Неймовірно захоплююча історія вродливого, талановитого колумбійця, мама якого українка і прищепили сину велику любов до України. Янко в українській вишиванці знайомить світ з Україною через українську пісню. Величезний приклад нашим депутатам і державним мужам, як і наскільки можна полюбити Україну.
Янко Богдан Пеньяфорт народився 11 серпня 1994 р. в Боготі. В свої 27 років він симфонічний диригент, флейтист, грає на багатьох інструментах. В дитячі роки відвідував католицьку церкву. Українською мовою співає колядку «Нова радість стала».
Мама – Наталія з України, і хоч ще в 90-х роках виїхала в Колумбію, є патріоткою своєї Батьківщини. Вона щороку відвідувала Україну і перебувала тут по 3-4 місяці поспіль.
Тато – Хав’єр Маврісіо. Жодного разу не був в Україні. Він не зміг вивчити українську мови, говорить тільки деякі слова. В Янка є ще старша сестра від маминого першого шлюбу, тож мама Наталія приїздила на рідну землю по черзі то з дочкою, то з сином. Останні раз, а це було п’ять років тому, вони в Україні перебували утрьох. Янко ж був уже 12 разів. Його велика мрія – мати можливість постійно рухатись між країнами, зокрема між Україною і Колумбією, без обмежень і всіляких перешкод.
Син розповідає, що мама дуже сумує за Україною. Коли був у Києві, відвідав багато церков, і дуже вражений їх красою. Ще до 14 року почав цікавитися УПА. В 16 році побував у Львові і відвідав ресторан «Криївка», де був вражений виконанням пісні про упівців. Тріо: баян, сопілка і співак. Слова із пісні: «Лєнта за лєнтою набої подавай, вкраїнський повстанче, в бою не відступай!». І є ще одна пісня за що боролись упівці – за чорні гори і Чорне море. Це пісня «Чорне море», яку також виконує Янко.
Репертуар гурту «Лонс Ланковерс», де грає і співає Янко, понад 10 українських пісень. А саме: «Розпрягайте, хлопці, коней», «Несе Галя воду», «Батько наш Бандера», «Одна калина», «Українські комарі», «Червона калина», «Я козачка твоя», «Калина, калина», «Ой на горі цигани стояли». А пісню «Одна калина» виконали тріо: тато – на скрипці, мама на барабані, Янко на баяні, а співали удвох із мамою.
Янко старається допомагати Україні. Його мета – розмовляти і співати українською, готувати українські страви. Він вже навчився варити український борщ, вареники з картоплею та ягодами (шкода, що вони там, в Колумбії, не ростуть), а ще – смажити котлети.
Я дуже вражена виступом гурту в Празі до 30-річчя Незалежності України. Це відбувалося просто неба, було багато присутніх, зокрема українців з прапорами у вишиванках, з дітками, в руках яких майоріли кульки кольорів українського прапора. Присутні і підспівували, і підтанцьовували.
Янко розповів про віолончелістку, що грала в групі. Родом вона з Венесуели з італійським корінням. Він поінформував присутніх про те, як її родичі і друзі багато допомагають Україні. От, наприклад, двоюрідний брат із друзями були волонтерами іноземного легіону й загинули в Україні.
На подяку італійському народу виконали пісню «Червона калина». Далі заспівали круту сучасну пісню, що перемогла на Євробаченні, – «Стефанія». Янко грав на сопілці, а ведуча Ніна з України виконала реп. Далі заспівали пісню «Україна переможе».
В кінці ж концерту всім партизанам-патріотам, що боролися ще за часів УПА і зараз продовжують боротися за Україну і її волю та народ, виконали патріотичну пісню: «Йшли селом партизани».
Янко ж був вражений, коли діти одноголосно попросили виконати Гімн України. А три роки тому Янко наш Гімн записав іспанською мовою, отож виконували його то іспанською, то українською.
Я дуже захопилась побаченим. Було неймовірно цікаво, передачу переглядала декілька разів. Це й спонукало мене написати цю статтю і познайомити тих, хто не має інтернету, з таким талановитим патріотичним Янком, хоча він лише наполовину українець. Нехай стане соромно деяким депутатам. Якби наші можновладці, олігархи були такими патріотами, як Янко – нашу неньку-Україну зраз не шматували б, не топтали її ворожим чоботом.
Хто має змогу, дивіться на ютуб-каналі концерт до Дня незалежності в Празі.
Людмила Семенович.
Залишити коментар