Євросоюз запропонував змінити формат саміту Росія-ЄС у зв'язку з підсумками Вільнюського саміту Східного партнерства та ситуацією навколо України. Про це заявив журналістам високопоставлений чиновник ЄС на умовах анонімності у Брюсселі в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Скорочений формат саміту РФ-ЄС і більш поглиблену дискусію запропонували голова Євроради Герман ван Ромпей та голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. "Ці події та зміни, що мали місце у зв'язку з цим, потребували деяких змін та поглибленої розмови", – зазначило джерело. До цього, за його словами, спонукає ситуація в Україні, яка "змінюється щогодини".
Керівники ЄС, наголосив він, вважають, що в цьому разі не можна задовольнятися банальним самітом.
"Нам потрібна більш політична і більш стратегічна дискусія про природу наших відносин – відносин між сусідами, які поважають один одного, і ми хочемо поглибитися у цьому напрямі", – зазначив співрозмовник.
До Києва із Криму для участі в Антимайдані вирушають дві тисячі активістів. Про це було оголошено зі сцени мітингу антимайданівців в Сімферополі у понеділок, 27 січня.
Як повідомляє Радіо Свобода, до Києва вирушають два спеціальні потяги із близько двома тисячами кримчан. Водночас сайт Кримської організації Партії регіонів інформує про один спецпотяг.
"Як повідомлялося на мітингу, сьогодні з Криму вирушає потяг з активістами, які мають намір продемонструвати підтримку чинної влади на мітингу біля стін українського парламенту, де завтра відбудеться позачергове засідання. Парламентарі планують обговорити ситуацію, що склалася в країні", – йдеться у повідомленні кримських регіоналів.
Разом з тим, 28 січня в центрі Сімферополя має відбутися мітинг проти встановлення диктатури в Україні, який ініціює Меджліс кримськотатарського народу.
Штаб національного спротиву називає спланованою провокацією захоплення будівель Міністерства юстиції, Міністерства агропромислового комплексу та Міністерства палива й енергетики.
Про це заявив Степан Кубів на брифінгу в понеділок, коментуючи захоплення активістами "Спільної справи" адміністративних будівель – МінАПК, Міненерго та Мін'юсту.
За словами Кубіва, ці провокації були вчинені для легалізації рішення влади про введення надзвичайного стану.
"Це є провокації. Ми офіційно відмежовуємося від них (провокацій). Я не розумію, як 50 людей можуть взяти приміщення Міністерства юстиції, де є двоє людей – і більше немає охорони. А через кілька хвилин іде звернення пані міністр про заклик до надзвичайного стану", – сказав депутат.
За словами Кубіва, опозиція використовує всі можливі заходи для продовження мирних переговорів із владою, "для того, щоб не топити країну в крові".
www.pravda.com.ua
Залишити коментар