Шановний Мирославе Івановичу!
До нас, депутатів Ковельської районної ради, звернулися жителі с. Дроздні Ковельського району про допомогу у вирішенні питання газифікації їхнього населеного пункту.
П'ять років тому в с. Дроздні створено кооператив "Вогник" для будівництва вуличного газопроводу. За кошти цього кооперативу виготовлено проектну документацію на будівництво підвідного газопроводу із поліетиленових труб з точкою підключення від Голобської ГРС. Навколишні села (Воля-Любитівська і Вівчицьк) уже газифіковані, відстань до яких становить відповідно 3 км і 4 км.
Занепокоєння станом газифікації мешканці вищезазначеного сільського поселення підтверджують тим, що запланований початок будівництва підвідного газопроводу весь час відтерміновується, хоча обласна влада запевняла, що він буде зроблений саме у 2012 році. Підтвердженням цього є наступне:
1. На виконання п.3 розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації Бориса Петровича Клімчука від 16.07.2012 р., №285 "Про організацію передачі об'єктів газопостачання в державну власність на баланс ПАТ "Волиньгаз" головним управлінням містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА підготовлено Перелік об'єктів газопостачання Волинської області, у спорудженні яких передбачено фінансову участь НАК "Нафтогаз України", серед яких значиться і підвідний газопровід до с. Дроздні, рік початку будівництва – 2012-ий.
2. Вищевказаний Перелік погоджено головами Волинської обласної державної адміністрації Борисом Клімчуком та Волинської обласної ради Володимиром Войтовичем.
Однак 2012-ий рік закінчується, а будівництво підвідного газопроводу не розпочато.
Зважаючи на вищевикладене, з метою сприяння населенню у газифікації населених пунктів Дрозднівської сільської ради просимо Вас посприяти у прискоренні будівництва підвідного газопроводу до с. Дроздні.
Додаток:
- Розпорядження голови ОДА від 16.07.2012 р., № 285 на 1-му аркуші;
- Перелік об'єктів газопостачання Волинської області, у спорудженні яких передбачено фінансову участь Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 1- му аркуші.
Ухвалено рішенням районної ради від 26.12.2012 р., № 22/17.
Ми, депутати Ковельської районної ради, стурбовані фактом припинення фінансування робіт на будівництві загальноосвітньої школи с. Білина Ковельського району Волинської області.
У 2011 році, з ініціативи керівництва обласної державної адміністрації та підтримки депутатів Верховної Ради України, що представляють в парламенті Волинь, було розпочато будівництво нової школи в селі Білині. Тендер на цей об'єкт виграло спільне підприємство "Шинака–Україна". З Державного бюджету на закупівлю будматеріалів та проведення будівельних робіт було виділено 2,5 млн. грн. СП "Шинака - Україна" освоїло ці кошти.
Однак на сьогоднішній день борг перед цим підприємством становить 650 тис. грн. З огляду на це підрядна організація припинила будівельні роботи на цьому об'єкті. Будматеріали, які розміщені на будівельному майданчику, знаходяться під відкритим небом, не охороняються, піддаються впливу атмосферних опадів та можуть бути просто розкраденими.
Нова школа вкрай необхідна цьому населеному пункту. Старий навчальний заклад був закритий з причин аварійного стану приміщення, в якому він знаходився. Тимчасово школа була переведена в дитячий садочок, що знаходиться в цьому ж селі. Цей тимчасовий стан триває понад 15 років, і проблема лишається не вирішеною. На сьогоднішній день на території с. Білина проживає 171 дитина дошкільного віку. Вони не мають можливості відвідувати дошкільний навчальний заклад.
Навчання школярів проводиться в дві зміни у непристосованих для цього кімнатах. В окремих з них відстань від передньої парти до дошки становить менше одного метра, неможливо забезпечити нормальний повітряно-тепловий режим та інші санітарно-гігієнічні вимоги. Це, в свою чергу, впливає на умови та якість навчального процесу.
У Переліку об'єктів, видатки на які у 2013 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку Волинського обласного бюджету, будівництво Білинської ЗОШ не передбачено, що й викликає вагомі стурбування у нас як депутатів місцевого представницького органу.
Зважаючи на вищевикладене, ми просимо членів Кабінету Міністрів України виділити кошти на завершення будівництва загальноосвітньої школи с. Білина в першому півріччі 2013 року.
Ухвалено рішенням районної ради від 26.12.2012 р., № 22/18.
Територією Ковельського району пролягає 520,1 км автомобільних доріг загального користування, які є власністю Служби автомобільних доріг у Волинській області.
Основними підприємствами, які обслуговують дорожню інфраструктуру Ковельського району, є дві філії державного підприємства "Волинський облавтодор":
- філія "Ковельський автодор";
- філія "Ковельська дорожньо-експлуатаційна дільниця".
Філія "Ковельський автодор" обслуговує 418 км доріг загального користування, з них 376,9 км – доріг місцевого значення.
Філія "Ковельська дорожньо-експлуатаційна дільниця" має на обслуговуючому балансі дороги державного значення, протяжність яких в межах Ковельського району становить 81 км. Це автодороги міжнародного значення М-07 "Київ-Ковель-Ягодин" та М-19 "Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече".
Комунальні дороги в населених пунктах району протяжністю 394,6 км знаходяться в сфері обслуговування селищних та сільських рад. Відповідно, дорожними організаціями проводиться комплекс робіт по обслуговуванню доріг в зимових умовах. Проте є значна кількість проблем. Це застаріла снігоочисна та піскорозкидальна техніка, недостатня забезпеченість паливно-мастильними матеріалами, сіллю для приготування піщано-соляної суміші та запчастинами для ремонту техніки. Причиною є недостатнє фінансування.
Найгірша ситуація склалась у філії "Ковельський автодор".
На сьогодні техніка філії "Ковельський автодор", яка задіяна на посипці та очистці доріг, застаріла та не відповідає сучасним вимогам. Так, у філії налічується 2 одиниці посипальної техніки (термін експлуатації – 19 та 34 роки), 2 автогрейдери (термін експлуатації – 14 та 26 років), 2 трактори Т-150 з відвалами (термін експлуатації – 23 роки) та 2 малих трактори з відвалами, що неефективні при великих снігових заметах. Це унеможливлює своєчасну та повноцінну роботу філії в зимовий період.
Філія "Ковельська дорожньо-експлуатаційна дільниця" має 11 одиниць посипальної та снігоочисної техніки, з яких лише дві одиниці відповідають сучасним вимогам, решта – застарілі та потребують оновлення.
В складних погодних умовах зимового періоду 2012 року, коли за першу декаду грудня випала місячна норма опадів, через відсутність снігоприбиральної техніки, коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів практично був паралізований рух до населених пунктів району.
Враховуючи вищевикладене, з метою належного експлуатаційного утримання автомобільних доріг у зимовий період та забезпечення безперебійного транспортного сполучення між населеними пунктами району, Ковельська районна рада просить розглянути це звернення та віднайти можливість виділити кошти для придбання снігоочисної техніки, паливно-мастильних матеріалів для філій "Ковельський автодор" та "Ковельська дорожньо-експлуатаційна дільниця" ДП "Волинський облавтодор".
Ухвалено рішенням районної ради від 26 грудня 2012 року, №22/19.
Залишити коментар