Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Четвер, 18 серпня 2022 року №33 (12831)
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Наша команда
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти

Повідомлення в номер / Ми пишаємося нашим земляком!

06.06.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

IMG-7121Ми пишаємося нашим земляком!

Пісню "Стефанія", з якою гурт Kalush Orchestra здобув перемогу у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2022", нині співає увесь світ. Лідер гурту Олег Псюк присвятив цю композицію своїй мамі Стефанії з нагоди її 60-річного ювілею. 
Нам, волинянам, особливо приємно, що перемогу у пісенному конкурсі у складі гурту виборювали в тому числі й троє наших земляків – Тимофій Музичук, Ігор Діденчук, Віталій Дужик.
29-річний Тимофій, який родом з села Пісочного Ковельського району – автор фольклорної основи пісні. Ми всі із захопленням слухали його віртуозне виконання соло на сопілці-тилинці (народний духовий інструмент, який має лише два відкриті отвори, – авт.). 
Тимофій змалку зростав в атмосфері творчості, адже всі у родині юнака не байдужі до музики. Його мама Світлана – викладач гри на бандурі в Поворській дитячій музичній школі. Далеко за межами району відома й бабуся Євгенія Савчук, яка понад сорок років працювала в  Поворському будинку культури. І сьогодні на сайті Поворської громади згадується, як під керівництвом Євгенії Карпівни артисти неодноразово підкорювали районну та обласну сцени. Гордістю Поворського Будинку культури був 100-голосий хор, яким вона керувала. Нині Євгенія Карпівна – регент місцевого церковного хору. 
Ще одна бабуся Тимофія – Лідія Іванівна, бібліотекар за фахом, у свій час створила фольклорний колектив.
– Недаремно маємо і знакове прізвище – Музичук, – жартує Світлана Анатоліївна, згадуючи у нашій розмові творчий шлях сина.  
– Тимофій навчався в Поворській дитячій музичній школі спочатку грі на баяні, згодом ще й на сопілочці, – розповідає Світлана Анатоліївна. – У музичну школу їздив за шість кілометрів від нашого села. Йому подобалось займатися музикою, із захопленням грав на сопілці.
Поспілкувалися ми і з директором Поворської дитячої музичної школи Володимиром Гриценюком, під керівництвом якого Тимофій розпочав освоювати гру на сопілці.
– Тимофій дуже талановитий, здібний, він був відповідальним  та старанним учнем. Ми пишаємось тим, що випускник нашого навчального закладу досяг таких високих творчих вершин, а також його позицією громадянина-патріота України, – зазначив Володимир Леонідович. 
Музичну освіту Тимофій вирішив продовжувати у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського. Перед вступом впродовж року їздив на заняття до викладача Юрія Фокшея, який виховав не одного музиканта-сопілкаря. 
Під наставництвом Юрія Євгеновича юний музикант продовжив активно розвивати та вдосконалювати свій талант, став лауреатом численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. 
Згодом він здобув вищу освіту в Київському національному університеті культури і мистецтв, залишився працювати в Києві, – зокрема, був солістом київського академічного ансамблю української музики "Дніпро".
– Пані Світлано, якою була Ваша з чоловіком реакція, коли побачили сина на сцені "Євробачення", коли дізналися, що гурт виборов для України перемогу?
– Відчули величезну гордість і радість за нашу країну, культуру, за наших талановитих людей! Дуже хвилювалися, звичайно, вболівали за хлопців. До цих пір не можемо повірити, емоції переповнюють! Ми дуже пишаємось своїм сином Тимофієм та музичним колективом! 
І хоч пісенне шоу завершилось пізно вночі, після оголошення результатів конкурсу телефон пані Світлани не вмовкав. Дзвонили односельчани, друзі, рідні. А від щасливих батьків  в далекий Турин полетіло повідомлення-привітання сину Тимофію. 
До слова, молодший син Музичуків Назар теж має музичні здібності, але обрав шлях кадрового військового і зараз захищає країну в лавах Збройних Сил України.
Знайомство із сім'єю Музичуків засвідчило, що українці мають  надзвичайно багату культуру, а такі сини нашого народу, як Тимофій і Назар Музичуки – гордість і світле майбутнє України!
Світлана ЛЯШУК.
l
Український гурт Kalush Orchestra, який переміг на Євробаченні-2022, продав свій кришталевий кубок, щоб переказати гроші на потреби Збройних сил України.
Їм вдалося отримати 900 тисяч доларів. Аукціон відбувався у прямому ефірі в Instagram, його вів український шоумен Сергій Притула.
За ці кошти придбають безпілотники PD-2.
Окрім кубка, в аукціоні розіграли рожеву панаму, у якій фронтмен гурту Олег Псюк виступав на сцені Євробачення в Турині.
gazeta.ua

Пісню "Стефанія", з якою гурт Kalush Orchestra здобув перемогу у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2022", нині співає увесь світ. Лідер гурту Олег Псюк присвятив цю композицію своїй мамі Стефанії з нагоди її 60-річного ювілею. 

Світлана ЛЯШУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 82
Читати далі

Повідомлення в номер / Кофту Президента продали на аукціоні

03.06.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

Без названия (1)Про  що  пишуть  Інтернет-сайти?

Кофту Президента продали 
на аукціоні
У Лондоні на аукціоні зі збору коштів на потреби України продали знамениту флісову кофту президента Володимира Зеленського.
Лот пішов з молотка за 90 тисяч фунтів стерлінгів. Початкова ціна – 50 тисяч фунтів стерлінгів.
Додамо, що перед початком торгів виступив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Він закликав учасників аукціону не скупитися.
Під час аукціону виступив й Володимир Зеленський. Він похвалив Великобританію та "хороброго Бориса", який раніше відвідав Україну.
УНІАН.
Кіт Степан виграв престижну нагороду
Популярний український кіт-блогер Степан із Харкова виграв престижну нагороду четвертої Міжнародної премії інфлюенсерів та блогерів World Influencers and Bloggers Awards-2022. 
На червоній доріжці в Каннах він з'явився з синьо-жовтою символікою.
Власниця кота поділилася фотографією улюбленця разом зі статуеткою на офіційній сторінці Степана в Instagram із фразою від імені тварини: "Дякую вам усім! Я дуже, дуже щасливий!".
Нагадаємо, що церемонія нагородження відбулася в Каннах, на узбережжі Середземного моря у Франції, 18 травня. Статуетку World Influencers and Bloggers Awards 2022 кіт Степан взяв за те, що зібрав понад 10 тисяч доларів допомоги для тварин, які постраждали через війну в Україні.
Перейменували потяг
Поїзд №43, сполученням "Київ – Івано-Франківськ" упродовж 2022 року в розкладі називатиметься "Стефанія Експрес". 
На вокзалах у Києві, Калуші та Франківську на час прибуття поїзда звучатиме пісня "Стефанія" гурту Kalush Orchestra. В Укрзалізниці зазначають, що це буде перший у світі поїзд, названий на честь мами.
Річард Гір допомагає Україні
Голлівудський актор і режисер, добре відомий публіці за фільмом "Красуня" Річард Гір, вкотре вирішив допомогти українцям під час війни.
72-річний актор виставив на продаж свій кабріолет Jaguar XK8 1999 року випуску, щоб допомогти українцям, які постраждали від війни з Росією. Про це повідомляється на аукціонній платформі Bring A Trailer.
Кабріолет Jaguar XK8 1999 року випуску є власністю актора і знаходиться у Нью-Йорку. Автомобіль з люксовим оздобленням має двигун об'ємом 4 л та п'ятиступінчасту автоматичну коробку передач. Загальний пробіг 30 тис. миль (48,2 тис. км.).
"Вся сума продажів, включаючи винагороду покупця, буде розподілена порівну між World Central Kitchen та Open Arms Ukraine, які є некомерційними організаціями та надають ресурси тим, хто постраждав від війни в Україні", – йдеться у підписі до лоту.
Зібрала
 Світлана ЛЯШУК.

Кофту Президента продали на аукціоні

Кіт Степан виграв престижну нагороду

 

Перейменували потяг


Річард Гір допомагає Україні

Зібрала  Світлана ЛЯШУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 53
Читати далі

Повідомлення в номер / Перемогли на Євробаченні, переможемо у війні

24.05.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

kalush1Перемогли на Євробаченні, переможемо у війні

У ніч з 14 на 15 травня в італійському місті Турин відбувся фінал міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2022", де виступили 25 учасників. За результатами голосування професійного журі та глядачів конкурсу представник України гурт Kalush Orchestra із піснею "Стефанія" отримав найбільшу суму балів – 631 (192 від журі, 439 від глядачів) і став переможцем.
Друге місце посіла Велика Британія з 466 балами, третє – Іспанія, виборовши 459 балів.
Найбільшу кількість балів – 12 Україні віддали національні журі Польщі, Молдови, Латвії, Румунії, Литви. Українське національне журі свої 12 балів віддало Великій Британії.
Після виступу український гурт зі сцени звернувся до світу із закликом допомогти українському Маріуполю  і "Азовсталі". 
"Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю! Допоможіть "Азовсталі" прямо зараз!" – закликав лідер гурту Олег Псюк зі сцени в Італії.
Фронтмен Kalush Orchestra після перемоги зі сцени подякував усім та проскандував "Слава Україні!".
Після звернення гурту на Євробаченні пошукові запити в Google щодо "Азовсталі" та Маріуполя дуже зросли. Люди шукають, що вони означають. До речі, щороку Євробачення дивиться близько 200 мільйонів людей по всьому світу. 
Україну підтримали й деякі інші учасники конкурсу. Зокрема, ісландський гурт Systur завершив виступ фразою "Peace for Ukraine" ("Мир для України"), а представник Німеччини в кінці виступу продемонстрував зворот своєї гітари із написом "Peace" на фоні українського прапора.
До речі, у складі гурту Kalush Orchestra є троє волинян: Ігор Діденчук, Віталій Дужик і Тимофій Музичук. Усі вони – випускники Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.
Автор фольклорного мотиву пісні "Стефанія" та соло на сопілці – Тимофій Музичук. Він  – наш земляк, родом з села Пісочного Ковельського району, де і сьогодні живуть його батьки Роман Тимофійович та Світлана Анатоліївна. Тимофій  з дитинства займався музикою, адже народився у співочій волинській родині. Його талант розвивався у Поворській дитячій музичній школі, де навчався гри на декількох музичних інструментах.  Згодом продовжив навчання у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського та в Київському національному університеті культури і мистецтв. 
(Розповідь про нашого талановитого земляка читайте в одному з наступних номерів газети).
Світлана ЛЯШУК.

У ніч з 14 на 15 травня в італійському місті Турин відбувся фінал міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2022", де виступили 25 учасників. За результатами голосування професійного журі та глядачів конкурсу представник України гурт Kalush Orchestra із піснею "Стефанія" отримав найбільшу суму балів – 631 (192 від журі, 439 від глядачів) і став переможцем.

Світлана ЛЯШУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 47
Читати далі

Повідомлення в номер / “Болить в моєму серці Україна”

24.05.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

дівчата“Болить в моєму серці Україна”

Юна поетеса Ірина Дейнека, вихованка зразкового художнього колективу драматичного гуртка "Дивослово" (керівник Руслана Чарнюк) Палацу учнівської молоді імені Івана Франка, уже написала понад 15 віршів на різну тематику. Проте найбільш болючим питанням для неї  наразі є війна в Україні. Її улюблені власні твори: "До України", "Вірш українському солдату", "Ми проти війни", "Молитва за Україну"  викликають сльози на очах у читачів.
"Ці вірші я написала після жахливих подій, які відбулися у містах нашої країни. Після звільнення міст від російських агресорів усі побачили жахливі наслідки цього вторгнення: сотні зруйнованих життів, сімей, вбитих діток. Мені дуже болить у серці моя знедолена  Україна", – каже юна ковельчанка.
Руслана Чарнюк, керівник гуртка "Дивослово", дуже пишається своєю вихованкою, бо мама дівчинки також була кращою її ученицею і такий талант вона отримала саме від неї. Іринка брала участь у багатьох конкурсах і фестивалях, завдяки цій творчій дівчинці про місто Ковель почули у багатьох куточках світу.
Талановита юна поетеса є призеркою багатьох Міжнародних  ("Парад зірок",  м. Полтава – Гран-Прі; "Україна в моєму серці", м. Братислава, Словаччина – 1 місце) та Всеукраїнських  ("На струнах Кобзаревої душі", "Ми роду козацького діти", "За нашу свободу", "Паляниця", "Розправ крила, Україно!" – І місце) конкурсів та фестивалів. 
Нещодавно Іринка подала заявку на участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв "FestMusic" (Греція) і надіється, що вона буде там почута, бо хоче донести всьому світу своїми віршами, яке горе прийшло на її рідну землю. Тому дівчинка очікує  на перемогу, але не лише у конкурсах, бо найбільше мріє про мир на рідній  землі і про щастя для усіх дітей. Отже, нехай живе українське слово з вірою у Перемогу!
Юлія ЛИТВИНЮК.

Юна поетеса Ірина Дейнека, вихованка зразкового художнього колективу драматичного гуртка "Дивослово" (керівник Руслана Чарнюк) Палацу учнівської молоді імені Івана Франка, уже написала понад 15 віршів на різну тематику. Проте найбільш болючим питанням для неї  наразі є війна в Україні. Її улюблені власні твори: "До України", "Вірш українському солдату", "Ми проти війни", "Молитва за Україну"  викликають сльози на очах у читачів.

Юлія ЛИТВИНЮК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 82
Читати далі

Повідомлення в номер / Малюнок волинянки стане маркою

06.05.2022 Ляшук Світлана Олександрівна
Розфарбували майже 6000 яєць
За одну ніч у Львові до Великодня розфарбували 5760 яєць. Зробили це львівські кухарі з холдингу емоцій "!FEST". 
Жовті та сині крашанки роздали переселенцям.
"Розфарбували 5760 яєць за одну ніч! Кухарі нафарбувались на все життя вперед!", – жартівливо написав холдинг емоцій "!FEST".
 "Продуктова місія разом з World Central Kitchen приготували частунки для тих, хто тимчасово втратив свій дім. Бо паску та крашанку має скуштувати кожен!", – додали у компанії.
Крашанки кухарі виклали у формі тризуба.
news.blog.net.ua
Малюнок волинянки стане маркою
Малюнок, який у рамках конкурсу від "Укрпошти", створила 11-річна волинянка Софія Кравчук стане маркою. 
Про це "Укрпошта" повідомила на своїй сторінці у Facebook. 
На малюнку Софії найбільший та найпотужніший у світі літак АН-225 "Мрія", прикрашений рожевими квітами, летить до зірок.
"Українська мрія" – це наша наступна поштова марка, яку ми плануємо видати незабаром. Цю ілюстрацію ще до війни намалювала одинадцятирічна Софія Кравчук з Волинської області для участі у конкурсі "Що для мене Україна?". Саме такою дитина бачила нашу країну – яскравою й квітучою", – йдеться у повідомленні.
pershyj.com
Померла найстаріша жителька планети
У Японії у віці 119 років померла найстаріша жителька планети Земля Кане Танака. Це сталося ще 19 квітня, але відомо про це стало лише 25 квітня, повідомляє Kyodo News із посиланням на місцевих чиновників.
Жінка жила в будинку для людей похилого віку у префектурі Фукуока на заході Японії. 119 років їй виповнилося 2 січня.
Родичі Танаки казали, що жінка мріяла дожити до 120 років.
Танака потрапила до Книги рекордів Гіннесса як найстаріша жителька Землі у березні 2019 року, коли їй було 116 років. У віці 117 років і 261 день вона також досягла рекордного віку серед усіх, хто будь-коли жив у Японії.
Танака народилася 1903 року, вона була сьомою дитиною в сім'ї з дев'ятьма дітьми.
За даними геронтологів, які відстежують довгожителів у всьому світі, після смерті Танаки найстарішою людиною планети стала 118-річна Люсіль Рендон із Франції. 
Cкарбничку військовим
Щемливу історію, від якої на очі навертаються сльози, розповіли військовослужбовці запорізького полку "Азов". 
Маленька Софійка із Запоріжжя принесла свою скарбничку до запорізького "Азову"! А це величезні як для маленької дівчинки гроші – понад 500 гривень. Також вона намалювала для бійців малюнок-талісман.
Софійка сказала: "Зараз такий час, що росіяни закрили море. І я вирішила віддати солдатам скарбничку з грошима, щоб вони купили собі новий танк з пушками та вигнали звідти всіх росіян, щоб вони йшли назад у свою росію". 
"Ось так – на танк трошечки не вистачає, але бажання дитини – то святе", – зворушено кажуть військовослужбовці.
І додають: "Софійко, величезна тобі подяка! Тобі та твоїм батькам. Ми дуже розчулені! Обіцяємо після Перемоги повернути тобі і скарбничку, і гроші, і мир, і море! Наше українське море!".
golos.com.ua
Зібрала
 Світлана ЛЯШУК.

ea385fd79b4c003eМалюнок волинянки стане маркою

Розфарбували майже 6000 яєць

Померла найстаріша жителька планети

Cкарбничку військовим

Зібрала  Світлана ЛЯШУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 75
Читати далі

Повідомлення в номер / "Червона калина" від Pink Floyd та Андрія Хливнюка

26.04.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

калина"Червона калина" від Pink Floyd та Андрія Хливнюка

Гітарист і вокаліст гурту Pink Floyd Девід Гілмор розповів, як створювалася перша за 28 років пісня "Hey Hey Rise Up!" з вокалом українського музиканта соліста "Бумбокс" Андрія Хливнюка.
Про це він розповів у інтерв'ю The Guardian, передає Укрінформ.
За його словами, з Хливнюком Гілмор познайомився у 2015 році під час благодійного концерту для Білоруського вільного театру у Лондоні.
У лютому цього року Гілмор знайшов в Інстаграмі відео, де соліст "Бумбокс" у військовій формі зі зброєю співає без музичного супроводу "Ой у лузі червона калина" на Софійській площі в Києві.
"Я подумав: це досить чарівно, і, можливо, я зможу щось зробити з цим. У мене є велика платформа, над якою (Pink Floyd - ред.) працювали всі ці роки. Справді важко і неприємно бачити цей надзвичайно божевільний, несправедливий напад великої держави на незалежну, мирну, демократичну націю. Дивитись на це і думати: "Що я, в біса, можу зробити? – нестерпно", – розповів Гілмор.
І, як пише видання, результатом стала пісня "Hey Hey Rise Up!", новий сингл гурту Pink Floyd, який містить семпли виступу Хливнюка. Виручені кошти підуть на українську гуманітарну допомогу.
Більшість слухачів припускали, що Pink Floyd давно не існує. Востаннє вони випускали оригінальну нову музику 28 років тому. Однак події в Україні змінили це.
За словами Гілмора, його онучки наполовину українки, а невістка Яніна – українка. "Її бабуся три тижні тому перебувала в Харкові. Вона дуже стара, у інвалідному візку, і Яніні та її родині вдалося перевезти її через всю Україну до польського кордону, а буквально минулого тижня вона вже дісталася Швеції", – сказав музикант.
Гілмор зазначив, що знайшов акорди до пісні, яку співав Хливнюк, а потім склав ще одну частину композиції. Він запросив колишніх учасників гурту – барабанщика Ніка Мейсона, бас-гітариста Гая Пратта і продюсера та клавішника Нітіна Соуні, а також доньку покійного клавішника Pink Floyd Ріка Райта Галу. Вони зняли кліп на записану пісню, де Мейсон грає на барабанах, прикрашених зображенням картини української художниці Марії Примаченко.
Музикант також поділився тим, як вони сконтактували з Хливнюком.
За словами Гілмора, йому довелося попрацювати, щоб знайти контакти українського виконавця, і, зрештою, він дістав його електронну адресу.
"Він (Хливнюк - ред.) хотів поговорити по FaceTime – я думаю, він хотів бути впевненим, що це був я. Наступного разу, коли я побачив його, він був у лікарні, поранений уламком під час мінометного обстрілу. Він показав мені цей крихітний уламок розміром в чверть дюйма, який потрапив йому в щоку. Він тримав його в поліетиленовому пакеті. Але ви можете собі уявити, що якби то був шматок більше дюйма в діаметрі, він би відбив йому голову", – зазначив Гілмор.
Також він сказав, що розповідав Хливнюку, що про події в Україні говорять у Британії.
Хливнюк розповів Гілмору, що відвідав зруйновані передмістя Києва, де було вбито багато дітей.
"Він сказав, що у нього був найпекельніший день, який ви тільки можете собі уявити: він збирав тіла українців, українських дітей. Знаєте, наші маленькі проблеми стануть такими жалюгідними і крихітними, коли дізнаєтеся, що доводиться робити йому", – наголосив гітарист.
Гілмор сказав, що Андрій залишився задоволений піснею, написавши повідомлення: "Дякую, це чудово. Одного дня ми зіграємо разом, а потім з мене гарний стаут". Гілмор із усмішкою розповів, що погодився на таку пропозицію.
Як повідомляв Укрінформ, вперше з 1994 року гурт Pink Floyd випустив нову пісню “Hey Hey Rise Up!” ("Гей, гей, вставай") з вокалом українського музиканта соліста гурту "Бумбокс" Андрія Хливнюка. Усі кошти, які будуть зібрані від продажів пісні, підуть на гуманітарну допомогу для України.
Підготувала 
Світлана ЛЯШУК.

Гітарист і вокаліст гурту Pink Floyd Девід Гілмор розповів, як створювалася перша за 28 років пісня "Hey Hey Rise Up!" з вокалом українського музиканта соліста "Бумбокс" Андрія Хливнюка.

Підготувала Світлана ЛЯШУК.

 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 184
Читати далі

Повідомлення в номер / Святкуємо, не зважаючи на війну

26.04.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

церкваСвяткуємо, не зважаючи на війну

Великдень – свято, яке присвячене воскресінню Ісуса Христа. Назва свята походить від слова пасах, що в перекладі з івриту – "проминути, пройти повз". У православ'ї в слова інший сенс – перехід від смерті до життя, від землі до неба.
Дата свята щоразу різна, оскільки розраховується за місячним календарем. Розбіжності в даті між церквами пояснюються використанням різних календарів.
Зазвичай Воскресіння Господнє припадає на першу неділю після повного місяця.
В Євангелії момент воскресіння Христа не описаний, оскільки ніхто не бачив, як це сталося.
Зняття з хреста та поховання Ісуса було здійснено ввечері в п'ятницю. Так, після смерті Христа член Синедріона і таємний учень рятівника Йосип Аримафейський попросив у римлянина дозволу забрати його тіло. Він поховав Христа у склепі, розташованому на горі, а вхід завалив великим каменем.
На світанку третього дня до печери попрямували учениці Ісуса, які хотіли зробити ритуальне змащення тіла покійного. Проте опинившись біля гробниці, вони побачили, що камінь відсунутий, а в печері нікого немає.
Відтоді цей день, коли все сталося, називається неділею.
У всіх регіонах нашої країни традиції на Великдень практично не відрізняються. Головне – великоднє привітання. Потрібно говорити "Христос Воскрес!" і почути у відповідь "Воістину воскрес!".
У суботу ввечері господині готують кошики, які освячуватимуть у храмі. Заздалегідь вони випікають чи купують паски та розмальовують яйця, які обов'язково мають бути в кошику. Будь-які інші продукти – за бажанням.
Ближче до 00.00 год. віряни збираються до храму, де розпочинається богослужіння (час встановлюють церкви). Після літургії священники починають святити кошики. Також необхідно запалити вогонь – свічки чи лампадки.
Вранці християни йдуть додому відпочивати за святковим столом.
В цьому році Великдень в православних християн припадає на 24 квітня.

Великдень – свято, яке присвячене воскресінню Ісуса Христа. Назва свята походить від слова пасах, що в перекладі з івриту – "проминути, пройти повз". У православ'ї в слова інший сенс – перехід від смерті до життя, від землі до неба.

Підготувала Світлана ЛЯШУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 89
Читати далі

Повідомлення в номер / Дідусь передав армії п’ять тисяч

08.04.2022 Ляшук Світлана Олександрівна

277567406_5097393183646677_2556013183995591200_nПро  що  пишуть  інтернет-сайти?

Дідусь передав армії п’ять тисяч
Сила української нації полягає в тому, що ми стоїмо як один за свободу своєї землі: від малечі й до людей похилого віку. У Луцьку 84-річний дідусь приніс волонтерам п’ять тисяч гривень.
Гроші він дбайливо замотав у газету. Старенький віддає на потреби нашої армії свої заощадження із пенсії. Волонтерів, які нині забезпечують усім необхідним українське військо, такий вчинок дідуся неабияк розчулив.
– Багато людей почали плакати, ми з ним обіймалися. Класний дідусь, – розповідає керівниця волонтерського штабу Ольга Валяник. 
Гроші дідуся витратять на закупівлю дронів з тепловізорами, бронежилетів, касок тощо.
vikna.tv
Вилучили долари
Пильні митники на пункті пропуску “Ягодин” затримали волинянина. Він хотів вивезти за кордон 320 тисяч доларів, які тепер передадуть на потреби Збройних Сил України.
Чоловік намагався незаконно вивезти з країни 320 тисяч доларів. Для цього він використав сховок в автомобілі, а частину суми перевозив на собі.
Як повідомляють на сторінці Державної митної служби України у Фейсбуці, валюту вилучили. Її перерахують на спеціальний рахунок НБУ та використають на потреби Збройних Сил України. Відповідно до статті 483 Митного Кодексу України, приховування від митного контролю тягне за собою конфіскацію валюти та штраф у повному обсязі вартості предмета правопорушення. За курсом НБУ на сьогодні це – майже 9,5 млн. грн.
Анджеліна Джолі відвідала хлопчика з України 
Американська акторка Анджеліна Джолі відвідала римський госпіталь Bambino Gesщ, де перебувають українські діти, які вимушено покинули Україну разом з батьками. Вона відвідала й 10-річного Артема із Чернівців. Про це у Facebook повідомила його мати. Хлопчика лікують у Bambino Gesu від гострого лімфобластного лейкозу. 
«Джолі запитувала, ким Артем хоче стати, чим захоплюється, чи має друзів і чи вони зараз в Україні… Чи залишились у нас родичі в Україні, чи може вона чимось допомогти… Висловила свої співчуття щодо того, що зараз відбувається в Україні, та нашої хвороби. Сказала, що як мама вона мене розуміє й дуже співчуває», — розповіла Людмила Бабчук виданню molbuk.ua.
Перша леді України Олена Зеленська раніше повідомляла про те, що понад 40 українських дітей з різними діагнозами наразі отримують допомогу в Bambino Gesщ. Пацієнтів також відвідував Папа Римський Франциск. 
elle.ua
Зібрала Світлана ЛЯШУК.

Дідусь передав армії п’ять тисяч

Вилучили долари

Анджеліна Джолі відвідала хлопчика з України 

Зібрала Світлана ЛЯШУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 69
Читати далі

Повідомлення в номер / Володимир Чабан: "Шевська справа – невід'ємна частина мого життя"

25.11.2021 Ляшук Світлана Олександрівна

DSC00167Володимир Чабан: "Шевська справа – невід'ємна частина мого життя"

Хоч виготовлення взуття уже давно набуло в світі промислових масштабів, але давнє ремесло шевця, яке сягає коренями углиб століть, не забуте. І нині в Ковелі є майстри, у яких можна пошити хороші чоботи чи гарні черевики, зробити якісний ремонт взуття. Серед таких фахівців – Володимир ЧАБАН (на знімку), з яким ми зустрілися напередодні професійного свята.
Після служби в армії молодий юнак почав працювати на ковельській взуттєвій фабриці, де опанував чимало секретів шевської справи. Ця робота припала до душі пану Володимиру, тож в 90-х роках почав розвивати власну справу як приватний підприємець, облаштувавши взуттєву майстерню в підвальному приміщенні по вулиці Смирнова. Навколо вмілого, працелюбного майстра згуртувався потужний колектив. 
І сьогодні в майстерні Володимира Чабана готові надати замовнику весь спектр послуг – від найдрібнішого ремонту до пошиття добротної пари за індивідуальним замовленням. Має майстерня і власний магазин, де за доступними цінами можна підібрати готове чоловіче, жіноче та дитяче взуття  з гарантією. 
– У своїй роботі ми використовуємо сучасну технологічну базу, хоча більшу частину роботи з пошиття виконуємо вручну. Наше взуття – виключно шкіряне. Ми повністю забезпечені якісною сировиною, адже нині немає дефіциту у витратних матеріалах, нам швидко доставляють все необхідне. 
Зрозуміло, що ринок у цій сфері має швидкий поступ і виготовленням взуття займається потужна індустрія. Але приємно, що вже десятки років ми маємо постійних клієнтів, які переконалися у якості нашої роботи. Отримуємо і колективні замовлення на спецвзуття, зокрема, від танцювальних колективів. 
Дуже приємно, що люди задоволені нашою роботою. Їх щире "дякую" неабияк стимулює працювати щоразу краще. 
– 26 листопада – професійне свято відзначають майстри і ремісники, що займаються дизайном, виготовленням, пошиттям та ремонтом взуття. Володимире Миколайовичу, наскільки затребувана сьогодні професія чоботаря? 
– Нині цей фах рідкісний, і в Ковелі подібних спеціалістів знайти важко, їх одиниці. Наприклад, до мене закрійник приїжджає зі Старої Вижівки, а швачка – з  району. Щоб навчити, підготувати людину, потрібен не один рік практичної роботи. 
– Але ж якщо є брак кадрів, то варто б і владі звернути увагу на цю галузь, щоб така важлива реміснича професія не зникла зовсім. 
– Я вже не раз думав над тим, що при підтримці органів міської влади можна спробувати організувати і навчання, і виробництво взуття в Ковелі. У 90-их роках в Ковель з Німеччини часто приїздив пан Готфрід Галлер, який керував благодійною організацією "Допомога дітям Ковеля". Ковельчани пам'ятають сотні добрих вчинків закордонного благодійника. Одна з його хороших ідей – організувати в Ковелі навчання майстрів з ремонту та пошиття взуття для молодих людей з обмеженими фізичними можливостями. У той час він звернувся до мене з пропозицією співпраці, якою я зацікавився. На жаль, пан Галлер передчасно відійшов у засвіти і його ідея залишилась нереалізованою. Сам я такий обсяг робіт виконати не спроможний.
 Я і сьогодні маю добрих знайомих колег-поляків, зокрема, у Холмі, де є серйозна взуттєва фабрика. У них виробництво організовано набагато краще, підприємство гарно обладнано. Чому б не попрацювати в напрямку організації спільних навчань, поїздок з обміном досвіду, заохочуючи ковельську молодь до опанування цією важливою професією? Це принесло б Ковелю лише користь.  
Ще одна моя пропозиція – у співпраці з управлінням соціального захисту населення міськвиконкому подумати над можливістю виділення коштів з міського бюджету, щоб ветерани, малозабезпечені категорії громадян мали можливість отримати певні знижки на той же ремонт взуття. Адже не секрет, як скрутно сьогодні доводиться людям старшого віку, яким часом просто не під силу виділити кошти з мізерної пенсії на ремонт взуття. 
– Володимире Миколайовичу, мабуть, у кожного з нас є улюблена пара взуття і хочеться, щоб вона прослужила якнайдовше. Які Ваші рекомендації по догляду за нею? 
– Щоб взуття прослужило довго, треба правильно за ним доглядати. Після кожного використання обов'язково почистити   від бруду і пилу. Перед сушінням з черевиків слід вийняти устілки. Сохнути шкіряне взуття повинно поступово, при кімнатній температурі, але не біля нагрівача чи гарячих батарей. На шкіряне взуття час від часу варто наносити жирний крем, щоб шкіра не пересихала. Не раджу прати взуття в пральній машині, адже від такої процедури воно може деформуватися.
– Дякую Вам за цікаву розмову, пане Володимире. Успіхів Вам і Вашим колегам в обраній професійній діяльності!
Розмовляла 
Світлана ЛЯШУК. 
Фото автора.
Хоч виготовлення взуття уже давно набуло в світі промислових масштабів, але давнє ремесло шевця, яке сягає коренями углиб століть, не забуте. І нині в Ковелі є майстри, у яких можна пошити хороші чоботи чи гарні черевики, зробити якісний ремонт взуття. Серед таких фахівців – Володимир ЧАБАН (на знімку), з яким ми зустрілися напередодні професійного свята.
Після служби в армії молодий юнак почав працювати на ковельській взуттєвій фабриці, де опанував чимало секретів шевської справи. Ця робота припала до душі пану Володимиру, тож в 90-х роках почав розвивати власну справу як приватний підприємець, облаштувавши взуттєву майстерню в підвальному приміщенні по вулиці Смирнова. Навколо вмілого, працелюбного майстра згуртувався потужний колектив. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 163
Читати далі

Повідомлення в номер / На сторожі спокою та безпеки громадян

29.04.2021 Ляшук Світлана Олександрівна

_DSC7500На сторожі спокою та безпеки громадян

На початку року особовому складу Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області представлено нового очільника, яким став майор поліції Андрій Литвин. Сьогодні Андрій Анатолійович – гість нашої газети.
– Пане  Андрію, на початку нашої розмови хочемо попросити Вас коротко розповісти читачам газети про свій життєвий шлях. 
– Народився я в селі Льотниче Володимир-Волинського району. Закінчив Нововолинський ліцей-інтернат за напрямком хімія-біологія, Львівський державний університет внутрішніх справ, вступив до магістратури. Ще під час навчання почав працювати дізнавачем Луцького міського відділу міліції. Згодом вирішив отримати ще й вищу економічну освіту, яку здобув у Східноєвропейському університеті ім. Лесі Українки.
Мама – медсестра, працює у Володимир-Волинському медичному територіальному медоб'єднанні, батько працював в колгоспі, зараз займається агробізнесом. Одружений, разом з дружиною виховуємо сина-другокласника. 
 На продовження своєї біографії скажу, що у 2019 році захистив кандидатську дисертацію, маю науковий ступінь кандидата юридичних наук. 
– До призначення у Ковелі Ви працювали заступником начальника слідчого управління ГУНП у Волинській області, очолювали Горохівський відділ поліції і Нововолинське відділення. Образно кажучи, пройшли досить складні і відповідальні етапи службової кар'єри. З висоти прожитих років і набутого досвіду, що можете сказати про систему правоохоронних органів в Україні, про реформу поліції, яка відбулася?
– Відколи я розпочав службу в правоохоронних органах, в системі органів внутрішніх справ України постійно відбуваються зміни та реформи. Звичайно, реформи – це доволі складний і довготривалий процес, вони продовжуються і сьогодні. Реформування правоохоронних органів спрямоване на те, щоб забезпечити якісне надання сервісу послуг працівниками поліції у сфері своєї діяльності. Тобто, головне - відкритість до населення, допомога людям і, насамперед, вжиття превентивних заходів, щоб запобігти і не допустити вчинення правопорушень, а якщо порушення трапилось – то ефективно і швидко на нього відреагувати.  
– Відомо, що до складу Ковельського районного управління входять відділення № 1 у м. Любомлі, № 2 - у Ратному, а також відділення поліцейської діяльності № 1 у Старій Вижівці, сектори поліцейської діяльності № 1 у Турійську і № 2 – у Шацьку.
Як організовуєте керівництво таким складним і досить розгалуженим комплексом поліцейської служби, які проблеми вважаєте першочерговими для розв'язання? Що вже вдалося зробити?
– Як Ви знаєте, відповідно до постанови Верховної Ради України на Волині ліквідовано 16 районів і утворено 4 райони з центрами у Луцьку, Володимирі-Волинському, Ковелі та Камені-Каширському. Враховуючи зміни в адміністративно-територіальному устрої, наказом Національної поліції України затверджено нову організаційно-штатну структуру територіальних підрозділів ГУНП у Волинській області.Тож нині в нас – чотири територіальні підрозділи поліції. 
Зокрема, до складу Ковельського районного управління поліції увійшли підрозділи, які базувалися в Шацькому, Любомльському, Турійському, Старовижівському, Ратнівському і Ковельському районах. Це шість підрозділів, які об'єдналися в одне ціле. Тепер це - єдиний механізм, який повинен злагоджено працювати, забезпечувати швидке реагування на всі повідомлення, об'єктивність і надання правильних сервісних послуг, яких від нас очікують громадяни. 
Як правильно організувати роботу такого великого механізму? У мене є чотири заступники, функціональні обов'язки яких розподілені по кожному напрямку. Крім цього, є й інші працівники, які зонально закріплені за тією чи іншою територією. Всі питання ми розглядаємо на оперативних нарадах, щодня моніторимо ситуацію на місцях. Загальний процес управління не змінився, залишились ті самі завдання, виклики, просто весь особовий склад об'єднався в один колектив, який керується Ковельським районним управлінням поліції.
– Андрію Анатолійовичу, наскільки тісною є співпраця з новоутвореними органами місцевої влади, громадськістю?
– Ефективність роботи поліції значною мірою залежить від взаємодії з громадою, тож співпраця з органами влади та місцевого самоврядування однозначно є. На території обслуговування Ковельського управління поліції є 23 об'єднаних територіальних громади, підтримуємо тісний зв'язок з їх очільниками, з'ясовуємо проблематику, адже мешканці територіальної громади, як ніхто інший, чітко володіють ситуацією на місцях, знають проблемні питання, вирішення яких потребують втручання правоохоронців. 
Дуже важливим, на мою думку, є функціонування камер відеоспостереження по всіх територіальних громадах Ковельщини, акумулювання даних в єдину систему відеонагляду. Досвід показує, що такий формат роботи ефективний, дає свої позитивні результати, сприяє у розкритті та попередженні злочинів і правопорушень. Зокрема, нещодавно за допомогою відеокамер встановили осіб і транспортні засоби, які причетні до крадіжки деревини дуба в Старовижівській громаді, а також куди збували незаконну деревину. Зараз проводяться слідчі дії для того, щоб особам оголосити про підозру і скерувати кримінальне провадження до суду за цими фактами. Хочеться значно збільшити кількість таких відеокамер, бо вони реально дають позитивний результат, поліпшують безпеку громадян. 
У більшості ОТГ з ініціативи Національної поліції було прийнято Комплексну програму профілактики правопорушень, передбачаються спільні проєкти щодо виділення коштів для встановлення систем відеонагляду для спільної боротьби з правопорушеннями, які відбуваються на територіях громад. 
Днями відбулася зустріч при голові Ковельської райдержадміністрації Ольги Черен за участю представників 23 територіальних громад, поліції. Під час наради було обговорено ряд важливих питань, зокрема, дотримання карантинних заходів щодо профілактики пандемії коронавірусу.
Ми маємо взаєморозуміння і постійно розвиваємо таку співпрацю.
– Читачів газети  найперше цікавить, яку допомогу можна отримати від поліції у разі необхідності, до кого звертатися, куди телефонувати. Чи збереглася така важлива ланка у службі правопорядку, як дільничні інспектори поліції, наскільки повно вона укомплектована кадрами?
– У разі потреби варто звертатися на лінію "102". Є єдиний call-центр Національної поліції, де оператор приймає повідомлення і передає на той чи інший підрозділ для відповідного реагування.
Якщо говорити про сільські населені пункти, то в нас вони невеликі і люди один одного добре знають. Користуючись нагодою, хочу звернутись до свідомих громадян: якщо ви бачите, що в селі з'явилися чужі люди, щось купують, когось шукають,  то ми  просимо повідомляти про них поліцейському офіцеру громади або телефонувати за номером "102". Працівники поліції виїдуть туди і перевірять інформацію. Можливо, така пильність допоможе вберегти від крадіжок чиєсь майно, незаконного заволодіння транспортом тощо. 
Національною поліцією України ініційовано проєкт "Поліцейський офіцер громади". Завдання офіцера громад дуже схоже на роботу  дільничних, хоча є  відмінності. Поліцейський офіцер громади цілодобово знаходиться на території ОТГ, забезпечений транспортом, зброєю, паливно-мастильними матеріалами, він працює і проживає на території ОТГ, безпосередньо контактує з місцевою владою, мешканцями. при потребі люди звертаються до нього за допомогою.
В Ковельському районному управлінні поліції нині 17 поліцейських офіцерів громади.
– Як Ви вважаєте, боротьба з корупцією на Ковельщині і Волині ефективна? Яких заходів слід вжити, щоб викоренити корупцію повністю з нашого життя чи це нереально?
– Якщо ви уважно спостерігаєте за напрямком діяльності держави щодо боротьби з корупцією, то можете бачити, що створюються відповідні державні органи, які спрямовані на виявлення і припинення цього ганебного явища. Вони звітують про свої результати роботи, вживають відповідні заходи. Беззаперечно, ми й самостійно виявляємо тих працівників поліції, які не повинні перебувати в наших рядах, вживаємо кардинальні заходи. В національній поліції створені відділи внутрішньої безпеки, які також займаються тим, аби виявити та викорінити подібне у наших лавах.
– Кілька слів про Вашу сім'ю, родину, захоплення, інтереси.
– Взагалі я людина різностороння. Ще в шкільні роки відвідував різні гуртки і секції. Дуже любив футбол, волейбол, баскетбол, цікавився художнім мистецтвом. Сьогодні, на жаль, немає вдосталь вільного часу, щоб продовжувати активно займатися спортом, але коли є можливість, то обов'язково роблю це. Та найбільше люблю приділяти увагу сім'ї, проводити час із рідними і дорогими моєму серцю людьми. Мені пощастило, що вдома маю надійний тил, адже дружина й син розуміють специфіку моєї роботи і завжди підтримують. 
– Пане Андрію, незважаючи на молодий вік, Ви маєте неабиякий життєвий досвід, чимало досягли в житті. В чому секрет Вашого успіху?
– Мабуть, найбільший секрет в тому, що його немає (посміхається, – авт.). Коли ставиш перед собою ціль, її треба досягати. Коли береш на себе певні зобов'язання, ти повинен їх виконувати.  Я звик так жити і працювати.  Завжди намагаюсь серйозно і компетентно розв'язувати будь-які питання, детально вивчити проблему перед її вирішенням. Хоча в роботі поліцейського ніколи немає однакової стандартної ситуації, тому нерідко виникає необхідність швидко реагувати, приймати відповідальні та зважені рішення.
– Дякуємо за цікаву та змістовну розмову, Андрію Анатолійовичу.
– В свою чергу, я теж хочу подякувати за спілкування і висловити готовність до подальшої співпраці з вашим виданням. 
Світлана  ЛЯШУК.
Записала 
Світлана ТРОЦЮК.
На ЗНІМКУ: начальник Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області Андрій Литвин.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА. 
На початку року особовому складу Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області представлено нового очільника, яким став майор поліції Андрій Литвин. Сьогодні Андрій Анатолійович – гість нашої газети.
– Пане  Андрію, на початку нашої розмови хочемо попросити Вас коротко розповісти читачам газети про свій життєвий шлях. 
– Народився я в селі Льотниче Володимир-Волинського району. Закінчив Нововолинський ліцей-інтернат за напрямком хімія-біологія, Львівський державний університет внутрішніх справ, вступив до магістратури. Ще під час навчання почав працювати дізнавачем Луцького міського відділу міліції. Згодом вирішив отримати ще й вищу економічну освіту, яку здобув у Східноєвропейському університеті ім. Лесі Українки.
Мама – медсестра, працює у Володимир-Волинському медичному територіальному медоб'єднанні, батько працював в колгоспі, зараз займається агробізнесом. Одружений, разом з дружиною виховуємо сина-другокласника. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 178
Читати далі
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Мацюк Валентина Захарівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2022