В залі засідань Будинку рад відбулися громадські слухання з обговорення проекту Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Ковеля.
Із вступним словом звернувся секретар міської ради Михайло Гетьман. У заході взяв також участь заступник міського голови Геннадій Сорока.
Начальник відділу містобудування та архітектури міськвиконкому Людмила Мурай ознайомила тих, що зібралися, з головними розділами оновленого проекту Правил, зазначила, що в підготовленому на розгляд документі враховано вимоги діючого законодавства, пропозиції та зауваження окремих відділів міськвиконкому, представників територіальної громади Ковеля. Він також погоджений в обласному відділенні Антимонопольного комітету України.
У прийнятій резолюції учасники слухань одноголосно на підставі виступів і слухань ухвалили поданий проект Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Ковеля та запропонували внести проект рішення із згаданого питання на розгляд сесії міської ради, яка відбудеться в грудні.
Наш кор.
У Ковельському промислово-економічному коледжі Луцького НТУ відбувся тиждень методичної комісії математично-природничих дисциплін.
Кожен викладач готував змістовний захід, щоб донести студентам цікавість вивчення природничо-математичних дисциплін. Так, викладачі основ екології Чайка Людмила Петрівна та Зейко Світлана Володимирівна разом із студентами 267 "Д" групи спеціальності "Бухгалтерський облік" та 355 "Д" групи спеціальності "Виробництво сільськогосподарських машин" пройнялися проблемою навколишнього середовища, зокрема, подальшою долею води з каналізаційних систем.
З метою реалізації задуму було організовано виїзне заняття- екскурсію на очисні споруди міста Ковеля. Саме сюди стікаються каналізаційні стоки із кожної ковельської квартири, із усіх установ і підприємств міста.
Нас зустрічала технолог очисних споруд Лариса Степанівна Джала, яка знає станцію, як кажуть, "вздовж і впоперек". Вона провела нам цікаву і повчальну екскурсію.
Після прийому води з неї потрібно забрати найбільше сміття – ганчірки, кульки, пластиковий посуд… Чого тільки не примудряються змити у каналізацію жителі! Це нелегке завдання – для грабельного відділення. Вода проходить крізь металеві грати, за які чіпляється сміття. Очищена від пакетів, палиць, викинутого одягу, вода надходить у пісковловлювачі.
На виході – вода, у якій залишилися тільки розчинені речовини. Далі вона потрапляє у резервуари під назвою "аеротенки". Тут починається біологічне очищення за допомогою мікроорганізмів. В аеротенки додано активний намул, який чистить воду, щоб прискорити процес, подають у резервуари повітря.
Далі воду направляють у вторинний радіальний відстійник, де вже очищається від активного намулу. Після кінцевої очистки вода потрапляє до приміських та міських водоймищ міста.
Очисні споруди міста функціонують вже 45 років. Студенти порушили актуальне питання реконструкції, удосконалення та переоснащення очисних споруд.
Повернувшись з екскурсії, студенти ділилися враженнями від побаченого і виявили бажання продовжувати традицію подібних занять-екскурсій для студентів коледжу.
Щиро дякуємо начальнику управління водопровідно-каналізаційного господарства (до речі, колишньому нашому колезі) Юрію Григоровичу Савчуку, який надав можливість та посприяв у проведенні даного заходу.
Людмила Лиховид,
голова циклової
методичної комісії,
викладач-методист ПЕК ЛНТУ.
Залишити коментар