Віддзвеніло сторіччя від того часу, як Леся Українка оживила у слові міфічну Мавку, вивела на сторінки драми-феєрії „Лісова пісня” образи простих поліщуків – дядька Лева, матір Лукаша, Килину – з їхніми характерами, життєвими драмами, злиднями, духовним багатством та убогістю. Ювілейне свято в Нечимному багатьом запам’яталося багатолюддям та широкою мистецькою програмою.
Нинішній початок серпня знову дарує волинянам зустріч на Ковельщині – в Колодяжному, у Нечимному – на поетично-мистецькому святі „Лісова пісня”, яке вже дванадцятий раз завітає в наш край.
Щороку оновлюється програма, все нові мистецькі сили вливаються в річище „Лісової пісні”. Наші гості з усієї України та зарубіжжя прагнуть потрапити на свято, щоб пізнати джерела „Лісової пісні”, ознайомитися з фольклорним багатством Волині. А після численних зустрічей, наслухавшись поезії скулинського лісу, везуть додому неймовірну залюбленість у наше свято, в Лесю Українку, висловлюють захоплення нашими талановитими людьми.
Ковель, перехрестя шляхів, також не стоїть осторонь свята – традиційно суботнього дня біля пам’ятника Лесі Українки звучать перші його акорди. А в суботу ввечері культурно-просвітницький центр м. Ковеля гостинно розчиняє двері для гостей і небайдужих ковельчан. Митців вітають представники місцевої влади.
Цьогоріч нашими гостями будуть керівники письменницьких організацій: з Херсона – Василь Загороднюк, з Івано-Франківська – Євген Баран, з Вінниці – Михайло Каменюк. Висловили бажання прибути на Волинь талановиті поети Ярослав Ткачівський із Прикарпаття, Любов Проць зі Львівщини, Ірина Зелененька з Поділля.
У «Лісовій пісні» також візьме участь відомий письменник, проректор Острозької академії, доктор філософських наук Петро Кралюк. Сподіваємося на участь у святі наших колег по перу із Бреста. І, безперечно, упродовж свята звучатиме поетичне слово волинян, твори яких, до речі, увійшли до книжки «Стежками «Лісової пісні», що видрукувана у Ковельській друкарні.
5 серпня о 12-й годині в урочищі Нечимному за Скулином, на лісовій галявині відбудеться традиційне мистецьке дійство. Уривок з «Лісової пісні» прозвучить у виконанні артистів Волинського академічного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка. Виступлять гості, юні поети, чудові фольклорні колективи Ковельщини, народні співці, в яких живе найкращий цвіт народної душі.
Тут же буде розгорнута виставка-продаж книг та виробів традиційних народних ремесел Ковельщини. Присутні на святі зможуть відвідати музей драми-феєрії «Лісова пісня», ознайомитися з місцевістю, яка колись надихнула Лесю Українку на написання свого шедевру.
...Кожен раз, ідучи до лісової галяви під старим-прастарим дубом в урочищі Нечимному, згадую пророчі рядки «Лісової пісні»:
Будуть приходити люди –
вбогі й багаті, веселі й сумні,
Радість і тугу нестимуть
мені,
Їм промовляти душа моя
буде...
Ніна ГОРИК.
Залишити коментар