«Вухо, горло, ніс» – часто чуємо, коли мова йде про отоларингологію. Це надзвичайно важливі органи людського організму, і порушення їх діяльності приносить не лише дискомфорт, а й сильний, часом нестерпний, біль. На варті здоров’я пацієнтів в цій галузі медицини у нашому місті стоїть команда професіоналів Центру отоларингології центральної районної лікарні Ковельського МТМО.
Центром отоларингології надається в повному обсязі висококваліфікована планова та ургентна допомога пацієнтам із захворюваннями вуха, горла, носа. Відділення укомплектовано усім необхідним інструментарієм та апаратурою для надання сучасної та якісної ЛОР допомоги.
Широко впроваджено в практику ендоскопічні втручання при хронічних запальних та алергічних захворюваннях приносових пазух (поліпотомія), планові тонзилектомія та аденотомія, септопластика, лазерна вазотомія (при закладеності носа від постійного використання крапель), корекція ранніх травм ЛОР-органів (перелом кісток носа, перфорація барабанної перетинки).
Також в Центрі виконується широкий спектр пластичних операцій з приводу вроджених та набутих дефектів зовнішнього носа та вушної раковини – ринопластика та отопластика.
Пріоритетним напрямком діяльності Центру отоларингології є застосування малоінвазивного втручання, високотехнологічних методів терапії. Це дозволяє надавати пацієнтам весь необхідний спектр послуг для ефективного лікування з мінімальними хірургічними втручаннями.
х х х
Більше 10 років Центром завідує лікар-хірург, отоларинголог вищої категорії з 20-річним стажем Володимир Богачевський. Разом з висококваліфікованими спеціалістами, серед яких – Сергій Білоус, Андрій Григола, Людмила Костюк, та медичними сестрами центру вони роблять усе, аби їх пацієнти були і здоровими, і красивими. Їм не потрібна реклама. Кожен з них, завдяки досвіду та професіоналізму, завоював авторитет, довіру та прихильність людей, які знають точно – тут їм обов’язково допоможуть.
Так, за даними медзакладу, у 2024 році в Центрі отоларингології проліковано більше 1100 хворих (з них понад 650 – діти). Виконано більше 1300 оперативних втручань (майже 500 прооперованих – маленькі пацієнти). Володимир Володимирович зазначає, що успіхи Центру та швидке одужання пацієнтів – це заслуга злагодженої роботи лікарів і всього персоналу відділення.
х х х
Напередодні професійного свята ми поспілкувались з Володимиром БОГАЧЕВСЬКИМ, тож далі пропонуємо невеличке інтерв’ю з лікарем, для якого робота стала справою всього життя.
– Володимире Володимировичу, Вас вважають провідним спеціалістом Ковельського МТМО. Колеги шанують як висококваліфікованого фахівця, а люди дякують за професіоналізм, «золоті» руки, мудрість, щиру душу та вважають найкращим у своїй галузі. Розкажіть, як знайшли своє покликання?
– Ще з дитинства бачив себе медиком. Пам’ятаю, що вже в сьомому класі знав, що стану хірургом. Підсвідомо, мабуть рівнявся на батьків, які теж є медиками. Тато Володимир Вікторович – загальний хірург, Заслужений лікар України, головний хірург м. Чернігова більше 20 років, а мама Ірина Євгенівна лікар-лаборант.
Закінчив Національний медичний університет ім. О. Богомольця у Києві. Інтернатуру проходив у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та у Луцькій обласній лікарні. Ну, а в Ковель вже доля привела, хоч родом із Чернігова.
– Чи справдились Ваші очікування щодо обраної професії?
– Я завжди хотів бути лікарем, і ніколи про цей вибір не пошкодував. Пам’ятаю, що була можливість вступати в Харківську юридичну академію, але я радий, що обрав медицину.
Люблю свою роботу. Незважаючи ні на що, завжди намагаюся працювати совісно і відповідально, щоб не соромно було перед людьми.
– Успіх – це завжди розвиток, навчання. Як Вам вдається ефективно поєднувати практичну роботу із підвищенням професійної кваліфікації?
– Близько 10 років я працював у дитячій та дорослій поліклініках. Тож практичного досвіду маю чимало. Попри це, неодноразово свій фаховий рівень підвищував в провідних клініках Києва, Львова. Брав участь в міжнародних конференціях в Німеччині, Польщі. Проходив стажування-навчання в клініках Польщі.
До того ж, я є членом Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів. Пройшов велику школу пластичної хірургії, навчаючись у визнаних українських і зарубіжних фахівців. І зараз проходжу навчання, які в майбутньому стануть потрібні для операцій естетичної хірургії.
Вважаю, що операції – це, перш за все, вирішення проблем зі здоров’ям, тож лікування ЛОР-органів є пріоритетним у нашій професії.
Цікавим досвідом у роботі стало навчання інтернів. Приємно ділитись досвідом, особливо з тими, хто готовий вчитися.
– Розкажіть, а які ЛОР-захворювання загострюються влітку? З якими скаргами до Вас зараз звертаються найчастіше?
– Так, літом свої особливості, бо почалось морозиво і холодна водичка, кондиціонери, відпочинок у водоймах, багато інфекцій та природних алергенів. Тож, як наслідок, – гострі запальні хвороби горла та гортані, тонзилярні абсцеси, запальні захворювання вуха, гайморити, алергічні риніти.
І все ж порівняно з іншими сезонами літо для отоларингологів є певним періодом затишшя. Багато людей у відпустках, на відпочинку, багато працюють в полі. Але кількість планових операцій не зменшується. Так, за тиждень їх може бути близько 20.
– А які корективи внесла війна у роботу Центру отоларингології?
– Зрозуміло, що збільшилось число військових серед пацієнтів, які звертаються за спеціалізованою допомогою. Чимало проходять лікування після отриманих поранень, контузій, травм. Це дуже відповідальна справа, адже є специфіка і в спілкуванні, і в лікуванні. Проводиться велика психологічна робота, але набутий особистий досвід допомагає робити все якнайкраще для наших захисників.
х х х
Володимир Богачевський про війну говорить неохоче, адже провів там 26 місяців свого життя як військовий лікар, є учасником АТО. Попри свій досвід, скромно замовчує про нагороди, які зберігає просто в шухляді. Володимир Володимирович нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», відзнакою «За мужність та милосердя», Грамотою Міністерства охорони здоров’я України, має грамоти і подяки від військової бригади, обласної і районної рад.
– Хтось любить грамоти, ордени і медалі, а я люблю свою роботу, і найважливіше для мене, щоб пацієнт був здоровим, – каже на завершення Володимир Володимирович, для якого отоларингологія – не просто робота, а спосіб життя.
Розмову вела
Аліна РОМАНЮК.
Залишити коментар