Зима – чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах. Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а особливо – тонкий.
Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже тоді вона ще надзвичайно тонка, не міцна і не витримує маси навіть маленької дитини. Лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший.
Тож, шановні читачі, нагадуємо основні правила поведінки.
У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов'язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.
Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам'ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли, та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи. Потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс.
Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. Будьте обережні! Бережіть своє життя!
Ковельський
МВ УМВС України
у Волинській області.
Залишити коментар