Престольним празником українського слова і поліського фольклору назвали мешканці Ковельщини поетично-мистецьке свято "Лісова пісня", яке відбувається в урочищі Нечимне з 2001 року.
З тих пір у Лесиному краї побували десятки відомих письменників з багатьох куточків України, сусідньої Берестейщини (Білорусь) та Люблінщини (Польща), на звуки сопілки озивалися шанувальники Лесиного таланту з різних куточків нашої області. Саме там, у володіннях Мавки й Лукаша, ми відзначили поважні ювілеї у житті і творчості Лесі Українки.
Нинішній рік ознаменований 165-річчям від дня народження Олени Пчілки, 65-річчям славетного музею-садиби родини Косачів у Колодяжному. І хоч серця українців у тривозі та скорботі, бо на східних теренах іде жорстока боротьба за незалежність і державну цілісність України, ми не будемо порушувати традицій – поетично-мистецька зустріч на берегах Нечимного таки відбудеться – у неділю, 3 серпня.
У час випробувань мусимо ще більше гуртуватися і гартувати свій дух, не втрачати віри й оптимізму. Так учила сама Українка. Риторично звучать її поетичні рядки:
Слово, чому ти не твердая криця,
Що серед бою так ясно іскриться?
Чом ти не гострий, безжалісний
меч,
Той, що здійма вражі голови
з плеч?
Овіяна легендами дядька Лева "таємнича місцина" скулинського лісу, що надихнула Лесю Українку на написання безсмертної драми-феєрії, вкотре скликає мешканців нашого краю на мистецьку зустріч, яка нині буде пройнята особливими – патріотичними мотивами. В урочище Нечимне прибудуть відомі волинські поети й фольклорні гурти, талановиті виконавці, звучатимуть сопілка і бандура. Гостям лісового свята продемонструє свої надбання музей драми-феєрії "Лісова пісня", який на початку серпня відзначить перше десятиріччя.
Початок мистецького дійства на лісовій галявині – о 12 годині.
І знову збудеться Лесине провіщення, вкладене в уста Мавки:
Будуть приходити люде,
вбогі й багаті, веселі й сумні,
радощі й тугу нестимуть мені,
їм промовляти душа моя буде.
Ніна Горик.
Залишити коментар