Влітку у абонентів приватних домоволодінь часто виникають запитання стосовно оплати води, що витрачається на полив присадибних ділянок. Нижче наводимо найпоширеніші запитання та відповіді на них.
Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?
Закон України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002, № 2918-III, Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11. 2017, № 2189-VIII, Порядок розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08. 2004, №1107.
Крім того, відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06. 2008 р., №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання. Питання щодо нарахування за полив при відсутності лічильника води врегульоване «Методикою визначення нормативів питного водопостачання населення», затвердженою Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства від 27. 09. 2005, №148.
Використання питної води для поливу дворових і прибудинкових територій та зелених насаджень, а також інших витрат води для утримання будинків, зокрема, прибирання місць загального користування, без засобів обліку не допускається. У виключних випадках (сезонне споживання, недоцільність встановлення) за погодженням з виконавцем послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення обсяги води за розрахунковий період визначаються за нормативами питного водопостачання, затвердженими органом місцевого самоврядування в установленому порядку, за кількістю календарних днів, протягом яких проводилося водопостачання цих споживачів.
Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо немає приладу обліку?
У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу проводяться з розрахунку 15 куб.м води на 100 кв.м. відповідно до рішення виконачаго комітету Ковельської міської ради від 09. 08. 2012, № 318 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
Вартість плати за полив 1 сотки присадибних ділянок громадян згідно розрахунку становить:
15 куб.мґ19,86 грн=297,90 грн.
Поливний сезон триває з 1 травня по 31 серпня. Отже, саме в ці місяці до основної кількості спожитої води додаються нарахування за полив.
Вартість 1 куб.м води встановлено рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 08.12. 2022, №362 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення».
Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?
Ні. Чинним законодавством не передбачено норм на водопостачання, пов‘язаних із сезонними чи кліматичними природними змінами. Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть якщо ви не користувалися водою через дощ чи з будь-яких інших причин.
У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?
На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, КП “Ковельводоканал” рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку води. Це дозволить абонентам регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.
Якщо територія домоволодіння обладнана локальними джерелами водопостачання (свердловини, колодязі, технічний водопровід), визначити з якої системи здійснюється зрошування прибудинкової території неможливо. Тому для визначення фактичного об’єму водовикористання рекомендуємо встановити прилади обліку питної води.
ВАЖЛИВО! Згідно з пунктом 13 Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08. 2018, № 206, вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях. Вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж відповідних внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі, а в разі неможливості встановлення – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання.
Куди звертатися, щоб укласти договір та встановити прилад обліку?
Щоб скористатися цією послугою, необхідно звернутися особисто в службу обліку і збуту за адресою: м. Ковель, вул. Івасюка, 13 (з понеділка по п’ятницю, графік роботи: з 08:00 до 17:00 год, обідня перерва з 12:00 до 13:00 год). Там же в касі підприємства, можна і оплатити цю послугу.
За більш детальною інформацією можна звернутись за телефоном 5-36-96, 5-34-42, 067-7042289.
Адміністрація
КП «Ковельводоканал».
Залишити коментар