Ухвалено районний бюджет-2020
20 грудня ц. р. в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась 30 сесія Ковельської районної ради сьомого скликання, яку провів її голова Андрій Броїло.
Хвилиною мовчання учасники сесійного засідання вшанували світлу пам’ять волинян, військовослужбовців 14-ої окремої механізованої бригади Андрія Войтовича та Сергія Сироти, які загинули при виконанні бойових завдань 9 грудня ц. р. в районі с. Золотого Луганської області.
Початку сесійного засідання передувало вручення високих відзнак з нагоди Дня місцевого самоврядування – Почесних грамот і Подяк Ковельської районної ради, районної державної адміністрації.
Нагородами відзначені заступник Голобського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталія Борисюк, заступник Поворського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Михайло Никитюк, депутат районної ради Володимир Хомік, депутат Зеленської сільської ради Андрій Шматюк. А депутату Ковельської районної ради чотирьох скликань Василю Мичку вручено Подяку Волинської обласної ради.
Привітали також депутата районної ради Віктора Сидорчука, який у міжсесійний період відсвяткував своє день народження.
Як повідомив Андрій Броїло, 19 грудня 2019 року начальником Ковельського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України призначено Зінченка Олександра Івановича.
На початку сесійного засідання традиційних тридцять хвилин відвели для оголошення депутатських запитів і звернень.
Володимир Андросюк (фракція “ВО “Батьківщина”) порушив питання щодо забезпечення пільгового харчування дітей воїнів АТО та ООС в опорному навчальному закладі “Дубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Дубівської сільської ради». Володимир Тимофійович запропонував колегам спрямувати відповідний запит депутатам Дубівської ОТГ та, зокрема, її керівнику Роману Троцюку. Запит було підтримано.
В ході роботи сесійного засідання народні обранці призначили директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг Ковельської районної ради Волинської області”. Ним став Георгій Корнієвський.
Шляхом голосування внесені відповідні кадрові зміни в постійні комісії Ковельської районної ради. Так, головою постійної комісії з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів обрано депутата районної ради В’ячеслава Шворака; у склад постійної комісії з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району введено депутата районної ради Анатолія Корнійчука.
Депутати райради на сесійному засіданні погодили внесені зміни до Районної програми підтримки органів виконавчої влади у Ковельському районі на 2019-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня 2018 року, №23/14; Районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки” затвердженої рішенням районної ради від 28 вересня 2012 року, №20/5; Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25.12.2015 року, №2/34; заслухали хід виконання Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2019-2022 роки затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня 2018 року, №23/11 в частині соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, ветеранів, сімей загиблих воїнів в АТО та ухвалили рішення “Про продовження дії Комплексної програми протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі, затвердженої рішенням районної ради від 22.02.2018 року, №19/17 на 2020 рік”.
Про стан протипожежної безпеки в бюджетних установах району інформував начальник Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області Володимир Войтанік.
Мали місце і погодження депутатами структури та чисельності виконавчого апарату районної ради на 2020 рік, Центру надання соціальних послуг, Централізованої бібліотечної системи, Районного будинку культури, а також затверджено проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Кричевичі Колодяжненської сільської ради.
Найголовнішим питанням порядку денного сесії став розгляд районного бюджету на наступний рік. Відрадно те, що представники депутатського корпусу Ковельської районної ради одноголосно схвалили цей фінансовий документ, з чим присутніх привітав голова районної ради Андрій Броїло.
Одностайну підтримку колег у питанні “Про ініціювання створення асоціації “Волинська обласна асоціація органів місцевого самоврядування” отримав голова районної ради Андрій Броїло.
Завершуючи сесійне засідання, Андрій Петрович привітав усіх з прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами, висловив слова вдячності депутатському корпусу за розуміння і підтримку важливих рішень для громади Ковельщини.
Наступна сесія Ковельської районної ради відбудеться у третій декаді лютого наступного року.
l
Після сесійного засідання ми поспілкувалися з окремими депутатами Ковельської районної ради VII скликання Валерієм Миронюком, Миколою Чулем, Василем Мичком, які займають принципову позицію при розгляді тих чи інших питань, важливих для громади Ковельщини, територіальних громад, інтереси яких вони представляють, поділовому співпрацюють з членами інших політичних сил.
Ми попросили народних обранців розповісти про свою депутатську діяльність в Ковельській районній раді, про звернення які найчастіше адресують їм виборці, їх побажанням мешканцям краю з нагоди Новорічно-Різдвяних свят.
l
Валерій МИРОНЮК, депутат районної ради член фракції “Українське об’єднання патріотів “УКРОП”:
– Обираюся депутатом і працюю у депутатському корпусі уже чотири скликання. Намагаюся в міру можливостей виправдовувати довіру людей, які надали мені можливість представляти їхні інтереси в Ковельській районній раді.
Хоч часом мені і дорікають за співпрацю з владою різних рівнів, але не вважаю це “гріхом”, адже будь-яка справа вирішується успішно, якщо консолідувати зусилля у вирішенні життєво важливих питань громадян. Намагаюся знаходити компроміси з колегами, долучатися до прийняття важливих рішень.
Маю власну думку, яка співзвучна із голосом простого селянина. Завдяки тому, що налагоджений зв’язок з владою, зроблено чимало. Я представляю інтереси виборців сіл Городище, Гредьки, Красноволя. Хочу відзначити гарну співпрацю із в. о. старости Городища Петром Олексюком та головою Дубівської ОТГ Романом Троцюком. Все, що запланували цьогоріч, Роман Володимирович намагався виконати.
Багато в чому нам допомагає екс-голова Ковельської райдержадміністрації, депутат Волинської обласної ради Віктор Козак. Загалом багато зроблено в наших населених пунктах: це і дороги, і дитячий майданчик, і благоустрій кладовища по усіх трьох селах. Найближчим часом планується завершення робіт з вуличного освітлення в згаданих населених пунктах. Цьогоріч є хороші здобутки завдяки старанням наших сил — маємо якісну під’їзну дорогу до с. Городища.
На звернення виборців реагую, розподіляю депутатські кошти за призначенням. Хоча, можливо, і не завжди це значна матеріальна підтримка для виборців (наприклад, на лікування), але все роблю в рамках совісті і Закону. Як депутат районної ради, входжу до складу бюджетної комісії, беру участь в усіх сесійних засіданнях, займаю принципову громадянську позицію.
На порозі Новорічно-Різдвяних свят найперше зичу усім миру, здоров’я, усіляких гараздів. Нехай кожна родина відчує турботу про себе, соціальний захист, матиме гідне життя! Благополуччя усім, добра, мирного неба над головою!
l
Микола ЧУЛЬ,
депутат районної ради, член депутатської фракції “Радикальна партія Олега Ляшка”:
– Входжу до складу комісії з гуманітарних питань. Доводиться багато працювати. Ці питання мені близькі, бо сам є представником вчительства, 48 років працюю на педагогічній ниві як вчитель, директор школи (20 років), завідувач консультпункту заочної школи. Відстоюю питання, які хвилюють старше покоління, зокрема, школи, сім’ї, виховання та інших аспектів, які пов’язані з духовністю, церквою.
Важко було працювати, як-то кажуть, з тими людьми, які не розуміли надання Томосу, визнання нашої української Церкви, тому часто звертаюся з ініціативою проводити роз’яснювальну роботу серед учнів по навчальних закладах, адже далеко не усі батьки можуть пояснити дитині важливі речі. Варто сказати, що багато позитивних змін відбулося у нашій державі, але в питанні моральності “тонус” падає.
Неодноразово ініціював проведення ряду урочистих заходів до Дня Пам’яті та Примирення, вшанування жертв Волинської трагедії (1943-1944 р.р), вшанування ветеранів бойових дій (Другої світової війни, “афганців”, АТО, ООС). Багато зусиль докладено до того, щоб в с. Білашеві встановити пам’ятний знак жертвам Волинської трагедії, хоча, як згадував під час сесійного засідання, напис не відповідає історичним фактам.
Довгий час відстоюю звернення громадян Білашівської сільської ради щодо ремонту дороги “Білашів-Зелене”. Силами односельчан спільно вирубали кущі для розширення проїзду. З нашого сільського кар’єру зроблено вимостку дороги. А ось покриття щебеневе не робиться, а про асфальтоване вже годі й казати. Дорога руйнується через автотранспорт (вивезення лісовозами деревини). Кілька звернень громадян знехтувані (навіть на рівні спеціальної комісії в ОДА). Досі не вирішено питання об’єднання в ОТГ, хоча ми подавали певні пропозиції.
Підтримую позицію свого батька, ветерана Другої світової війни Якова Чуля щодо відсутності закладу постійної торгівлі у селі. Піддано руйнації магазини колишнього Любитівсського СТ в с. Вороні, с. Грушівці та інших населених пунктах. На жаль, лишень депутатським запитом не вдається вирішити ці питання.
Не залишаються осторонь важливих для сільських жителів проблем і мої колеги по фракції. Це, зокрема, вирубка лісу, облаштування доріг, функціонування ФАПів. Усі передбачені депутатські кошти використовую на допомогу виборцям, які потребують лікування.
Усім мешканцям Ковельщини, колегам в районній раді, керівникам зичу мирного неба, здоров’я, душевної рівноваги, добробуту, любові у родинах! Нехай наша непохитна віра вбереже нас від усього лихого!
l
Василь МИЧКО,
депутат Ковельської районної ради:
– Можна сказати, що в районній раді я уже “старожил”. Працюю 20 років впродовж чотирьох скликань – виборці с. Мощеної виявляють мені високе довір’я. Завжди мав гарну співпрацю з керівниками органу місцевого самоврядування Вірою Федорук, Андрієм Федоруком, а тепер налагоджена гарна співпраця з в.о. старости Анатолієм Ліщуком.
Відрадно те, що маємо підтримку у районній раді та районній державній адміністрації. Село Мощена – одне з найкращих населених пунктів Ковельського району. Це і освітлення, і дорога, і школа, і новий дитячий садочок. Наразі завершується будівництво футбольного поля. Це все досягнуто шляхом плідної співпраці.
Звернення, які стосуються добробуту наших громадян, активно відстоюю у районній раді. Серед особистих проблем, що турбують мешканців Ковельщини, більшість пов’язані з фінансовою допомогою на лікування. Як і кожен депутат районної ради, маю депутатський фонд.
Завжди вболіваю і виступаю на підтримку питань, що стосуються патріотичних, духовних, морально-виховних процесів. Хотілося б, щоб ми “не відкотилися” назад у питанні українізації. Ми мали Україну, але нічого не мали для того, щоб справді бути українцями. Це, на жаль, була лише назва, а російський світ тут панував і знищував незалежну Україну. І з часу війни ми зробили великий прорив в українізації.
Ми маємо сильну армію, яку знищували роками. Від часу, коли розпочалася війна, надаю активну підтримку військовослужбовцям, які захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої Батьківщини. Намагаюсь зробити усе можливе, аби хлопці не були обділені молитвою, словом підтримки, фінансовою допомогою. Це моя прерогатива.
Час, який минув від початку війни, дав нам можливість посилити боротьбу проти так званого “руського міра”. У навчальних закладах, організаціях, установах утвердилася українська мова. Цих 5 років ми виховуємо підростаюче покоління в дусі патріотизму.
Дай, Боже, нам, нарешті, позбутися московського впливу на релігійній основі, мати єдину Церкву, тому що духовність — це фундамент національної свідомості. Без духовності ми ніколи не збудуємо державу. Людина має бути високодуховною, високоморальною особистістю, яка працює задля добра і справедливості. Не може, до прикладу, китаєць вболівати про Україну.
Людина, зомбована російською пропагандою, не буде вболівати за сильну і незалежну Україну. На своїй землі ми повинні мати усе українське, починаючи з мови. Не може бути, щоб Церква не відстоювала проукраїнську позицію. Багато питань і викликів нас чекають попереду. Дай, Боже, щоб нашим можновладцям вистачило розуму зберегти і захистити наші кордони. Нас почали визнавати в світі, процес євроінтеграції триває, маємо можливість бувати в інших країнах світу.
Важливо, щоб ми не втратили ці позиції і не повернулися в бік московщини. В іншому випадку нам, українцям, не буде місця на своїй землі. Хотілося б, щоб найкращі і найталановитіші не виїздили за кордон в пошуках кращої долі, щоб розбудовувались фабрики і заводи, розвивалася інфраструктура.
Миру усім, духовної єдності, Божої благодаті! Ми, українці, наступники віри апостольської, яку приніс Андрій Первозванний на нашу землю, тому віра і щира молитва допоможуть нам подолати усі негаразди. Злагоди, миру, міцного здоров’я! Нехай благословить нас Господь!
Світлана ТРОЦЮК.
20 грудня ц. р. в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась 30 сесія Ковельської районної ради сьомого скликання, яку провів її голова Андрій Броїло.
Хвилиною мовчання учасники сесійного засідання вшанували світлу пам’ять волинян, військовослужбовців 14-ої окремої механізованої бригади Андрія Войтовича та Сергія Сироти, які загинули при виконанні бойових завдань 9 грудня ц. р. в районі с. Золотого Луганської області.
Початку сесійного засідання передувало вручення високих відзнак з нагоди Дня місцевого самоврядування – Почесних грамот і Подяк Ковельської районної ради, районної державної адміністрації.
Нагородами відзначені заступник Голобського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталія Борисюк, заступник Поворського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Михайло Никитюк, депутат районної ради Володимир Хомік, депутат Зеленської сільської ради Андрій Шматюк. А депутату Ковельської районної ради чотирьох скликань Василю Мичку вручено Подяку Волинської обласної ради.
Привітали також депутата районної ради Віктора Сидорчука, який у міжсесійний період відсвяткував своє день народження.
Як повідомив Андрій Броїло, 19 грудня 2019 року начальником Ковельського міжрайонного відділу управління Служби безпеки України призначено Зінченка Олександра Івановича.
На початку сесійного засідання традиційних тридцять хвилин відвели для оголошення депутатських запитів і звернень.
Володимир Андросюк (фракція “ВО “Батьківщина”) порушив питання щодо забезпечення пільгового харчування дітей воїнів АТО та ООС в опорному навчальному закладі “Дубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Дубівської сільської ради». Володимир Тимофійович запропонував колегам спрямувати відповідний запит депутатам Дубівської ОТГ та, зокрема, її керівнику Роману Троцюку. Запит було підтримано.
В ході роботи сесійного засідання народні обранці призначили директора комунальної установи “Центр надання соціальних послуг Ковельської районної ради Волинської області”. Ним став Георгій Корнієвський.
Шляхом голосування внесені відповідні кадрові зміни в постійні комісії Ковельської районної ради. Так, головою постійної комісії з питань сільського господарства, економічного розвитку, підприємництва, інфраструктури, інвестиційної діяльності та регуляторної політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів обрано депутата районної ради В’ячеслава Шворака; у склад постійної комісії з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району введено депутата районної ради Анатолія Корнійчука.
Депутати райради на сесійному засіданні погодили внесені зміни до Районної програми підтримки органів виконавчої влади у Ковельському районі на 2019-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня 2018 року, №23/14; Районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017-2021 роки” затвердженої рішенням районної ради від 28 вересня 2012 року, №20/5; Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25.12.2015 року, №2/34; заслухали хід виконання Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2019-2022 роки затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня 2018 року, №23/11 в частині соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, членів їх сімей, ветеранів, сімей загиблих воїнів в АТО та ухвалили рішення “Про продовження дії Комплексної програми протидії корупційним та терористичним проявам у Ковельському районі, затвердженої рішенням районної ради від 22.02.2018 року, №19/17 на 2020 рік”.
Про стан протипожежної безпеки в бюджетних установах району інформував начальник Ковельського МРВ УДСНС України у
Волинській області Володимир Войтанік.
Мали місце і погодження депутатами структури та чисельності виконавчого апарату районної ради на 2020 рік, Центру надання соціальних послуг, Централізованої бібліотечної системи, Районного будинку культури, а також затверджено проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Кричевичі Колодяжненської сільської ради.
Найголовнішим питанням порядку денного сесії став розгляд районного бюджету на наступний рік. Відрадно те, що представники депутатського корпусу Ковельської районної ради одноголосно схвалили цей фінансовий документ, з чим присутніх привітав голова районної ради Андрій Броїло.
Одностайну підтримку колег у питанні “Про ініціювання створення асоціації “Волинська обласна асоціація органів місцевого самоврядування” отримав голова районної ради Андрій Броїло.
Завершуючи сесійне засідання, Андрій Петрович привітав усіх з прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами, висловив слова вдячності депутатському корпусу за розуміння і підтримку важливих рішень для громади Ковельщини.
Наступна сесія Ковельської районної ради відбудеться у третій декаді лютого наступного року.
ххх
Після сесійного засідання ми поспілкувалися з окремими депутатами Ковельської районної ради VII скликання Валерієм Миронюком, Миколою Чулем, Василем Мичком, які займають принципову позицію при розгляді тих чи інших питань, важливих для громади Ковельщини, територіальних громад, інтереси яких вони представляють, поділовому співпрацюють з членами інших політичних сил.
Ми попросили народних обранців розповісти про свою депутатську діяльність в Ковельській районній раді, про звернення які найчастіше адресують їм виборці, їх побажанням мешканцям краю з нагоди Новорічно-Різдвяних свят.
ххх
Валерій МИРОНЮК, депутат районної ради член фракції “Українське об’єднання патріотів “УКРОП”:
– Обираюся депутатом і працюю у депутатському корпусі уже чотири скликання. Намагаюся в міру можливостей виправдовувати довіру людей, які надали мені можливість представляти їхні інтереси в Ковельській районній раді.
Хоч часом мені і дорікають за співпрацю з владою різних рівнів, але не вважаю це “гріхом”, адже будь-яка справа вирішується успішно, якщо консолідувати зусилля у вирішенні життєво важливих питань громадян. Намагаюся знаходити компроміси з колегами, долучатися до прийняття важливих рішень.
Маю власну думку, яка співзвучна із голосом простого селянина. Завдяки тому, що налагоджений зв’язок з владою, зроблено чимало. Я представляю інтереси виборців сіл Городище, Гредьки, Красноволя. Хочу відзначити гарну співпрацю із в. о. старости Городища Петром Олексюком та головою Дубівської ОТГ Романом Троцюком. Все, що запланували цьогоріч, Роман Володимирович намагався виконати.
Багато в чому нам допомагає екс-голова Ковельської райдержадміністрації, депутат Волинської обласної ради Віктор Козак. Загалом багато зроблено в наших населених пунктах: це і дороги, і дитячий майданчик, і благоустрій кладовища по усіх трьох селах. Найближчим часом планується завершення робіт з вуличного освітлення в згаданих населених пунктах. Цьогоріч є хороші здобутки завдяки старанням наших сил — маємо якісну під’їзну дорогу до с. Городища.
На звернення виборців реагую, розподіляю депутатські кошти за призначенням. Хоча, можливо, і не завжди це значна матеріальна підтримка для виборців (наприклад, на лікування), але все роблю в рамках совісті і Закону. Як депутат районної ради, входжу до складу бюджетної комісії, беру участь в усіх сесійних засіданнях, займаю принципову громадянську позицію.
На порозі Новорічно-Різдвяних свят найперше зичу усім миру, здоров’я, усіляких гараздів. Нехай кожна родина відчує турботу про себе, соціальний захист, матиме гідне життя! Благополуччя усім, добра, мирного неба над головою!
ххх
Микола ЧУЛЬ, депутат районної ради, член депутатської фракції “Радикальна партія Олега Ляшка”:
– Входжу до складу комісії з гуманітарних питань. Доводиться багато працювати. Ці питання мені близькі, бо сам є представником вчительства, 48 років працюю на педагогічній ниві як вчитель, директор школи (20 років), завідувач консультпункту заочної школи. Відстоюю питання, які хвилюють старше покоління, зокрема, школи, сім’ї, виховання та інших аспектів, які пов’язані з духовністю, церквою.
Важко було працювати, як-то кажуть, з тими людьми, які не розуміли надання Томосу, визнання нашої української Церкви, тому часто звертаюся з ініціативою проводити роз’яснювальну роботу серед учнів по навчальних закладах, адже далеко не усі батьки можуть пояснити дитині важливі речі. Варто сказати, що багато позитивних змін відбулося у нашій державі, але в питанні моральності “тонус” падає.
Неодноразово ініціював проведення ряду урочистих заходів до Дня Пам’яті та Примирення, вшанування жертв Волинської трагедії (1943-1944 р.р), вшанування ветеранів бойових дій (Другої світової війни, “афганців”, АТО, ООС). Багато зусиль докладено до того, щоб в с. Білашеві встановити пам’ятний знак жертвам Волинської трагедії, хоча, як згадував під час сесійного засідання, напис не відповідає історичним фактам.
Довгий час відстоюю звернення громадян Білашівської сільської ради щодо ремонту дороги “Білашів-Зелене”. Силами односельчан спільно вирубали кущі для розширення проїзду. З нашого сільського кар’єру зроблено вимостку дороги. А ось покриття щебеневе не робиться, а про асфальтоване вже годі й казати. Дорога руйнується через автотранспорт (вивезення лісовозами деревини). Кілька звернень громадян знехтувані (навіть на рівні спеціальної комісії в ОДА). Досі не вирішено питання об’єднання в ОТГ, хоча ми подавали певні пропозиції.
Підтримую позицію свого батька, ветерана Другої світової війни Якова Чуля щодо відсутності закладу постійної торгівлі у селі. Піддано руйнації магазини колишнього Любитівсського СТ в с. Вороні, с. Грушівці та інших населених пунктах. На жаль, лишень депутатським запитом не вдається вирішити ці питання.
Не залишаються осторонь важливих для сільських жителів проблем і мої колеги по фракції. Це, зокрема, вирубка лісу, облаштування доріг, функціонування ФАПів. Усі передбачені депутатські кошти використовую на допомогу виборцям, які потребують лікування.
Усім мешканцям Ковельщини, колегам в районній раді, керівникам зичу мирного неба, здоров’я, душевної рівноваги, добробуту, любові у родинах! Нехай наша непохитна віра вбереже нас від усього лихого!
ххх
Василь МИЧКО, депутат Ковельської районної ради:
– Можна сказати, що в районній раді я уже “старожил”. Працюю 20 років впродовж чотирьох скликань – виборці с. Мощеної виявляють мені високе довір’я. Завжди мав гарну співпрацю з керівниками органу місцевого самоврядування Вірою Федорук, Андрієм Федоруком, а тепер налагоджена гарна співпраця з в.о. старости Анатолієм Ліщуком.
Відрадно те, що маємо підтримку у районній раді та районній державній адміністрації. Село Мощена – одне з найкращих населених пунктів Ковельського району. Це і освітлення, і дорога, і школа, і новий дитячий садочок. Наразі завершується будівництво футбольного поля. Це все досягнуто шляхом плідної співпраці.
Звернення, які стосуються добробуту наших громадян, активно відстоюю у районній раді. Серед особистих проблем, що турбують мешканців Ковельщини, більшість пов’язані з фінансовою допомогою на лікування. Як і кожен депутат районної ради, маю депутатський фонд.
Завжди вболіваю і виступаю на підтримку питань, що стосуються патріотичних, духовних, морально-виховних процесів. Хотілося б, щоб ми “не відкотилися” назад у питанні українізації. Ми мали Україну, але нічого не мали для того, щоб справді бути українцями. Це, на жаль, була лише назва, а російський світ тут панував і знищував незалежну Україну. І з часу війни ми зробили великий прорив в українізації.
Ми маємо сильну армію, яку знищували роками. Від часу, коли розпочалася війна, надаю активну підтримку військовослужбовцям, які захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої Батьківщини. Намагаюсь зробити усе можливе, аби хлопці не були обділені молитвою, словом підтримки, фінансовою допомогою. Це моя прерогатива.
Час, який минув від початку війни, дав нам можливість посилити боротьбу проти так званого “руського міра”. У навчальних закладах, організаціях, установах утвердилася українська мова. Цих 5 років ми виховуємо підростаюче покоління в дусі патріотизму.
Дай, Боже, нам, нарешті, позбутися московського впливу на релігійній основі, мати єдину Церкву, тому що духовність — це фундамент національної свідомості. Без духовності ми ніколи не збудуємо державу. Людина має бути високодуховною, високоморальною особистістю, яка працює задля добра і справедливості. Не може, до прикладу, китаєць вболівати про Україну.
Людина, зомбована російською пропагандою, не буде вболівати за сильну і незалежну Україну. На своїй землі ми повинні мати усе українське, починаючи з мови. Не може бути, щоб Церква не відстоювала проукраїнську позицію. Багато питань і викликів нас чекають попереду. Дай, Боже, щоб нашим можновладцям вистачило розуму зберегти і захистити наші кордони. Нас почали визнавати в світі, процес євроінтеграції триває, маємо можливість бувати в інших країнах світу.
Важливо, щоб ми не втратили ці позиції і не повернулися в бік московщини. В іншому випадку нам, українцям, не буде місця на своїй землі. Хотілося б, щоб найкращі і найталановитіші не виїздили за кордон в пошуках кращої долі, щоб розбудовувались фабрики і заводи, розвивалася інфраструктура.
Миру усім, духовної єдності, Божої благодаті! Ми, українці, наступники віри апостольської, яку приніс Андрій Первозванний на нашу землю, тому віра і щира молитва допоможуть нам подолати усі негаразди. Злагоди, миру, міцного здоров’я! Нехай благословить нас Господь!
Світлана ТРОЦЮК.
Залишити коментар