Повідомлення ВП “Волинські магістральні електромережі” “Про дотримання правил охорони електричних мереж”
Відокремлений підрозділ “Волинські магістральні електромережі” (далі — ВМЕМ) державного підприємства НЕК "Укренерго" нагадує про необхідність дотримання вимог "Правил охорони електричних мереж" (далі — Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року, №209.
В охоронних зонах повітряних ліній і далі мають місце забудова, масове спалювання сухої трави та очерету у весняно-осінній періоди, що може призвести до вимкнення повітряних ліній електропередач 220, 330 кВ від низової пожежі через іонізоване повітря.
Траплялися крадіжки металевих елементів конструкцій опор повітряних ліній електропередач (далі — ЛЕП). Демонтаж металевих елементів конструкції опор магістральних ЛЕП послаблює конструкції металевої опори та може спричинити її падіння й відключення повітряних ЛЕП.
ВП "Волинські MEM" звертають вашу увагу, шановні громадяни, що при забудові у охоронній зоні високовольтних ліній електропередач ви наражаєтесь на небезпеку ураження електричним струмом, оскільки пробиття повітряного проміжку між людиною та проводом високовольтної повітряної лінії електропередач відбувається і без дотику до проводу.
Пошкодження повітряних ЛЕП-220, 330 кВ може призвести до нещасних випадків із населенням, створення нештатних та аварійних режимів роботи Рівненської атомної електростанції та підстанції 220, 330 кВ ВП "Волинські MEM", виходу з ладу дорогого високовольтного обладнання й апаратури, і як наслідок — стати причиною порушення електропостачання Волинської області.
ВП "Волинські MEM" нагадують, що згідно з вимогами Правил для усіх ЛЕП встановлюється охоронна зона уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів. В залежності від класу напруги віддаль від крайнього проводу становить для ЛЕП-220 кВ – 25 м, ЛЕП-330 кВ – 30 м.
Згідно з п.8 Правил в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі з метою їх захисту і захисту населення від нещасних випадків забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження, а саме: будувати житлові, громадські, дачні будівлі та інші споруди; складати добрива, корми, дрова, скиртувати солому та зберігати інші матеріали; влаштовувати будь-які звалища; розпалювати вогнища (спалювання сміття, соломи, хмизу та інших матеріалів); розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів; наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів; накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети; підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи. Не можна саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок; здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище; влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт; запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв; дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач; встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач; знаходитися поблизу повітряних ліній та кабельних ліній електропередачі під час грози (стояти під проводами або біля опор ліній електропередачі).
Підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергопідприємства або місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані або провислі проводи, пошкодженні опори або небезпеку їх падіння.
Відповідальність юридичних та фізичних осіб за порушення Правил, склад правопорушень і злочинів та порядок притягнення осіб, що їх вчинили, до адміністративної та кримінальної відповідальності визначаються згідно з чинним законодавством.
З метою збереження життя та здоров'я населення, запобігання відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання Волинської області ВП "Волинські MEM" просять населення, керівників сільськогосподарських підприємств, сільських та селищних голів, керівників районних відділів МНС, керівників управлінь агропромислового розвитку, керівників та виконавців робіт у проектних організаціях, забудовників та землекористувачів дотримуватись вимог Правил та Правил пожежної безпеки. При виявленні випадків порушень "Правил охорони електричних мереж" слід інформувати ВП "Волинські МЕМ".
ВП "Волинські магістральні електричні мережі": 43020, м. Луцьк, вул. Рівненська, 78, тел. (0332) 78-98-45.
Залишити коментар