20 березня – День працівників житлово-комунального господарства
Напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення міський голова Ігор Чайка дякує нашим комунальникам за те, що у цей непростий час, пов’язаний із російським вторгненням в Україну, вони продовжують надавати якісні послуги мешканцям міста. Ситуація в місті під контролем. Усі комунальні служби, установи, організації, що підтримують поточну життєдіяльність, працюють. Активно комунальники долучаються до волонтерської діяльності, підтримують сили місцевої тероборони.
Приємно, що наші мешканці помічають сумлінну та важку роботу тих, хто тримає наше місто в чистоті та порядку, забезпечує комфорт у наших домівках. Велика вдячність усім комунальникам за роботу! Адже в цей непростий час від вашої роботи залежить дуже багато.
Вже третій тиждень в Україні триває війна. За цей час Ковель почав укріплюватися для оборони, розгорнувся потужний волонтерський рух, місто приймає вимушених переселенців та збирає гуманітарну допомогу для всіх постраждалих українців. Не зважаючи на обставини воєнного стану, комунальні підприємства міста продовжують поточну роботу щодо підтримки Ковеля у належному санітарному стані, спецтехніка забезпечує своєчасне вивезення сміття. Відразу після завершення комендантської години на міські вулиці виходять двірники, проводячи щоденне прибирання.
– Працюємо в штатному режимі, працівники щодня виконують свої звичні професійні обов'язки, – розповідає начальник РЖКП-1 Віктор Солов'янчук. – Сміття у місті вивозимо, як і раніше, прибирання території проводиться за графіком. Усі працівники підготовлені, працюємо цілодобово. Постійно працюють і аварійні бригади, ми стараємося виконувати всі заявки, які до нас надходять. Всі працівники на місці, окрім тих, які поповнили ряди тероборони. Ми залучаємося й до ремонту, пов'язаного з потребами територіальної оборони.
А й справді так, наче заспокоюєшся, коли спостерігаєш, щоразу йдучи на роботу, за злагодженою роботою працівників комунальних служб. Двірники трудяться, як бджілки, все встигають: місто чисте і доглянуте. Техніка постійно вивозить сміття. "Працюють так добре, як не працювали до війни", – почула від випадкової перехожої, котра теж, як і я, "задивилася" на роботу наших двірників. Ну як їм не подякувати за старанність?
Люди працюють у часи війни, щоб забезпечити життя у місті. Водночас комунальники просять споживачів сплачувати за надані послуги, аби підприємства могли виконувати свої функції.
– У зв'язку з несплатою за комунальні послуги погіршився фінансовий стан підприємства, – говорить керівник РЖКП-1 Віктор Солов'янчук. – Оплата від населення зменшилася у рази, фінансових надходжень немає, а послуги повинні надаватися безперебійно. Воєнний стан не звільняє громадян від сплати комунальних платежів, лише не нараховуються пеня та штрафи, які, власне, ми й до цього не нараховували. Тому звертаюся до мешканців міста з розумінням поставитися до ситуації і активізуватися щодо оплати коштів за житлово-комунальні послуги.
Очільник КП "Добробут" Ігор Михалевич говорить, що в умовах воєнного стану підприємство стабільно працює.
– Нині проводяться роботи з ремонту та утримання доріг: почали латати дороги, у місцях найбільшого пошкодження кладемо новий асфальт, – каже Ігор Миколайович. – За рішенням військової адміністрації відновлено зовнішнє освітлення в місті. Підприємство працює й на потреби територіальної оборони.
На разі тривають роботи з обрізки дерев, які відкладати не можна, поки дерева у "сплячці" і це не може їм зашкодити. Зелені насадження упорядковують, щоб вже з настанням теплих весняних днів вони росли і розвивалися з новою силою. Також своєчасна обрізка необхідна, щоб гілки дерев не заважали вуличному освітленню, не нависали і не падали на проїжджу частину, пішохідні зони. Сьогодні роботи ведуться по вулиці Відродження, де всі дерева вражені омелою.
– І хоч війна внесла певні корективи, адже не всі працівники, які проживають у сільській місцевості, можуть доїхати на роботу, дехто виїхав за кордон, підприємство продовжує виконувати свої обов'язки та надає послуги, необхідні для комфортного перебування людей у місті, – додав Ігор Михалевич.
Незважаючи на складність роботи в умовах воєнного стану, ПТМ "Ковельтепло" робить усе можливе, аби ковельчани були з теплом та гарячою водою. Це особливо важливо ще й тому, що зараз в місті проживає велика кількість евакуйованих із зони бойових дій мешканців, серед яких багато дітей.
– Триває опалювальний сезон. Усі котельні в місті працюють стабільно. Наразі є достатній запас паливних ресурсів. Вжито заходи для посилення безпеки об'єктів ПТМ "Ковельтепло". Посилено охорону на котельнях, теплопунктах, тепломережах. Діє жорсткий пропускний режим, – розповідає директор ПТМ "Ковельтепло" Володимир Бойко. – Аварійно-диспетчерською службою ведеться посилений контроль, спрямований на виявлення пошкоджень зовнішнього газового обладнання, предметів, схожих на вибухові пристрої, сторонніх осіб, які знаходяться на території об'єктів.
Попри небезпеку, на яку наражають себе наші працівники котелень, вони залишаються на своїх робочих місцях під час оголошення "Повітряної тривоги", аби забезпечити безперебійне постачання тепла і гарячої води споживачам, – додав Володимир Іванович.
П'ятеро співробітників ПТМ "Ковельтепло" були призвані до лав Збройних Сил, тож нині боронять Україну від ворога зі зброєю в руках.
Одностайним було рішення колективу перерахувати 20% місячної заробітної плати для потреб армії: за ці кошти придбали 20 тонн дизпалива. Крім того, нашим військовим підприємство передало дві одиниці вантажної техніки.
Безперебійно працюють і виконують актуальні виробничі завдання працівники УВКГ "Ковельводоканал". Зокрема, як повідомили на офіційному сайті Ковельської міської ради, по місту встановлено водонапірні колонки у тих місцях, де є така технічна можливість.
Адміністрація "Ковельводоканалу" прийняла відповідне рішення у зв'язку з введенням воєнного стану в нашій державі, щоб люди могли вільно набрати собі вдосталь води.
Отож, наразі у Ковелі змонтовано три водонапірні колонки: на перехресті вулиць Винниченка-Незалежності, біля меморіального комплексу Слави і на вулиці Олени Пчілки, що поряд із Ковельською центральною райлікарнею МТМО.
В Україні триває повномасштабна війна. Для перемоги над ворогом необхідною є спільна боротьба на усіх фронтах. Головне завдання комунальних служб – забезпечувати життєдіяльність органів влади, установ та підприємств, житлового сектора. І керівництво, і звичайні рядові працівники сьогодні працюють на спільний результат – перемогу.
Підготувала Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: внизу –працівники ПТМ "Ковельтепло" – старший майстер дільниці № 4 Петро ВОЛЧУК, оператор котельні Федір НАКОНЕЧНИЙ, слюсар з ремонту Віктор КАМЕНЧУК, слюсар-сантехнік Анатолій ГЛУЩУК; вгорі – працівники РЖКП-1 на чолі з керівником Віктором СОЛОВ'ЯНЧУКОМ.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар