Нещодавно у пологовому будинку Ковельського МТМО відбувся «День відкритих дверей». І хоч така зустріч проходила лише вдруге, цей захід додав впевненості та розвіяв тривоги майбутніх матусь перед такою бажаною, але невідомою зустріччю з малюком.
Батьківство – це завжди відповідальність, а в час війни – тим паче. То ж ті, хто зважився на цей важливий крок, викликають лише повагу. Саме за наші життя, за збереження і продовження української нації й борються захисники України. Серед тих, хто цілодобово на варті життя, – лікарі. А під час ведення вагітності та на пологах їх відповідальність подвоюється.
Виклики сьогодення успішно приймає висококваліфікований та досвідчений персонал Ковельського пологового будинку на чолі з медичним директором Василем Сеником. Саме вони в цей день і зустрічали майбутніх матусь із чоловіками, відповідали на їх запитання та провели екскурсію медзакладом.
Приємно, що на зустрічі був присутній і священник. Протоієрей Михайло Левочко благословив жінок на легкі, безболісні пологи та в подарунок залишив 5 сертифікатів на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці, які розіграли пізніше разом з іншими подарунками від благодійників.
Далі присутні завітали у «Школу відповідального батьківства», лекції та заняття якої для майбутніх батьків є дуже пізнавальними. Це безкоштовні різнотемні зустрічі з питань вагітності, пологів і післяпологового часу, грудного вигодовування, контрацепції.
Ірина Березнюк, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку, розповіла, що, окрім медичних тем, на заняттях розглядають і перинатальну психологію. Ці лекції не менш важливі, адже саме в період утробного розвитку і до 3-ох років ми закладаємо «фундамент» життя своїй дитині в майбутньому. Ближче до пологів вагітним рекомендують заняття з неонатологом по догляду за новонародженою дитиною і роз’ясненнями щодо вакцинації. Отримавши тут ряд цінних порад, майбутні батьки вже знатимуть, як діяти в певних ситуаціях.
l
Ступивши на поріг приймального відділення, всі відчули, як хвилювання посилилось, адже звідси розпочинається шлях нового життя. Та медичний директор пологового будинку Василь Сеник, який особисто ознайомлював присутніх з устроєм закладу, дав майбутнім батькам зрозуміти, що тут їм допоможуть та підтримають, бо дбають не лише про здоров’я, а й про комфорт. Переконатися в цьому жінки змогли, побувавши у пологових залах і післяпологових палатах та побачивши, в яких умовах з’явиться на світ їх майбутня дитина.
Приємно, що в медзакладі оновились приміщення, модернізовано пологові зали, які відповідають світовим стандартам. Зараз функціонує 5 пологових залів, оснащених спеціальною сучасною апаратурою та всім необхідним для надання якісної медичної допомоги породіллям і новонародженим.
Одну із зал продемонструвала присутнім акушерка Тетяна Пєстова. Для комфорту майбутніх матусь тут є душ чи велика ванна, які допоможуть розслабитись та полегшити біль, зручні акушерські ліжка-трансформери, на яких можна і приймати пологи, і навіть, за потреби, оперувати.
Лікарі прислухаються до жінок та дозволяють ввімкнути музику, яка їх підбадьорить. Також у пологовій кімнаті є шведська стінка, фітбол та інші девайси, які полегшать процес переймів та родової діяльності.
Варто зазначити, що великою підтримкою в цей момент є присутність коханої людини. Тож лікарі рекомендують партнерські пологи. Науково доведено, що це зменшує у вагітної почуття страху, знімає емоційний стрес, зміцнює подружній зв’язок пари. А, як відомо, психологічний комфорт та позитивний настрій жінки під час пологів – запорука успіху.
Акушери закладу кажуть, що присутність чоловіка часто полегшує спілкування з породіллею, яка знаходиться в стресі, а у критичний момент допомагає прийняти зважене рішення. Тож лікарі закликають майбутніх татусів бути уважними та терплячими до дружин, стати активними учасниками як пологового процесу, так і після нього.
Для цього у пологовому створені всі умови. Олександр Лещук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, показав післяпологові кімнати з індивідуальним санвузлом і душем, що дуже зручно й комфортно. Варто зазначити, що у закладі є й кімнати цілодобового спільного перебування з чоловіком чи кимось із близьких. Помітно було, що присутнім це сподобалося. Адже жінці так потрібна підтримка й допомога, особливо після складних пологів або кесаревого розтину, коли рухові та фізичні можливості обмежені.
Також Олександр Вікторович закликав жінок та подружні пари насолодитися цим моментом та відпочити, адже попереду – багато нового і невідомого, не соромитись питати поради і щодо догляду, і щодо грудного вигодовування. Уважний персонал закладу завжди підтримує та з розумінням ставиться до новоспечених батьків.
Далі нам дозволили побачити операційний блок та спеціальний бокс інтенсивної терапії новонароджених, зокрема, й передчасно народжених дітей, які потребують спеціального догляду. Тут цілодобово працює досвідчена команда кваліфікованих спеціалістів акушер-гінекологів, анестезіологів та педіатрів-неонатологів.
Згодом ми потрапили у кімнату для виписки. І кожен з радістю вже уявив свій важливий день. Як влучно зазначив Василь Сеник: «Двері прийому і виписки – поруч, але яка в них різна суть, скільки потрібно пройти, щоб опинитися на цьому місці щасливим зі здоровим немовлятком на руках, чого всім вам бажаю!».
В очікуванні такої миті – подружжя Петра та Лариси Мосійчуків. Вони приємно вражені почутим й побаченим. «Лише позитивні емоції, дружня атмосфера, приємні лікарі, які доступно все розповіли. Нам скоро народжувати – вже 9 місяць! Тож купа питань типу: «А куди? А як?» постійно вирували в голові. Тепер спокійно і впевнено чекаємо появи нашого малюка», – сказав щасливий пан Петро, ще не знаючи, що виграють з дружиною головний приз розіграшу – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування.
l
Зібравшись у конференц-залі, присутні отримали важливу інформацію про популярний метод знеболення пологів – епідуральну аналгезію, про що розповів лікар-анестезіолог Ігор-Андрій Скробко. Таке знеболення є безпечним та виконується за бажанням породіллі, але обов’язково з урахуванням можливих протипоказань. Цікаво, що перша епідуральна аналгезія у Волинській області була зроблена саме в Ковелі.
Юлія Батова, медичний консультант банку пуповинної крові та стовбурових клітин «Гемафонд», розповіла, з якою метою роблять забір пуповинної крові та яку користь вона матиме в майбутньому.
Ну, і на закінчення зустрічі на присутніх чекав приємний бонус – розіграш подарункових сертифікатів! Серед них – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування; сертифікати на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці; фото майбутнього малюка у 3D-форматі, зроблене за допомогою УЗД-апарату нового покоління; потрібні речі для малечі та багато іншого.
Без подарунка не залишився ніхто: усі присутні отримали набори найнеобхідніших речей для новонароджених та породіль від благодійного фонду «Сучасна Україна» та торгової марки «Huggies».
Приємно, що в такий час подарувати гарний настрій вагітним жінкам забажали багато спонсорів та благодійників. Це – фармацевтична компанія «Юрія-фарм», ресторація «Берегиня», магазин «Все для малюка», депутат міської ради Вадим Клімук, депутат районної ради Андрій Дерев’яненко.
«Дякуємо усім, хто завітав до нас на «День відкритих дверей»! І чекаємо Вас знову, аби у найвідповідальніший момент бути поряд та допомогти з’явитися на світ Вашому малюку! Пологовий будинок Ковельського МТМО – це світ турботи, тепла та затишку, це дім, де народжується Щастя!
Взяти на себе відповідальність батьківства у такий складний для держави час – це переконливе свідчення нашої віри у Перемогу!», – зазначив на сайті лікарні генеральний директор Ковельського МТМО Валентин ВІТЕР.
l
Задоволений зустріччю і медичний директор Ковельського пологового будинку Василь СЕНИК. Його знання, 30-річний досвід, бачення перспектив розвитку та прагнення постійно вчитись новому викликають повагу, тому й очолити заклад довірили йому.
Василь Васильович родом з Дрогобича (Львівська обл.). Його шлях до лікувальної справи був непростим, адже вчився всього досягати сам. Тато – будівельник, мама – бібліотекар, він же бачив себе лікарем. Тож пішов навчатись у медучилище в Бориславі. А після служби в армії вступив у Чернівецький медичний інститут. Вже тоді він «горів» лікувальною справою, навчався на підвищену стипендію. Та після смерті тата (на другому курсі) вимушений шукати додатковий заробіток, тож влаштувався на нічні чергування.
В медінституті познайомився з майбутньою дружиною ковельчанкою Наталією Андріївною (нині дерматовенеролог Ковельського МТМО, депутат Ковельської міської ради), тож за спільною згодою вирішили проживати у Ковелі. У подружжя двоє дітей – син Ігор та донька Ольга, яка, до речі, продовжує справу батьків і теж навчається у Буковинському державному медичному університеті (м. Чернівці, 4 курс). Батьки з повагою і розумінням поставилися до рішення сина не йти «в медицину», а освоїти обрану спеціальність на факультеті кібернетики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Нині в Ігоря – вже своя сім’я, а нещодавно у них з дружиною народився первісток.
Наше місто Василю Васильовичу стало рідним. «Якщо на місці є робота та люди, яких ти любиш, то немає значення де ти живеш. Я щаслива людина. Всього, чого я хотів, я досяг, а чого не досяг, – значить не сильно хотів», – каже, посміхаючись.
У розмові пан Василь також пригадав яскраві моменти з життя, які пандемія та війна поставили “на паузу” – це подорожі. Він завжди прагнув пізнавати нове, тож часто з колегами їздив переймати досвід у провідних клініках світу. Зокрема, в Німеччині («Шаріте» – найбільша клініка в Європі), Франції (в Ліоні, де була проведена перша в світі лапароскопічна операція), Австрії, Нідерландах, Угорщині.
Ну, а зараз і сам є наставником. Його учні – це провідні спеціалісти, що є свідченням професіоналізму Василя Сеника, адже вчитися хочеться лише в найкращих. Його сім’я – це сім’я медиків, тож він з власного досвіду знає, як важливо практикувати. Тому завжди з повагою ставиться до інтернів, активно залучаючи їх до лікувального процесу.
Окрім фахових знань, варто відзначити талант Василя Васильовича як керівника. Він цінує кожного працівника і кожного пацієнта:
– Я завжди кажу, що наша праця – це велика відповідальність перед жінками, адже вони – дарують найцінніше – життя. Тож завжди закликаю команду бути турботливими і уважними, бо до нас приходять із найсокровеннішим. І це, на жаль, не завжди лише вагітність.
Нещодавно у пологовому будинку Ковельського МТМО відбувся «День відкритих дверей». І хоч така зустріч проходила лише вдруге, цей захід додав впевненості та розвіяв тривоги майбутніх матусь перед такою бажаною, але невідомою зустріччю з малюком.
Батьківство – це завжди відповідальність, а в час війни – тим паче. То ж ті, хто зважився на цей важливий крок, викликають лише повагу. Саме за наші життя, за збереження і продовження української нації й борються захисники України. Серед тих, хто цілодобово на варті життя, – лікарі. А під час ведення вагітності та на пологах їх відповідальність подвоюється.
Виклики сьогодення успішно приймає висококваліфікований та досвідчений персонал Ковельського пологового будинку на чолі з медичним директором Василем Сеником. Саме вони в цей день і зустрічали майбутніх матусь із чоловіками, відповідали на їх запитання та провели екскурсію медзакладом.
Приємно, що на зустрічі був присутній і священник. Протоієрей Михайло Левочко благословив жінок на легкі, безболісні пологи та в подарунок залишив 5 сертифікатів на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці, які розіграли пізніше разом з іншими подарунками від благодійників.
Далі присутні завітали у «Школу відповідального батьківства», лекції та заняття якої для майбутніх батьків є дуже пізнавальними. Це безкоштовні різнотемні зустрічі з питань вагітності, пологів і післяпологового часу, грудного вигодовування, контрацепції.
Ірина Березнюк, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку, розповіла, що, окрім медичних тем, на заняттях розглядають і перинатальну психологію. Ці лекції не менш важливі, адже саме в період утробного розвитку і до 3-ох років ми закладаємо «фундамент» життя своїй дитині в майбутньому. Ближче до пологів вагітним рекомендують заняття з неонатологом по догляду за новонародженою дитиною і роз’ясненнями щодо вакцинації. Отримавши тут ряд цінних порад, майбутні батьки вже знатимуть, як діяти в певних ситуаціях.
ххх
Ступивши на поріг приймального відділення, всі відчули, як хвилювання посилилось, адже звідси розпочинається шлях нового життя. Та медичний директор пологового будинку Василь Сеник, який особисто ознайомлював присутніх з устроєм закладу, дав майбутнім батькам зрозуміти, що тут їм допоможуть та підтримають, бо дбають не лише про здоров’я, а й про комфорт. Переконатися в цьому жінки змогли, побувавши у пологових залах і післяпологових палатах та побачивши, в яких умовах з’явиться на світ їх майбутня дитина.
Приємно, що в медзакладі оновились приміщення, модернізовано пологові зали, які відповідають світовим стандартам. Зараз функціонує 5 пологових залів, оснащених спеціальною сучасною апаратурою та всім необхідним для надання якісної медичної допомоги породіллям і новонародженим.
Одну із зал продемонструвала присутнім акушерка Тетяна Пєстова. Для комфорту майбутніх матусь тут є душ чи велика ванна, які допоможуть розслабитись та полегшити біль, зручні акушерські ліжка-трансформери, на яких можна і приймати пологи, і навіть, за потреби, оперувати.
Лікарі прислухаються до жінок та дозволяють ввімкнути музику, яка їх підбадьорить. Також у пологовій кімнаті є шведська стінка, фітбол та інші девайси, які полегшать процес переймів та родової діяльності.
Варто зазначити, що великою підтримкою в цей момент є присутність коханої людини. Тож лікарі рекомендують партнерські пологи. Науково доведено, що це зменшує у вагітної почуття страху, знімає емоційний стрес, зміцнює подружній зв’язок пари. А, як відомо, психологічний комфорт та позитивний настрій жінки під час пологів – запорука успіху.
Акушери закладу кажуть, що присутність чоловіка часто полегшує спілкування з породіллею, яка знаходиться в стресі, а у критичний момент допомагає прийняти зважене рішення. Тож лікарі закликають майбутніх татусів бути уважними та терплячими до дружин, стати активними учасниками як пологового процесу, так і після нього.
Для цього у пологовому створені всі умови. Олександр Лещук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, показав післяпологові кімнати з індивідуальним санвузлом і душем, що дуже зручно й комфортно. Варто зазначити, що у закладі є й кімнати цілодобового спільного перебування з чоловіком чи кимось із близьких. Помітно було, що присутнім це сподобалося. Адже жінці так потрібна підтримка й допомога, особливо після складних пологів або кесаревого розтину, коли рухові та фізичні можливості обмежені.
Також Олександр Вікторович закликав жінок та подружні пари насолодитися цим моментом та відпочити, адже попереду – багато нового і невідомого, не соромитись питати поради і щодо догляду, і щодо грудного вигодовування. Уважний персонал закладу завжди підтримує та з розумінням ставиться до новоспечених батьків.
Далі нам дозволили побачити операційний блок та спеціальний бокс інтенсивної терапії новонароджених, зокрема, й передчасно народжених дітей, які потребують спеціального догляду. Тут цілодобово працює досвідчена команда кваліфікованих спеціалістів акушер-гінекологів, анестезіологів та педіатрів-неонатологів.
Згодом ми потрапили у кімнату для виписки. І кожен з радістю вже уявив свій важливий день. Як влучно зазначив Василь Сеник: «Двері прийому і виписки – поруч, але яка в них різна суть, скільки потрібно пройти, щоб опинитися на цьому місці щасливим зі здоровим немовлятком на руках, чого всім вам бажаю!».
В очікуванні такої миті – подружжя Петра та Лариси Мосійчуків. Вони приємно вражені почутим й побаченим. «Лише позитивні емоції, дружня атмосфера, приємні лікарі, які доступно все розповіли. Нам скоро народжувати – вже 9 місяць! Тож купа питань типу: «А куди? А як?» постійно вирували в голові. Тепер спокійно і впевнено чекаємо появи нашого малюка», – сказав щасливий пан Петро, ще не знаючи, що виграють з дружиною головний приз розіграшу – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування.
ххх
Зібравшись у конференц-залі, присутні отримали важливу інформацію про популярний метод знеболення пологів – епідуральну аналгезію, про що розповів лікар-анестезіолог Ігор-Андрій Скробко. Таке знеболення є безпечним та виконується за бажанням породіллі, але обов’язково з урахуванням можливих протипоказань. Цікаво, що перша епідуральна аналгезія у Волинській області була зроблена саме в Ковелі.
Юлія Батова, медичний консультант банку пуповинної крові та стовбурових клітин «Гемафонд», розповіла, з якою метою роблять забір пуповинної крові та яку користь вона матиме в майбутньому.
Ну, і на закінчення зустрічі на присутніх чекав приємний бонус – розіграш подарункових сертифікатів! Серед них – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування; сертифікати на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці; фото майбутнього малюка у 3D-форматі, зроблене за допомогою УЗД-апарату нового покоління; потрібні речі для малечі та багато іншого.
Без подарунка не залишився ніхто: усі присутні отримали набори найнеобхідніших речей для новонароджених та породіль від благодійного фонду «Сучасна Україна» та торгової марки «Huggies».
Приємно, що в такий час подарувати гарний настрій вагітним жінкам забажали багато спонсорів та благодійників. Це – фармацевтична компанія «Юрія-фарм», ресторація «Берегиня», магазин «Все для малюка», депутат міської ради Вадим Клімук, депутат районної ради Андрій Дерев’яненко.
«Дякуємо усім, хто завітав до нас на «День відкритих дверей»! І чекаємо Вас знову, аби у найвідповідальніший момент бути поряд та допомогти з’явитися на світ Вашому малюку! Пологовий будинок Ковельського МТМО – це світ турботи, тепла та затишку, це дім, де народжується Щастя!
Взяти на себе відповідальність батьківства у такий складний для держави час – це переконливе свідчення нашої віри у Перемогу!», – зазначив на сайті лікарні генеральний директор Ковельського МТМО Валентин ВІТЕР.
ххх
Задоволений зустріччю і медичний директор Ковельського пологового будинку Василь СЕНИК. Його знання, 30-річний досвід, бачення перспектив розвитку та прагнення постійно вчитись новому викликають повагу, тому й очолити заклад довірили йому.
Василь Васильович родом з Дрогобича (Львівська обл.). Його шлях до лікувальної справи був непростим, адже вчився всього досягати сам. Тато – будівельник, мама – бібліотекар, він же бачив себе лікарем. Тож пішов навчатись у медучилище в Бориславі. А після служби в армії вступив у Чернівецький медичний інститут. Вже тоді він «горів» лікувальною справою, навчався на підвищену стипендію. Та після смерті тата (на другому курсі) вимушений шукати додатковий заробіток, тож влаштувався на нічні чергування.
В медінституті познайомився з майбутньою дружиною ковельчанкою Наталією Андріївною (нині дерматовенеролог Ковельського МТМО, депутат Ковельської міської ради), тож за спільною згодою вирішили проживати у Ковелі. У подружжя двоє дітей – син Ігор та донька Ольга, яка, до речі, продовжує справу батьків і теж навчається у Буковинському державному медичному університеті (м. Чернівці, 4 курс). Батьки з повагою і розумінням поставилися до рішення сина не йти «в медицину», а освоїти обрану спеціальність на факультеті кібернетики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Нині в Ігоря – вже своя сім’я, а нещодавно у них з дружиною народився первісток.
Наше місто Василю Васильовичу стало рідним. «Якщо на місці є робота та люди, яких ти любиш, то немає значення де ти живеш. Я щаслива людина. Всього, чого я хотів, я досяг, а чого не досяг, – значить не сильно хотів», – каже, посміхаючись.
У розмові пан Василь також пригадав яскраві моменти з життя, які пандемія та війна поставили “на паузу” – це подорожі. Він завжди прагнув пізнавати нове, тож часто з колегами їздив переймати досвід у провідних клініках світу. Зокрема, в Німеччині («Шаріте» – найбільша клініка в Європі), Франції (в Ліоні, де була проведена перша в світі лапароскопічна операція), Австрії, Нідерландах, Угорщині.
Ну, а зараз і сам є наставником. Його учні – це провідні спеціалісти, що є свідченням професіоналізму Василя Сеника, адже вчитися хочеться лише в найкращих. Його сім’я – це сім’я медиків, тож він з власного досвіду знає, як важливо практикувати. Тому завжди з повагою ставиться до інтернів, активно залучаючи їх до лікувального процесу.
Окрім фахових знань, варто відзначити талант Василя Васильовича як керівника. Він цінує кожного працівника і кожного пацієнта:
– Я завжди кажу, що наша праця – це велика відповідальність перед жінками, адже вони – дарують найцінніше – життя. Тож завжди закликаю команду бути турботливими і уважними, бо до нас приходять із найсокровеннішим. І це, на жаль, не завжди лише вагітність.
Тому, переживаючи певні негаразди, мусимо підтримати, і, головне, надати кваліфіковану допомогу. Бувають в роботі й непорозуміння, які, я вважаю, виникають через брак спілкування. Тому ми завжди намагаємось вислухати людину і обговорити будь-яку проблему, зрозуміти запит і право кожного на його задоволення.
– В особливий момент життя жінки шукають місце, де почуватимуться «в надійних руках». Нещодавно і Ви стали дідусем, тому розумієте це, як ніхто інший. У чому переваги Ковельського пологового будинку?
– Кожен член колективу працює на совість, любить свою справу і «горить» нею, розуміє відповідальність. Тому нам довіряють найцінніше. Зокрема, у цих стінах народився і мій онук, первісток сина та невістки.
Якщо говорити мовою статистики, то в минулому році наше гінекологічне відділення було першим в області за кількістю складних операцій. Сильна сторона в тому, що кожна третя жінка, прооперована в нас, народжує сама. А ми всі знаємо про важливість природних пологів як для жінки, так і для дитини в майбутньому.
Хочу зазначити, що у нас найнижчий процент кесаревих розтинів в області – 18, тоді як у Луцьку – близько 35. Це свідчить про рівень кваліфікації спеціалістів та досвідченість лікарів пологового відділення.
Професіоналами своєї справи, які плідною працею завоювали авторитет, є Тетяна Пташник, Олександр Лещук, Олена Михальчук, Ігор
Алєксєйчук, Сергій Кузьмик, Сергій Наумчик. Та і весь колектив – це люди, на яких можна покластись в будь-яку пору доби, адже кожен з нас розуміє своє покликання та відповідальність професії.
– Яка ситуація зі статистикою народжуваності?
– Прикро, але вона значно знизилась. Зокрема, в Україні – на 38%, і ми не виняток. Причина цьому – війна. Тому я схиляю голову перед людьми, які стали чи стануть батьками в цей непростий час.
– А як Вам вдалось адаптуватися до нових реалій? Яка ситуація з кадрами?
– Реалії, в яких ми живемо, вимагають швидкого реагування. Тому в нас є все необхідне, що потрібно на часі. Для безпеки пацієнтів облаштовано укриття з обладнаною операційною, автономне електропостачання. Слідкуємо та поновлюємо запаси води, медикаментів.
Щодо кадрів, то за час війни лише двоє лікарів виїхали за кордон. Мені приємно, що команда працює, розуміючи своє покликання. Я завжди кажу: ми тут заради жінок, вони дарують життя, вони дають нам змогу працювати, тож єдине, що можемо зробити, – подбати про них.
Незабаром у декрет підуть дві наші операційні медсестри. Звісно, ми раді за них, але це – ще один виклик, адже операційна медсестра – то «права рука» лікаря, це як пілот літака. Підготувати таку людину непросто, особливо в час, коли застосовується високотехнологічна апаратура. Тут потрібні знання, досвід та витривалість.
– А яка ситуація з внутрішньо переміщеними особами? Чи є такі серед Ваших пацієнтів?
– Звісно. За цей час ми надавали допомогу переселенцям з різних куточків України, які і народжували, і перебували у нас на консультації спеціалістів. Одними з перших були жителі Київщини.
Ось як цю подію згадує киянка Діана Наконечна в одному з інтерв’ю: «Уявіть моє щастя, коли ми опинилися у прекрасному пологовому будинку, з професійними лікарями, і нам навіть дозволили пологи вдвох із чоловіком! Тож наша Олівія – волинянка. 2 березня ми стали батьками й першими біженцями, що народили в Ковелі.
За один день волонтери зібрали найнеобхідніші речі для новонародженої, а завлікарні Василь Васильович із дружиною Наталею Андріївною після виписки забрали нас у свій дім. Незнайомі люди прийняли нас, як рідних дітей. Згадую й знову плачу...»
Зараз мама з донечкою проживають у Німеччині та, як і мільйони інших, найбільше мріють про щасливе життя у мирній Україні, поряд з найріднішими.
Вірю, що так і станеться в найближчому майбутньому, бо УКРАЇНА неодмінно ПЕРЕМОЖЕ!
Аліна РОМАНЮК.
Фото з архіву Ковельського МТМО та Аліни РОМАНЮК.
Залишити коментар