного в Бозі вогню.
І у кожного іскру засіймо,
Хто завмер у душі без огню.
А ще одним відкриттям для нас є дитяча поезія дванадцятирічного Льоні. Вслухаймося:
Щастя – це віра та радість,
До Бога любов і до ближніх.
Цікавими є філософські нариси про "лікаря від Бога" Валерія Набойченка та одержимого любов'ю до хворих святого Джузеппе Маскаті. А ще – роздуми про "Християн ІІІ-го тисячоліття".
Професор ІФТА отець-мітрат Іван Козовик пише: «Крім успішної місійної праці у духовній сфері словом і ділом, отець Леонід наділений Божою ласкою екзорциста, тобто таємницею ласки, пов'язаною з владою, якою Ісус наділяє того, хто вірить в Нього».
Ольга Климишин, доктор психологічних наук Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника резюмує: "Читаючи цю духовну книгу, кріпимось у боротьбі за спасіння наших душ, узявши щит віри, яким зможемо погасити всі вогненні стріли лукавого, узявши "і шолом спасіння, і меч духовний, яким є Слово Боже" (Єф 6:7).
Цими днями у Ковелі відбулася урочиста презентація книги Леоніда Григоренка "Спасіння душі – понад усе". Зал Народного дому "Просвіта" у той день був переповнений.
Глядачі насолодилися співом та грою віртуозної бандуристки з Києва Катерини Миронюк.
Всесвітньо відомі твори класичної духовної музики дарував ковельчанам гурт "Kvatro Korda" Івано-Франківської філармонії. Поезія Леоніда Григоренка гарно впліталася у духовну музику у виконанні ведучої сестри-черниці Єремії Стеблини чину СВВ з Івано-Франківська. Бриніли і сумні нотки – водночас музика і вірші, присвячені Небесній Сотні.
Благословив книгу, кожного члена гурту і присутніх в залі екзарх Луцький УГКЦ Йософат Говера. Всі артисти були нагороджені архієрейськими грамотами.
Отець Леонід подякував всім причетним до організації свята і видання книги. У заході взяли участь гості з Києва, Луцька, Івано-Франківська, Львова, Кузнєцовська, Червонограда – і цим все сказано.
Ієромонах Леонід Григоренко небезпідставно стверджує, що творча робота є однією з найважчих і найвідповідальніших. Хто творить, той це знає. Тож на знак подяки за творчий труд я дарую автору поетичну присвяту:
Божа Матінка нас любить всіх.
Сказала: "Будь апостолом Моїм".
"О, Богородице! Чи це не сміх?
Я не вартий бути біля ніг твоїх".
Зерно на грунт упало благодатне:
"Мамо, я на священика навчитись хочу".
Отак покликався на Поле ратне –
Готуйсь прийти до Господа на прощу.
Навчатися було в кого. Великі:
Сліпий, Шептицький, Йосафат.
Встають святі блаженні лики,
І кожен з них – духовний брат.
Святе письмо та іноземні мови,
Хотів пізнати тіло, душу й дух.
І тайни зцілення – в них віра є основа,
До екзорцизму навертався рух.
"Нікому не відмов. Лікуй із вірою.
Здоров'ю не зашкодь – суть істини знайди".
До нього йдуть з надією й довірою
Щасливі зцілені – цвітуть в душі сади.
А Божа Матінка всміхається з Небес:
Її дитина пригорнулась до Христа.
Вітають ангели те чудо із чудес,
А він, як мученик, несе свого хреста.
Тож побажаймо Леонідові Григоренку здоров'я для оздоровлення вірних і творчих злетів, які наповнюють цей світ добром та любов'ю!
Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар