До редакції звернувся житель села Ворони, ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, тричі орденоносець, 92-річний Яків Чуль.
За словами Якова Потаповича, він вже протягом багатьох років оббиває пороги різних інстанцій з метою з'ясування питання стосовно приміщення магазину. Ось що нам розповів чоловік:
– В 2004 році СТ "Каскад плюс" орендувало в Любитівського споживчого товариства приміщення магазину. Згодом, через п'ять місяців, торговельний заклад припинив свою господарську діяльність.
Те, що зосталось тепер, магазином назвати неможливо, бо його майно (огорожу, батареї) забрав підприємець Володимир Пархонюк.
Такі дії Володимира Федоровича ветеран вважає протизаконними.
– Із скаргами та заявами я звертався і до органів правопорядку, і до очільників обласної ради. Та, як бачимо, справа так і не зрушила з місця, – продовжив пенсіонер. – Винних вже не знайдемо. Хочеться лише одного – аби приміщення магазину передали громаді. Селяни тоді зможуть його використати у своїх інтересах.
Нещодавно у Вороні відбулися збори селян, де порушувалася ця наболіла проблема. Але результату ніякого, на жаль, це не дало.
Із документів, які нам надав Яків Потапович, ми ознайомились з відповіддю Ковельської міжрайонної прокуратури Волинської області (від 28.03.2014 р.).
"…У своєму зверненні Ви (мається на увазі Яків Чуль – авт.) стверджуєте, що директор СТ "Каскад плюс" В. Ф. Пархонюк незаконно заволодів приміщенням чи майном магазину в с. Вороні та незаконно ним розпорядився, що призвело до припинення діяльності магазину.
Міжрайпрокуратурою встановлено, що приміщення магазину "ТПП", який знаходиться за адресою: с. Ворона, вул. Незалежності, 20, перебуває на балансі Любитівського споживчого товариства, а не СТ "Каскад плюс" чи підприємця В. Ф. Пархонюка, як Ви зазначаєте у своєму зверненні, і ніколи не передавалося ні у власність, ні у користування підприємцю В. Ф. Пархонюку та СТ "Каскад плюс".
Крім того, Любитівське споживче товариство у зв'язку із збитковістю не здійснює господарської діяльності з 2005 року, відтак торгівля в магазині не ведеться…".
У листі від 24.05.05 р. читаємо:
"…Приміщення магазину СТ "Каскад плюс" орендувало в Любитівського споживчого товариства на підставі договору оренди від 01.11.2004 року. Секції огорожі з метою уникнення розкрадань передані СТ "Каскад плюс" згідно з накладною №49 від 14.04.2005 року власнику – Любитівському споживчому товариству…".
17 вересня 2014 року Яків Чуль отримав на своє звернення таку відповідь, яка надійшла із прокуратури Волинської області:
"…Зібрані на даний час у кримінальному провадженні матеріали є недостатніми для прийняття обґрунтованого кінцевого процесуального рішення.
Зважаючи на це, Ковельського міжрайонного прокурора зобов'язано взяти на особистий контроль стан розслідування та вжити додаткових організаційних і практичних заходів до активізації досудового розслідування та забезпечення повного і об'єктивного встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення у стислі строки…".
ххх
Щоб з'ясувати суть справи, за роз'ясненнями ми звернулися й до двох інших сторін – Любитівського споживчого товариства та СТ "Каскад плюс".
З цього приводу Любитівський сільський голова Віктор Павлов пояснює:
– Ми офіційно зверталися до СТ "Каскад плюс" із листом, аби нам прояснили ситуацію, на що отримали відповідь, де йдеться про те, що приміщення магазину у с. Вороні перебуває на балансі Любитівського споживчого товариства.
Останнє, в свою чергу, у зв'язку із збитковістю господарської діяльності не проводить.
Директор СТ "Каскад плюс" Володимир Пархонюк з приводу цього розповів таке:
– На мою думку, дана ситуація не заслуговує взагалі на увагу, оскільки всі свої дії я вчиняв у відповідності із Законом. Це є не що інше, як звичайні господарські операції, котрі регламентуються нормами права, зокрема Законом "Про підприємницьку діяльність".
Наскільки мені відомо про нещодавні збори селян, то там була присутня недостатня кількість людей, які взагалі не є пайовиками. Про що тоді мова?..
Якби на місці Якова Потаповича Чуля, людини поважного віку, був хтось інший, мною були б вжиті заходи з метою зупинення дій щодо навмисного перешкоджання у здійсненні підприємницької діяльності.
Та й, взагалі, незрозуміло, чому деякі чиновники та посадовці не розуміють справи і, грубо кажучи, "ведуться" на ці безпідставні звинувачення на мою адресу?
ххх
Нещодавно головою Ковельської районної ради Ігорем Верчуком розглянуто звернення Я. П. Чуля щодо можливості передачі приміщення колишнього магазину в с. Вороні Ковельського району до комунальної власності територіальної громади сіл Любитівської сільської ради. Відповідь, датована 24 листопада цього року, була такою:
"… Відповідно до статті 7 Закону України "Про звернення громадян" Ваше звернення було направлено для розгляду і вирішення до Любитівської сільської ради.
За результатом розгляду вищевказаного звернення Любитівська сільська рада повідомила, що приміщення колишнього магазину в с. Вороні Ковельського району не належить до комунальної власності територіальної громади сіл Любитівської сільської ради та сільська рада не володіє інформацією про власника вказаного приміщення.
З метою встановлення власника, Любитівська сільська рада звернулась до Любитівського споживчого товариства та ТзОВ ВКП "Каскад" з проханням надати інформацію про власника вказаного приміщення, проте відповіді на звернення не отримала.
Враховуючи вищевикладене та те, що власник приміщення колишнього магазину в с. Вороні невідомий, з метою запобігання руйнуванню приміщення, Ковельська районна рада рекомендувала Любитівському сільському голові ініціювати початок процедури визнання вищевказаного майна безхазяйним.
Відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України лише те майно, яке не має власника або власник якого невідомий, може вважатися безхазяйним.
Процедура взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначена Цивільним кодексом України. Так, відповідно до частини другої статті 335 Цивільного кодексу України безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Після року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона, за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність".
Підготувала Оксана МОРОЗ.
Залишити коментар