Перше місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у секції "Англійська мова" здобула цьогоріч випускниця Ковельської міської гімназії Софія Шкварок. Її вчителі і наставники знають дівчину як здібну, відповідальну, цілеспрямовану та старанну ученицю, яка має високий рівень знань з усіх предметів. Тому й нагороджено її золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні".
Перемога окрилила Софію і подарувала мрію: після закінчення гімназії продовжити навчання і здобути професію – стати науковцем чи перекладачем. І ось настав час втілювати мрію у життя…
Втім, перші кроки дівчині уже вдалися. У 2011 році Софія стала національним переможцем міжнародного конкурсу FLEX "На підтримку майбутніх лідерів". Завдяки цій перемозі навчалась у США, де здобула перше місце на олімпіаді з французької мови у штаті Флорида.
Впродовж трьох років була переможцем та призером міських і обласних олімпіад з англійської, української та російської мов. Талановита учениця – призер Всеукраїнської олімпіади з російської мови. У 2013 році Софія – учасниця фінального етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. У нинішньому році успішно склала іспит з англійської мови та отримала сертифікат TOEFL.
І от, нарешті, найвагоміша перемога в обласному та всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України у секції "Англійська мова".
– Перші два етапи цього конкурсу мені далися легко. А от уже під час останнього, найвідповідальнішого, довелося трішки похвилюватись, – ділиться враженнями дівчина.
Потяг до вивчення іноземних мов – це не єдине захоплення Софії. Вона, як зізналася, займалася у вільний час ще й образотворчим мистецтвом, що перейняла від батьків-художників, любить читати класичну і сучасну літературу, слухати музику, особливо 60-70-х років.
Стосовно ж освітніх дисциплін, то найбільше до душі, звичайно ж, були уроки іноземної мови. Дівчина завжди вправно і легко засвоювала новий матеріал, досконало закріплюючи пройдений. Про такий же значний успіх, який здобула тепер, щиро зауважила, що навіть не мріяла. А от директор Ковельської міської гімназії, викладач англійської мови Олена Вальчук у свою ученицю одразу повірила.
– Софія дуже талановита, добросовісна і старанна, – характеризує педагог свою вихованку. – Обсяг домашніх завдань, які я їй задавала, коли ми готувалися до конкурсів і олімпіад, був чималим. Однак, вона не лише встигала з ними впоратися, а й виконувала додаткову роботу.
І для Софії Шкварок, і для її викладачів, і для батьків – Інни В'ячеславівни та Володимира Івановича ці перемоги є дуже важливими, адже було докладено багато зусиль і праці. Й зараз, на порозі дорослого життя, у дівчини народилася нова чудова мрія – планує вступити до Київського національного університету на факультет іноземної філології. Адже під час навчання у школі Софія вивчала англійську, німецьку, французьку мови, а тепер прагне удосконалити ще й японську, вивченням якої серйозно зацікавилась. Впевнена, що у виші їй вдасться освоїти й цю специфічну мову.
Софія з впевненістю дивиться в майбутнє, завжди готова відкривати щось нове. Вона з радістю згадує про останній рік навчання у гімназії, який був багатий на приємні події, але разом з тим й не простий, адже, повернувшись із США, де провела цілий рік, довелося знову "перелаштовуватись" на навчання в рідному навчальному закладі.
– А що, у наших школах складніше навчатися? – цікавлюся в Софії.
– У деякій мірі, так. Просто система навчання у Сполучених Штатах суттєво відрізняється від нашої. Їхні школи справді такі, як показують у американських фільмах. Там більш вільний графік відвідувань занять, так би мовити, гнучкіший, бо кожен має змогу обирати собі предмети до душі. Та й кількість домашніх завдань в американській школі значно менша, ніж у нас. Тож у підлітків більше часу для спілкування. Напевно тому там люди відкритіші, звичні до різних життєвих обставин, схильні брати на себе відповідальність. Всі мої американські друзі саме такі. Тому й мені вдалося майже з перших днів перебування за кордоном адаптуватися у новому середовищі.
– А крім навчання, що ще нового відкрила для себе за океаном?
– О, маю про що згадати. Рік, проведений у Флориді, на батьківщині індіанців та крокодилів, – це яскрава сторінка мого життя. Екзотичні джунглі, ласкаве узбережжя Атлантичного океану, веселий "Діснейленд"… Враження просто чудові.
– Останній рік навчання у гімназії для тебе був справді визначним. Перше місце у фінальному етапі всеукраїнського наукового конкурсу – це перемога не лише твоя особиста, а й навчального закладу, в якому навчалася. Що надихає займатися науковою роботою в юному віці? Адже більшість твоїх однолітків зайвий раз книгу й до рук не візьмуть, а, натомість, люблять дискотеки, інтернет, спілкування з друзями…
– Чому ж? Останнє я теж полюбляю… Але наука для мене – це чудовий шанс заявити про себе як про неординарну особистість. Це і можливість зарекомендувати себе як знавця своєї справи і, як наслідок, отримати роботу своєї мрії. Працюючи у науці, я пізнаю складнощі своєї майбутньої професії, вчусь мислити аналітично, виправляти власні помилки.
– Які якості мають бути притаманні успішному молодому науковцю сьогодні?
– Найважливіше – це, все ж таки, праця. До того ж, важливе і щире бажання працювати, адже без нього всі старання можуть зійти нанівець. Науковцю мають бути притаманні такі риси, як скрупульозність, організованість, ерудиція, комунікабельність. Звісно, слід вміти і відпочивати, щоб завжди із задоволенням повертатись до роботи.
Ще більше додала ентузіазму дівчині увага з боку рідного навчального закладу, міської влади. У День Ковеля під час відзначення переможців цьогорічного конкурсу "Кращий…" міський голова Олег Кіндер вручив Софії Шкварок іменний кубок за перемогу у номінації "Юний талант року".
Тож щиро вітаємо Софію та бажаємо нових творчих успіхів, натхнення і перемог!
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКУ: Софія ШКВАРОК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар