Нещодавно громада села Велицька зібралася на сход для того, аби постаратися знайти вихід із досить непростої ситуації, яка тут склалася. А справа в тому, що вже тривалий час продовжується спір між директором СТзОВ "Зоря" Володимиром Потапчуком та власниками майнових паїв, які тут працювали чи ще працюють. Люди нарікають на те, що тривалий час не можуть забрати розпайованого майна із господарства, що належить їм по Закону.
Розпочав зібрання Велицький сільський голова Валерій Киричук, ознайомивши присутніх із порядком денним та представивши запрошених гостей. Він також прозвітував перед своїми виборцями за роботу в минулому 2013 році.
"Багато зроблено для покращення благоустрою на селі. На це надходили кошти не тільки із районного бюджету, а й від місцевих спонсорів – депутатів сільської та районної рад, які завжди активно відгукуються на звернення до них. Це – Михайло Киденько, Володимир Шевчук та інші", – зазначалося у доповіді.
Йшлося і про те, що багато культурно-масових заходів відбулося торік. За активність і небайдужу позицію у їх проведенні сільський голова адресував односельчанам щиру вдячність.
Після цього керівник СТзОВ Володимир Потапчук розповів учасникам зборів про діяльність очолюваного ним товариства в 2013 році, а також зазначив, що підготовка до весни успішно проведена.
Щодо конфліктної ситуації, то виступаючий повідомив, зокрема, наступне. "Загалом розпаювали майна на 8 млн. гривень. Станом на 1 березня ц. р. в господарстві утримується дві тисячі голів ВРХ, з них – 852 корови. Та людям на так зване розпаювання видавати худобу не можна, бо це – волинська м'ясна порода, яка вигодовується на місцевому племзаводі і займає перше місце в Україні за кількістю поголів'я серед вітчизняних м'ясних порід.
До минулого року гроші чи майно пайовикам видавали. Тепер же ситуація дещо складніша. Але, як тільки-но з'являться кошти, люди обов'язково отримають те, що їм належить, грішми чи майном", – роз'яснив Володимир Потапчук.
Селяни ж нарікали на те, що їх вже давно "годують" подібними обіцянками. Мовляв правди як не було, так і немає.
Володимир Потапчук увагу присутніх звернув на те, що ті майнові паї, які ще використовуються, зокрема в Кухарях, роздавати не можна.
З приводу ситуації, яка склалася, коментарі давали головний економіст СТзОВ "Зоря" Катерина Потапчук та головний зоотехнік Юрій Потапчук.
На захист селян виступив депутат районної ради, місцевий підприємець Михайло Киденько.
Виступ Михайла Миколайовича був досить емоційним та критичним. Серед іншого депутат висловив думку, що Володимир Юхимович давно втратив довіру селян. Майно, яке є власністю членів колишнього КСП "Зоря", зберігається не належним чином, є факти його розкрадання керівництвом товариства.
Окрім цього сільський активіст заявив, що Володимир Потапчук намагається обдурити громадян, які мають бажання забрати свої майнові паї, адже хоче розрахуватися за майно за тими цінами, які були у 2001 році.
До прикладу, за ВРХ, яка є в структурі майнового паю, директор товариства хоче розрахуватись по 2 грн. за кілограм живої ваги, в той час як теперішня ціна складає 12–14 грн./кг. А в недавньому часі господарству платили по 20 грн./кг реалізованої худоби. Окрім цього, є значні земельні зловживання.
У підсумку Михайло Киденько висловив думку, що така діяльність товариства веде до збагачення його керівництва і аж ніяк – не простих селян.
Присутні на сході селяни теж не були пасивними, раз за разом задаючи запитання, як їх цікавили. Серед них – одноосібник Валерій Островик, колишня працівниця товариства, багатодітна мати Катерина Бенюк.
Виступаючі зазначили, що СТзОВ "Зоря" не створює нових робочих місць. Отже, люди самі хочуть їх створити. Для цього необхідно отримати свій земельний та майновий пай і самому господарювати.
Мав слово і керуючий справами виконавчого апарату Ковельської районної ради, її депутат Андрій Броїло, який наголосив, що обидві сторони повинні дійти спільного рішення.
Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині, депутат районної ради Віктор Лук'янчук теж закликав жителів населених пунктів Велицької сільської ради знайти компроміс.
Представник благодійного фонду "Патріоти Волині", помічник народного депутата України Степана Івахіва Павло Самолюк розповів учасникам зборів про діяльність фонду, яка здійснювалась торік, а заодно повідомив про те, що Степан Петрович вже найближчим часом навідається до велицької громади і мешканці матимуть нагоду поспілкуватися з ним особисто.
Начальник відділу бухгалтерського обліку, фінансів та технічної політики управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Кримчук повідомив наступне: "Згідно з чинним законодавством власники майнових паїв, які бажають отримати свої майнові паї в натурі, повинні написати заяви про отримання майна, які згодом будуть розглянуті на місцевій комісії з організації вирішення майнових питань та розглянуті в подальшому на загальних зборах власників майнових паїв".
Володимир Сергійович також зазначив, що всі спірні питання, які виникають в процесі виділення майнових паїв, згідно із чинним законодавством, вирішуються у судовому порядку.
Слід відзначити, що на порядку денному порушувалося питання газифікації села, з яким звернулася вчитель місцевої школи Марія Демчук і яке є наболілим для місцевих жителів вже не один рік. На жаль, вирішити проблему з тих чи інших причин не можна ще й досі.
Завершив сходи селян сільський голова Валерій Киричук, запевнивши: "Ми щиро сподіваємось, що ця зустріч все-таки буде результативною для обох сторін, а спірна ситуація невдовзі вирішиться без втручання судових інстанцій".
Оксана БІРУК.
Залишити коментар