З 1 січня 2013 року вступає в дію стаття 265 Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Відповідно до зазначеної норми чинного законодавства, платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, що встановлюється сільською, селищною або міською радою.
Для квартири з житловою площею до 240 кв. м та житлового будинку з житловою площею до 500 кв. м ставка податку не може перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. При умові перевищення зазначених квадратних метрів житлової площі ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Пільга зі сплати податку надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа-платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Пільговими є наступні житлові площі:
для квартири – 120 кв. метрів;
для житлового будинку – 250 кв. метрів, тобто податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує ці показники.
Обчислення суми податку для фізичних осіб здійснює державна податкова служба за місцем знаходження об'єкта житлової нерухомості, на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Податкове повідомлення –рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцем знаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцем знаходження об’єкта оподаткування декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України.
Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно сплачується:
фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення- рішення;
юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Разом з тим не підлягає оподаткуванню наступне нерухоме майно:
– об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
– об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом;
– будівлі дитячих будинків сімейного типу;
– садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
– об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;
– гуртожитки.
Адміністрація
Ковельської ОДПІ.
Залишити коментар