Ковельської міської ради Ігор ПІНІС.
Наш співрозмовник – депутат Ковельської міської ради Ігор ПІНІС.
– Ігоре Олексійовичу, Ви вже не вперше обрані депутатом Ковельської міської ради. Скажіть відверто: нині важче працювати, аніж в раді попереднього скликання? Чи, можливо, деякі питання легше і швидше вирішувати в умовах воєнного стану?
– Базуючись на попередньому досвіді, можу сказати: працювати стало простіше, тому що на сьогоднішній день змінився формат співпраці. Фракція "Сила і честь" тісно взаємодіє з діючою владою. Якщо в попередній каденції для того, щоб вирішити бодай щось з користю для виборців, доводилося докладати чимало зусиль, політичної волі, залучати громадськість, пресу, виносити проблемні питання на широкий загал, то на сьогоднішній день ці питання вирішуються в діалозі, конструктивно й досить ефективно. Є повне взаєморозуміння з командою міського голови. Відповідно ряд проблем розв'язуємо навіть в телефонному режимі.
З колегою Галиною Стасюк відзначаємо, що подаємо набагато менше звернень і запитів для задоволення потреб громадян. Бо для чого писати, виносити на загал те, чи інше питання, якщо маємо налагоджену і дієву співпрацю з владою – Ковельським міським головою, його заступниками, начальниками структурних підрозділів виконкому?
– Пане Ігоре, тоді напрошується запитання: чи змінилися потреби виборців, мешканців громади від початку повномасштабної війни? Чи збільшилася кількість звернень або ж, навпаки, – зменшилася?
– Відверто кажучи, від початку війни перших два місяці звернень майже не було. Соціальні, "земельні" питання відійшли на другий план. Люди із розумінням ставляться до ситуації в країні, тому не вимагають вирішення глобальних питань на кшталт капітальних ремонтів вулиць, доріг тощо. Виборці усвідомлюють, що на сьогоднішній день це не зовсім реально. Наша робота полягає у розв'язанні соціальних проблем, пов'язаних з виплатами "соціалки", матеріальної допомоги, поточними будівельними ремонтами. Громадяни консолідувалися для боротьби за Україну, кожен сьогодні робить усе можливе задля Перемоги.
– Ви очолюєте фракцію "Сила і честь". Назва Вашої "команди" досить значима, адже зобов'язує працювати активно, потужно, чесно. Вдається?
– На сьогоднішній день – так. Ми ведемо конструктивний діалог з владою. Тут можу позитивно відзначити активних депутатів фракції "Сила і честь" Галину Стасюк, Миколу Печенюка. До речі, пан Микола раніше не обирався депутатом міської ради, однак завжди є людиною патріотичних переконань, потужним громадським діячем з великим досвідом роботи, авторитетом.
Усі питання, що стосуються життєдіяльності нашої громади, вирішуються конструктивно. Наші зусилля спрямовані на те, щоб бути корисними суспільству, виборцям, які висловили нам свою довіру. Будучи в опозиції у раді минулої каденції, ми, не зважаючи на різні політичні погляди й переконання, все ж таки знаходили спільну мову і з попередньою владою. В той час завдяки консолідованому і виваженому прийняттю рішень теж вдалося втілити в життя чимало задумів.
З ініціативи депутатів були "запущені" проєкти, спрямовані на модернізацію шкіл, заміну санвузлів в начальних закладах. Це була спільна ініціатива з владою, яка досі підтримується. Зокрема, виконується Програма для підтримки онкохворих. На даний час існує тісна співпраця між усіма фракціями Ковельської міської ради. Якщо в минулій каденції депутатський корпус був розділений на опозицію і провладну більшість, то на сьогоднішній день є конструктивна співпраця між усіма фракціями, взаєморозуміння. Усі питання, які вносяться на розгляд сесій, попередньо узгоджуються, обговорюються.
Можу впевнено сказати, що немає якогось явного лобіювання тих чи інших інтересів та ідей, все базується на пошуку компромісів, домовленостей, всі дії депутатського корпусу спрямовані на спільну роботу в інтересах виборців. Відверто кажучи, за останній рік-півтора критичні матеріали в пресі, які мали ознаки скандальності, не підтвердилися. Не можна сьогодні звинуватити в чомусь владу, більшість,чи депутатський корпус у відстоюванні чиїхось корисливих інтересів. Продовжуємо реальну роботу, яку з відповідальністю і в міру можливостей виконуємо. Успішно чи ні – оцінювати виборцям.
На мій погляд, відбулися помітні конструктивні зміни в місті, які, незважаючи на війну, є досить позитивними. На територіях населених пунктів нашої громади чисто, затишно, проводяться поточні ремонтні роботи, бюджетні кошти використовуються за призначенням. Поступово втілюємо ідеї, які були попередньо озвучені депутатами минулої каденції щодо благоустрою прибудинкових територій, перенесення і розширення Ковельського історичного музею, очистки річки Турії, реконструкції прибережної смуги, насадження нових парків і скверів.
Однак, оцінюючи сьогоднішню ситуацію розуміємо, що не все можливо зробити повною мірою, як би хотілося, адже ви знаєте, що рахунки в банках, казначействах тимчасово "блокуються". Незважаючи на складнощі, ми, все ж таки, рухаємося вперед, вирішуємо питання, які є для нас важливими. На наших містян невдовзі чекає приємна несподіванка. Працюємо над тим, аби створити гарні й комфортні умови відпочинкової зони на березі Турії. Вважаємо, що навіть в надскладних умовах воєнного стану потрібно розвиватися, працювати на благо міста і України.
– Як би Ви оцінили діяльність членів фракції? Хто до неї входить? Які головні питання вирішуєте?
– Діяльність фракції "Сила і честь" оцінюю позитивно. Підкреслюю, що оцінюю діяльність всієї ради позитивно, зокрема, діяльність міського голови Ігоря Чайки, його команди. Тут відзначну абсолютне взаєморозуміння між владою та депутатським корпусом. Кожен з депутатів має можливість безпосередньо звернутися до міського голови з конкретним запитанням чи пропозицією, і вони є завжди почутими. З боку влади відзначу швидку конструктивну реакцію на усі виклики часу.
Фракція "Сила і честь" працює в кількості чотирьох депутатів. Це – два підприємці та два працівники комунальної сфери. Пишаюся кожним із них, адже впевнений, що разом нам вдасться досягти ще більше позитивних результатів для нашої громади.
– Пане Ігоре, Ви – один із тих ковельчан, хто брав активну участь у революційних подіях 2014-2015 років, стояв біля витоків волонтерського руху на Ковельщині. Очевидно, ця робота продовжується сьогодні. Розкажіть бодай коротко про її головні напрями, тих, хто не стоїть осторонь допомоги фронту.
– З перших днів російсько-української війни наші активісти включилися у волонтерську роботу. На сьогоднішній день, образно кажучи, уся Україна стала волонтером. В нашому місті майже кожен долучається до волонтерської діяльності. Але ми взяли за правило і вважаємо своїм обов'язком усі сили максимально спрямовувати на фронт для підтримки наших військовослужбовців. На жаль, окремі члени нашої "команди", які йшли на місцеві вибори, трагічно загинули на фронті. Ковельщина втратила найкращих людей, найкращих своїх синів. Нещодавно ми попрощалися з побратимом, сміливим воїном, легендарним "кіборгом" Валерієм Гонтою. Світла і вічна пам'ять Ярославу Кашубі, який героїчно загинув на українському Сході. Багато наших хлопців перебувають нині у найгарячіших точках військових дій, щодня ризикують життям заради кожного з нас.
З перших днів повномасштабної війни разом з Миколою Печенюком, Галиною Стасюк поповнили ряди добровільного формування Ковельської територіальної громади. В перші дні і ночі війни разом з Миколою Печенюком, колегами-депутатами Сергієм Дружиновичем, Андрієм Миронюком охороняли залізничний вузол. Згодом переключились на інший напрямок роботи. Ми й надалі готові зі зброєю в руках захищати Україну від російського агресора.
– У свій час на одному із засідань "круглого столу" в редакції нашої газети Ви були обрані координатором дій громадських організацій, спрямованих на підтримку воїнів АТО, про що ми постійно інформували читачів. Чи збереглася ця координація зараз і в чому вона найбільше проявляється?
– Як би не було, але на даний час кількість "бійців невидимого фронту" побільшало, і це додає оптимізму. Зараз мотивація підтримувати Зройні Сили України стала ще більшою, відчувається злагодженість у співпраці.
Усю координацію волонтерського руху взяла на себе міська влада, завдяки чому волонтерські центри працюють на високому рівні. Місця їх "дислокації" – Палац учнівської молоді, Палац культури ім. Шевченка, КЗ "КДЮСШ ім. Євгена Кондратовича". У волонтерську діяльність активно включилися депутати різних фракцій, серед яких - Андрій Мигуля, Віра Федосюк, Світлана Верчук, Тетяна Середюк та інші. Війна об'єднала практично усі політичні сили, які представлені в міській раді й займають чітку проукраїнську позицію, демонструють неабияку єдність.
– Ігоре Олексійовичу, Які плани у Вас особисто, в колег по фракції і міської ради на найближчий період?
– В нас єдина мета – служити Україні. Ми не можемо дозволити собі пасувати перед труднощами, ми – вільна нація, вільний народ. З нами – Бог і Перемога!
– Так склалася доля, що Ви нині працюєте в галузі житлово-комунального господарства міста, будучи заступником начальника РЖКП-1. Ваша думка про стан цього господарства і можливі шляхи його поліпшення.
– На сьогоднішній день пройшла реорганізація двох підприємств житлово-комунальної сфери – РЖКП-1 і РЖКП-2. На даний час створено одне підприємство. Наше прагнення з міською владою – конструктивне поліпшення комунального господарства міста, підвищення якості надання послуг населенню. Вже почали працювати над певними процесами, спрямованими на зміцнення матеріального стану комунального підприємства. На сьогоднішній день РЖКП виходить на новий, сучасний, європейський рівень надання послуг, розширення його спектру.
Працювати на посаду заступника начальника РЖКП-1 прийшов за тиждень до війни. Перед нами постали нові виклики – належне функціонування господарства у воєнний час.
Один із тих викликів полягає в тому, що населення не в змозі сплачувати кошти в повному обсязі за послуги, котрі надає підприємство. Господарство функціонує за рахунок коштів, які саме заробляє.
Шукаємо нові напрямки, де можемо себе застосувати, розширюємо напрямки роботи на будівельних об'єктах. Маємо достатньо кваліфікованих спеціалістів, які здійснюють ремонтні роботи різного рівня складності. Для надання послуг населенню можемо запропонувати внутрішньо оздоблювальні роботи, поточні ремонти, перекриття дахів, сантехнічні, електромонтажні роботи. Це створює зручність для наших замовників, адже кожна надана послуга сертифікована, маємо відповідні ліцензії.
Ми гарантуємо якість надання послуг. Займаємося виготовленням дитячих майданчиків. Вже деякі пісочниці встановлені на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.
Ковельчани відзначають, що поменшало проблем із вивезенням сміття. І, знову ж таки, за сприяння міської влади вдалося придбати новий автомобіль для його вивезення: Сподіваємося на придбання ще одного транспортного засобу для цих потреб. Працюємо над новими проєктами. В місті плануємо збільшити кількість сміттєвих баків, аби люди не були "прив'язані" до графіка вивезення сміття. Тарифи на вивезення сміття, до речі, у нас найнижчі в області. Але, на жаль, значне подорожчання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, витрати на які складають значну частину кошторису, змушують переглянути тарифи.
На даний час напрацьовуємо програму індивідуальних сміттєзбірників в приватному секторі. Проаналізували ринок пропозицій на гойдалки, дитячі майданчики. Маємо можливість це роботи як для міста, так і для приватних ОСББ. Ми враховуємо побажання замовника, маємо гнучкий підхід до клієнта. Хто має бажання бачити свій двір кращим – звертайтеся безпосередньо в РЖКП-1. Ми готові працювати для індивідуального замовника.
Якщо, припустимо, зламалася розетка, чи потрібно замінити електропроводку, поштукатурити – ласкаво просимо до нас. У нас є спеціальна техніка для виконання висотних робіт, досвідчені і відповідальні спеціалісти.
– На закінчення, що б Ви хотіли сказати своїм виборцям, серед яких є чимало читачів "Вістей Ковельщини"?
– Бажаю, перш за все, миру і Перемоги. Хочу бачити усміхнені обличчя українців, щоб люди спокійно лягали спати і спокійно прокидалися. Вірю, що в кожного з нас відбулося колосальне переосмислення цінностей. Непохитної віри кожному у силу й міць наших ЗСУ. Низький уклін кожному, хто боронить наше мирне сьогодення, ціную всіх, хто не залишається байдужим у цей нелегкий час.
Дай, Боже, щоб усі ці болісні втрати були недаремними. Єднаймося, бо ми – українці, тільки разом і в єдності мусимо пережити цей важкий час. Слава Україні. Героям слава!
Розмову вела Світлана ТРОЦЮК.
НА СВІТЛИНАХ: Роман Карпюк, Ігор Пініс, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, Галина Стасюк; разом з Валерієм Черняковим та військовим лікарем Костянтином Новосадом.
Фото з архіву
Ігоря Пініса.
Залишити коментар