Цими днями в сесійній залі Будинку рад пройшли громадські слухання з приводу увіковічення пам'яті тих, хто загинув на Майдані в Києві, новими назвами вулиць чи площі в нашому місті.
Головуючим був секретар міської ради Михайло Гетьман. "Події, що відбулися чи відбуваються в нашій державі, не залишили байдужими ковельчан. Багато з них і самі стали учасниками Євромайдану. Тож ми повинні бути глибоко вдячні тим героям, хто поклав свої життя задля нашого із вами майбутнього", – розпочав громадське зібрання Михайло Олександрович.
Учасники народних віче неодноразово раніше висловлювали бажання присвоїти окремим вулицям Ковеля назв, безпосередньо пов'язаних із Майданом. Зокрема, це стосувалось вулиць Смирнова, Театральної, Ватутіна, бульвару Лесі Українки, площі перед Будинком рад та ін.
Першим виступив благочинний Ковельського міського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Анатолій Александрук, який висловив свою думку щодо цього. Священик запропонував присутнім центральну площу, що перед Будинком рад, назвати площею Героїв Майдану, а також встановити на ній Хрест пам'яті.
Депутат районної ради Ігор Верчук запропонував вулицю Ватутіна перейменувати на вулицю Небесної Сотні. Керівник міськрайонного штабу Національного спротиву Віра Федосюк центральну площу хотіла б бачити найближчим часом під назвою Небесної Сотні. Виступаюча також внесла пропозицію розпочати будівництво в місті пам'ятного знака борцям за волю України, який би став символом того, що пережила Україна і українці в кінці минулого і на початку нинішнього років.
Начальник відділу архітектури та містобудування міськвиконкому Людмила Мурай з приводу цього виступила з інформацією, що стосувалася обговорюваного питання. Заступник міського голови Петро Юрчук теж мав що сказати.
Громадський активіст Володимир Кравчук зауважив, що це питання можна було розглянути ще раніше, і тепер деякі вулиці були б вже перейменовані, як це зробили влада і мешканці інших міст.
Долучився до обговорення і заступник міського голови Ігор Прокопів, запропонувавши присутнім підтримати згадувані вище пропозиції.
Під час обговорення порушувалося питання, що стосувалось назви тих вулиць, які ще тільки проектуються. Цю інформацію присутні в залі заслухали і взяли до відома.
Практично всі пропозиції були варті уваги. Та все ж по закінченню громадських слухань його учасники прийняли деякі попередні рішення, зокрема щодо присвоєння площі перед Будинком рад назви Героїв Майдану, де слід встановити пам'ятні дошки, а бульвар Лесі Українки вирішили перейменувати у площу чи вулицю Небесної Сотні, де буде пам’ятник.
Варто зазначити, що присутні також підтримали пропозицію, яка стосувалася створення цільового рахунка для збору коштів на спорудження пам'ятного знака чи монумента, на який працівники державних установ та організацій міста спільно прийняли рішення перерахувати свій одноденний заробіток.
Ще один заробіток вирішили віддати на підтримку Збройних Сил України.
Наголошувалось, що усі бажаючі, хто має таку можливість, можуть взяти участь в благородній справі.
Оксана БІРУК.
Залишити коментар