Цими днями ковельські греко-католики відзначили кілька визначних пам'ятних дат.
14 грудня ц. р. минуло 130 літ від дня народження велета Христової віри Миколая Чарнецького. Саме він у Ковелі і на Волині вперше заснував монастир редемптористів і багато зробив для відродження з'єднаної церкви.
Другою визначною датою є освячення храму Миколая Чарнецького 5 років тому. І, нарешті, минає 25-річчя вікопомної події – виходу Греко-католицької Церкви з підпілля.
Жодна Церква так не постраждала, не зазнала таких поневірянь і знущань, як ця, що має витоки від самого Володимира Великого.
В переповненому вірянами молитовному залі храму відбулася урочиста архієрейська свята Літургія, яку відслужив екзарх Луцький і Волинський Йосафат (Говера).
У своїй проповіді, яка була присвячена диву зцілення Ісусом Христом тяжко і невиліковно хворої жінки у суботній день, Владика наголосив, що начальник синагоги не розумів, що перед ним – сам Господь і що здоров'я кожної людини дано Богом.
– В сучасному житті ми маємо розуміти, що здоров'я дає Бог, лікар, посланий Богом, лікує хворого, а пацієнт повинен, для збереження свого здоров'я, довіритися Богу і лікарю, – зауважив він.
Владика наголосив, що в цей важкий для України час ми маємо щиро молитися Богу і проникнутися доброчинністю, допомогти всім, хто воює в зоні АТО, а разом з тим – їхнім сім'ям.
– Бо як ти можеш говорити про любов до України, коли не готовий віддати найдорожче за неї? Христос навчав, що коли ти не готовий з любові віддати життя за друга, який потрапив у біду, – то як можна говорити про любов до Бога?
Екзарх Йосафат ще раз нагадав про жертовну, подвижницьку місію блаженнійшого Миколая Чарнецького, який заклав міцну основу і зцементував її, щоб з'єднана церква із східним обрядом постала у своїй величі сьогодні у Ковелі і на Волині.
Церква і сьогодні розвивається, прихорошується. Тут створено єдину в нашому місті Хресну дорогу. Проведено благоустрій, який до перехожого усміхається квітами, звеселяє невеликими скульптурами тварин і птахів і, звичайно, огортає душу і серце благодаттю Божої Матінки, яка гарно вписалася навпроти входу в храм.
Ось і тепер владика Йосафат освятив великі ікони священика Миколая Чарнецького і Божої Матері Неустанної помочі. Вони будуть встановлені на фасаді над входом в монастир і у ніші із зовнішньої сторони вівтаря храму.
Ігумен монастиря о. Петро і Владика Йосафат нагородили благословенними Грамотами екзархату тих, хто найбільше зробив для відродження з'єднаної церкви, сприяв її виходу із підпілля і в часи заборони не зрадив її. Це – родини Надії Севенюк, Ольги Гушинець, Катерини і Степана Голець, Анни Мадараш, Остапа Цехончука, Галини і Володимира Пом'яновських.
Літургія відбувалася піднесено та життєрадісно. На обличчях вірних світилася радість. Навіть Сонце виглянуло із-за хмар і зазирнуло через вікна в храм.
Наш кор.
НА ЗНІМКУ: під час Літургії.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар