Державний прапор України –
це символ волі, віри і добра
Державний прапор України – це символ волі, віри і добра
23 серпня з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України представники ковельської міської влади, трудових колективів, духовенства, громадськості зібралися на бульварі Лесі Українки, де вперше у серпні 1990 року у місті замайорів синьо-жовтий стяг.
До урочистості приєдналися і велосипедисти, які цього дня здійснили велопробіг з національною символікою вулицями міста.
Біля пам’ятника «Борцям за волю України» вихованці зразкового аматорського ансамблю народного танцю «Дзвіночок» Народного дому «Просвіта» розгорнули синьо-жовтий прапор.
Ведучі заходу Наталія Гончар та Аліна Кубська торкнулися історії формування нашого прапора:
– Історія синьо-жовтого стягу України йде в глибину століть. Ще тисячоліття тому київські князі під небесно-блакитними хоругвами, прикрашеними золотом, виступали в походи на захист своєї землі. Запорізькі козаки билися за віру православну під синіми прапорами із золотим хрестом. Наш синьо-жовтий стяг став символом Української Народної Республіки, згодом – Західноукраїнської народної республіки.
Багато поколінь захисників української землі проливали кров та клали на вівтар історії свої голови за цей величний символ свободи і волі. Сьогодні він з бійцями на передовій на Сході нашої держави, є символом мужності й гордості, надійною опорою і святинею для наших солдат, додає сили і віри у неминучу перемогу України. Сьогодні там, де синьо-жовтий стяг, там Україна, – йшлося у виступі ведучих.
В ході урочистості протоієрей Станіслав Беспалов з духовенством Православної Церкви України відслужили молебень за Україну.
Хвилююче виконали пісню «Прапор України» Роман Морозов та Вікторія Фескова – солісти студії естрадного співу «Зорепад» (керівник Руслана Шацька).
На завершення урочистості її учасники поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України».
Світлана ЛЯШУК.
Фото автора й з офіційного сайту міської ради.
Залишити коментар