В міському парку культури і відпочинку імені Лесі Українки відбулося віче, організоване радою міськрайонної організації Народного Руху України.
З вступним словом до учасників віча звернувся голова міськрайонної організації НРУ Яків Лавренко, який оголосив тему зібрання, повідомив, що нинішнього року згідно з Постановою Верховної Ради України урочисто відзначатиметься 75-річчя з дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола.
Про життя, журналістську та політичну діяльність відомого українського політика, державного діяча, публіциста і журналіста розповів учасник віча, автор цих рядків. Низку власних віршів про побратима-Чорновола прочитав ковельчанин Іван Ярошик.
Про суспільно-політичну ситуацію в державі говорили Яків Лавренко, Володимир Нагалюк. Висловлювались протести стосовно намагання «регіоналів» ввести в Україні дві державні мови. Не оминули виступаючі і питання про наступні вибори. Вони, як і більшість присутніх, підтримують ідеї Об’єднаної опозиції.
Присутні на віче (та я думаю, що й всі ковельчани) підтримують таку позицію.
Торкнулися на вічі і кандидатур в народні депутати України. Громадський активіст Марія Хотинська наголосила на тому, щоб ковельчани добре подумали, за кого голосувати перш, ніж кидати бюлетень в скриньку.
В питанні «Різне» Іван Шевко загострив увагу на проблемах торгівлі в місті. Це, насамперед, стосується збуту власно вирощеної продукції на ринках – як центральному, так і на привокзальному. Раніше виділені для торгівлі місця практично знищені, тож хоч-не-хоч доводиться селянам (та й горожанам) розміщатися на тротуарах, тіснитися біля якихось кіосків, торгувати, як кажуть, із землі. Хіба це допустимо? Тут своє слово повинні сказати як міська, так і районна влада.
Владислава Мартинюка тривожить позиція місцевих священиків. Триває своєрідна «війна» між прихильниками церков Київського і Московського патріархатів.
Ковельчан цікавить й те, коли продовжиться будівництво поліклініки і чи взагалі воно буде.
Федір ЯНЧАР.
Нещодавно в приміщенні культурно-просвітницького центру відбувся «круглий стіл», в ході якого відбулося громадське обговорення Програми Об’єднаної опозиції «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя».
У засіданні взяли участь представники громадських організацій, політичних партій, депутати Ковельських міської і районної рад, депутат Волинської обласної ради, голова фракції «Фронт Змін» в обласній раді Ігор Гузь, представники засобів масової інформації.
Проект Програми дій Об’єднаної опозиції «За Батьківщину» «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя» був затверджений на Форумі опозиційних сил 12 травня 2012 року. Тоді ж було вирішено винести її на всенародне громадське обговорення.
Презентуючи документ у Ковелі, депутат Волинської обласної ради Ігор Гузь наголосив на основних аспектах Програми. Учасники засідання активно обговорили генеральний план розвитку України, запропонований Об’єднаною опозицією «За Батькіщину». Зокрема, прозвучали думки щодо необхідності встановлення процедури відкликання депутатів рад різних рівнів, скасування депутатської недоторканності, реприватизації, оптимізації апарату держслужбовців країни та ін. Представники громадськості внесли до Програми ряд змістовних пропозицій.
Детальніше ознайомитися з Програмою Об’єднаної опозиції, внести доповнення та пропозиції усі бажаючі можуть в офісі Об’єднаної опозиції «За Батьківщину» за адресою: м. Ковель, бульвар Лесі Українки, 11. Довідки за телефоном 5-00-71.
Напрацьовані в ході обговорення зауваження та пропозиції будуть розглянуті при формуванні остаточного варіанту Програми, яку планується затвердити на з’їзді Об’єднаної опозиції 30 липня ц. р.
Світлана ЛЯШУК.
На початку червня голова громадської ініціативи «Наше Майбутнє» Володимир Гавриш провів робочу зустріч із депутатом Верховної Ради України від Волині Володимиром Карпуком.
В ході зустрічі сторони обговорили питання сучасної державної мовної політики в Україні та ситуацію, що склалася довкола прийняття Закону, який має на меті регулювання цього питання.
Як зауважив під час зустрічі голова громадської ініціативи «Наше Майбутнє» Володимир Гавриш, пріоритетом сучасної мовної політики держави має бути утвердження ролі української мови як єдиного об’єднавчого і консолідаційного чинника в суспільстві.
«Знання і розуміння всіма нами української мови має стати саме тим визначальним критерієм об’єднання, що дозволить говорити про єдину політичну націю як на Заході, так і на Сході», — підкреслив В. Гавриш.
В свою чергу, народний депутат України і член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Володимир Карпук зауважив, що використання мовного питання в Україні є ні чим іншим, як цинічною політичною спекуляцією.
«Я не розумію, навіщо зараз деякі українські парламентарі знову намагаються «винайти велосипед». Далекого 1996-го року з прийняттям Конституції наша держава отримала усі відповіді на ключові питання її самоствердження та розвитку. І мовне питання не виняток», – говорить Володимир Карпук. За його словами, допоки Основний Закон має норму про єдину державну мову в Україні українську, жодних підстав говорити про законодавче утвердження будь-яких інших мов – безглуздо.
Однак, на думку Володимира Гавриша, це не знімає відповідальності із депутатів, які ініціюють прийняття законів щодо мовної політики, що в своїй основі можуть суперечити Конституції. Саме тому, зі слів Володимира Степановича, громадськість буде пильно слідкувати за процесом розгляду мовного питання в парламенті та у випадку прийняття в другому читанні пропонованих до розгляду проекту Закону, ініціюватиме процес притягнення до відповідальності депутатів, що виступали суб’єктами законодавчої ініціативи в даній ситуації.
«Цілеспрямоване прагнення підірвати конституційний лад в Україні не може мати місце серед представників українського парламенту», – підсумував Володимир Гавриш.
Прес-служба громадської ініціативи «Наше Майбутнє».
Залишити коментар